מעכשיו – מותר לרוכבים לנסוע בכל הנת"צים בתל-אביב

כ- 8 חודשים לאחר שהתחיל באופן רשמי, וכחודשיים לאחר שהסתיים תהליך איסוף הנתונים והותר לרוכבים לרכוב על שני צירים בהם קיים נתיב תחבורה ציבורית (דרך נמיר ורחוב אבן גבירול) – החליט אתמול המפקח הארצי על התעבורה במשרד התחבורה, מאיר חן, להרחיב את הפיילוט המתיר נסיעת רכב דו-גלגלי לכל הנת"צים שבתל אביב.

במסגרת הפיילוט נעשה שימוש במצלמות מיוחדות שהותקנו בשולי הנת"צים, בתוך האוטובוסים, בצמוד לרמזורים, וכן על מספר אופנועים וקטנועים שרכבו על צירים אלה מדי יום, ותיעדו את תנועת האוטובוסים הקיימת בנתיבים ואת מהירות נסיעתם.

2016-02-16 09.02.19

לדברי חוקרי משרד התחבורה, הם לא זיהו "קונפליקטים מסוכנים בין אופנועים וקטנועים, אוטובוסים ומוניות – גם בעת עצירת כלי רכב בתחנות", וכן נקבע כי "השילוב של נסיעת אופנועים בנת"צ מזוהה עם שיפור קל בתנועת האופנועים, ללא פגיעה בתנועת האוטובוסים וללא הרעה בטיחותית לאופנועים ולמשתמשי דרך אחרים".

הפיילוט בוצע על ידי צוות חוקרים מהטכניון בראשות המדען הראשי של משרד התחבורה ד"ר שי סופר, ובתיאום עם עיריית תל אביב.

שר התחבורה מר ישראל כץ הוסיף: ההחלטה לאפשר לרוכבי הדו-גלגלי לנוע בנת"צים בת"א התבררה כנכונה הן מבחינה בטיחותית והן מבחינה תחבורתית. אחרי תקופת מבחן נוספת בכוונתי להרחיב את מתן אישור הנסיעה בנת"צים לאזורים נוספים בארץ״.

ואני אומר: כל הכבוד למתנדבים שסייעו באיסוף הנתונים. עכשיו זה עלינו, ציבור רוכבי הדו"ג, להוכיח שיש לנו הבגרות הנדרשת לשמור על הבטיחות שלנו גם בתוך תנועה של אוטובוסים ומוניות.

אחרי ניסוי מוצלח: נסיעת אופנועים בנתיבי תחבורה ציבורית תורחב לכל תל אביב

נסיעת אופנועים בנתיבי תחבורה ציבורית תותר בכל תל אביב – וואלה! חדשות

האוצר מנסה להגיב לטענות כנגד עליית מחירי הביטוח

ניר ברטל, מנהל תחום ביטוחי חובה במשרד האוצר, נשלח לאולפן כדי להגיב על הדברים שפורסמו ב- YNET לפני יומיים בידי יובל בר:

ynet כך מעודדים את יוקר המחיה – ביטוח החובה מתייקר – רכב

יולי 2016 – האוצר מאכיל את הרוכבים בצינור נוסף

וכך זה נראה. פתטי, עלוב, חסר ביטחון:

ynet התייקרות ביטוח חובה – האוצר מנסה להסביר – רכב

עוד כתבות בנושא:

ynet למרות ההבטחות: ביטוח החובה יתייקר – רכב

האם ביטוח החובה לדו-גלגלי מתייקר? – Fullgaz

יולי 2016 – האוצר מאכיל את הרוכבים בצינור נוסף

מדיניות ההעדפה של הטייקונים של נערי האוצר ועושי דבריהם ממשיכה ביתר שאת.

ביד אחת האוצר בראשותו של משה כחלון (ע"ע "השר החברתי") נותן לנהגים מתנה: הוזלה בביטוח החובה החל מה- 1.11. גם הרוכבים אמורים היו להנות במעט ממנה (גם אם היא זמנית בלבד). ההוזלה הזו היתה אמורה להתממש בזכות הגילוי של 1.17 מיליארד ש"ח עודפים שנצטברו בקופת הקרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים ("קרנית") עקב גביית יתר מהציבור.

רק רגע! גביית יתר? אתם רוצים לומר לנו שבמשך שנים על גבי שנים גובים מאיתנו יותר ממה שצריך היה לגבות? באמצעות אילו תכסיסים עלובים השתמשו בחברות הביטוח כדי להצדיק את אותה גבייה? הרי לכאורה החישובים האקטואריים שלהם היו אמורים להיות ללא דופי, והנה בכל זאת מתגלה יש מאין עודף של כמעט מיליארד ורבע ש"ח???

נו מילא. כשמישהו רוצה לתת מתנה אנחנו לוקחים (אלא אם מדובר ביוונים, אבל זה עניין לסיפור אחר).

אבל הנה, וביד שניה האוצר (אותו אוצר) בראשותה של המפקחת על הביטוח גב' דורית סלינגר מאשרת – למעשה מורה – לחברות הביטוח להעלות את תעריפי ביטוחי החובה לרכבים בכ- 15%, ולאופנועים וקטנועים בכ- 20%. מאיפה הגיע המספר הזה? מומחים מספרים לנו שמדובר בתוספת שנולדה בעקבות מסקנות וועדת יוקר המחייה בראשות השופט בדימוס אליהו וינוגרד שעידכנה את טבלאות תוחלת החיים ושיעורי הריבית לפיהן מחשב ביטוח לאומי את גודל הקצבאות שהוא משלם.

זוכרים את תרגיל האחוזים המסריח שנקט האוצר במהלך ההתכתשות הקודמת עם הרוכבים? הנה, תזכורת:

כמה זה 1+1? תלוי את מי שואלים… המניפולציות של נערי האוצר ממשיכות

מניפולציה של האוצר – מחירי הביטוח ירדו, אבל לא לכולם ולא בשיעור שציפינו

אז הפעם התרגיל טיפה שונה, המספרים מעט שונים, אבל התוצאה זהה. הביטוח יתייקר, וכולנו נשלם על כך יותר.

רוצים לקרוא עוד על ההיסטוריה של מאבק הרוכבים בגזירות האוצר? כאן זה מקום מעולה להתחיל:

המאבק בביטוח | מיצו בדרכים

לכל מי שעדיין חושב שהמפקחת על הביטוח עושה את עבודתה נאמנה ראוי להזכיר כי באופן היסטורי, כל ממלאי תפקיד זה שימשו הלכה למעשה לא כשומרי הסף של עריצות חברות הביטוח כלפי הציבור, לא כמפקחים על הביטוח מלשון פיקוח על פעולות חברות הביטוח, אלא כמעין רגולטורים לכאורה, שבין מגוון הפעולות שלהם הם גם שמרו היטב על רווחי חברות הביטוח שהולכים ומרקיעי שחקים (כמובן מאז הכנסת התיקים הפנסיונים של כולנו לידיהם – נחשו איזה מפקח על הביטוח אחראי על כך?), וכמובן שתוגמלו ביד רחבה על מעשיהם מיד בתום כהונתם הציבורית. אין לי כל ספק שגם במקרה זה נגלה כי המפקחת על הביטוח הנוכחית תזכה חיש קל במשרה בכירה ובמשכורת מתאימה מיד לאחר פרישתה מתפקידה.

ברור שלא טובת הציבור בכלל (וטובת הרוכבים בפרט) עומדת לנגד עיניה של המפקחת הנוכחית, בדיוק כמו שהיה עם קודמיה בתפקיד – אלא טובתה הכלכלית של חברות הביטוח שלא מסתפקות במיליארדי השקלים שהן מרוויחות כתוצאה משוק ביטוח החובה שנפל לידיהן כאווזה המטילה ביצי זהב, אלא שהן רוצות עוד ועוד.

בספר משלי (ל' – טו-טז) נכתב משפט שאפשר היום לפרש אותו בדיוק בהקשר זה:

"לַעֲלוּקָה שְׁתֵּי בָנוֹת הַב הַב, שָׁלוֹשׁ הֵנָּה לֹא תִשְׂבַּעְנָה, אַרְבַּע לֹא אָמְרוּ הוֹן. שְׁאוֹל וְעֹצֶר רָחַם, אֶרֶץ לֹא שָׂבְעָה מַּיִם, וְאֵשׁ לֹא אָמְרָה הוֹן"

ואסיים בציטוט מפי יובל בר בכתבתו ב- YNET (ראו לינק למטה):

ההסבר פשוט: מישהו אינו מעוניין שהמימון יגיע מקופות הענק של חברות הביטוח, המרוויחות כזכור על המס הזה מיליארדי שקלים. אין דרך אחרת לראות את המהלך הזה – משרד האוצר פותר לחברות הביטוח – שוב – את הבעיות, ומטיל את כל המס על האזרחים.

לא נותר לי אלא להזכיר לכל הקוראים את הסלוגן של מטה המאבק משנת 2009:

ochelet

האם זהו הזמן לצאת לרחובות? האם לא כדאי שהפעם נוריד את הכפפות? אולי שווה, הפעם, לא לקחת שבויים? יש לכם מה לומר בנושא? תגיבו למטה.

הנה עוד כמה לינקים לכתבות בנושא:

למרות ההבטחות: ביטוח החובה יתייקר – ידיעות אחרונות

ynet כך מעודדים את יוקר המחיה – ביטוח החובה מתייקר

החל ניסוי תנועת דו-גלגלי על נתיבי תחבורה ציבורית

היום, ה- 15 בפברואר 2016, החל הניסוי שכולנו חיכינו לו מזה מספר שנים רב. הניסוי אמור להימשך תקופה של בין 6 ל- 12 חודשים (תלוי את מי שואלים), ובמסגרתו תבדק ההשתלבות של כלי רכב דו-גלגליים בתוך נתיבי תחבורה ציבוריים (נת"צים).

בשלב זה הניסוי עצמו מוגבל לשני צירי תנועה בלבד: רחוב אבן גבירול לכל אורכו לשני הכיוונים, ודרך נמיר לכל אורכה לשני הכיוונים. שלטי הנחייה חדשים הותקנו על צירים אלה.

2016-02-16 09.02.19

הניסוי מנוהל על ידי וועדת הניסויים של משרד התחבורה בשיתוף עם הטכניון (שמבצע את איסוף הנתונים), עיריית ת"א (בסיעוה הפעיל של סגנית ראש העיר הגב' מיטל להבי), מועדון האופנועים הישראלי, נציגי רוכבים ונציגי חברות האוטובוסים.

2016-02-16 11.12.56

הערה: למרות שבפועל הניסוי מוגבל לקטעים אלה בלבד, לפי מידע שהגיע לידי העבירו במשטרת ישראל הנחייה לשוטרי מרחב ירקון לא לאכוף באופן אקטיבי נסיעה של רוכבי דו"ג על נת"צים נוספים כמו רחוב סלמה, אלנבי ועוד.

במהלך הניסוי יאסף מידע רב באמצעים אלקטרוניים – מצלמות נייחות על עמודים בנקודות הכניסה והיציאה מנת"צים (וכן במספר תחנות אוטובוס), מצלמות ניידות על גבי מספר קווי אוטובוס (בשיתוף עם חברת דן), וכן מצלמות קסדה שמותקנות על גבי מספר קסדות של רוכבים. המידע שייאסף במהלך הניסוי ישמש לקבלת החלטה סופית. במידה והניסוי יוכתר בהצלחה, צפוי השר לאשר רכיבת דו-גלגלי בכל נתיבי התחבורה הציבורית בתל אביב. עם תום שנה לניסוי, ירחיב השר את האישור לכל הנתיבים בגוש דן. "ההחלטה לאפשר לרוכבי הדו-גלגלי לנוע בנתיבי תחבורה ציבורית בתל אביב היא נכונה, בטיחותית ותחבורתית. אחרי תקופת מבחן קצרה, ואני מקווה שמוצלחת, בכוונתי לעגן את ההחלטה באופן קבוע בתקנות", כך כץ.

 

הרוכבים מבולבלים – מותר או אסור לנסוע על נת"צ?

במסגרת ההתכתשות על נקודות זכות והון פוליטי בין המשטרה לבין שר התחבורה, בה צד אחד מפרסם הודעה שנוגדת את דברי הצד השני, ולפעמים גם את הדברים שלו עצמו.

להלן תקציר השתלשלות הדברים עד כה (26.08.15):

יום רביעי 19.8.15 – בשעות הבוקר אני מתראיין ביחד עם פרופסור דוד מהלאל מהיחידה להנדסת תחבורה וגיאו-אינפורמציה של הטכניון ב- YNET, ושנינו קוראים לשר התחבורה ולמשטרה לאפשר רכיבה לדו"ג על נת"צ. הטיעונים, בין היתר, הם הגברת הבטיחות של הרוכבים שלא יצטרכו להשתחל בין רכבים, אי הפרעה לתחבורה ציבורית, ובסך הכל הפחתת גודש התנועה לרכבים הפרטיים.

יש לציין לטובת הדיוק ההיסטורי כי פניות חוזרות ונשנות בעניין התבצעו גם מצד מועדון האופנוענים הישראלי, שמבקש זה שנים ממשרד התחבורה לאפשר גם לרוכבי הדו-גלגלי לנסוע בנת"צים.

natatz-fiasco-2015-3

להמשיך לקרוא

עיריית תל אביב אוסרת על חנית דו"ג על מדרכות אבן גבירול

מהלך נוסף מצידה של עיריית ת"א להדרת הדו"ג מהעיר.

היום נודע כי העירייה גזרה שרשראות של רוכבים שקשרו את האופנועים שלהם לעמודים באזור אבן גבירול. בנוסף, שלט חדש הותקן על עמודים ברחוב.

מהלך זה מצטרף לשרשרת של פעולות איבה מצידה של עיריית ת"א.

גזירה חדשה לרוכבים בגוש דן – איסור חניה על מדרכות

העירייה מחריפה את הפעולות נגד הרוכבים – גזירת שרשראות

מחאת החניה בתל-אביב – הרוכבים חונים כמו רכבים

חונים כמו רכבים בתל-אביב

תודות למידע ולתמונות לקובי ליאני.

moto-parking-kobi-liany-2 moto-parking-kobi-liany-1

העירייה מחריפה את הפעולות נגד הרוכבים – גזירת שרשראות

בעוד מאבק רוכבי הדו-גלגלי בגזירת עיריית ת"א האוסרת חניה על מדרכות העיר מתקדם בעקבות אירוע תפיסת החניות ב- 7.7 בכיכר המדינה, החלו לצוץ ברשת עדויות על כך שעיריית ת"א החלה באופן חד-צדדי לאיים בגזירת שרשראות המשמשות את הרוכבים לקשירת האופנועים והקטנועים לעצמים כמו עצים, תמרורים, עמודי חשמל ועוד.

לינק לקבוצת "חונים כמו רכבים בתל אביב"

תזכורת: כלים דו-גלגליים רבים נגנבים באזור גוש דן (בין אם למטרות שימוש לביצוע פשעים, בין אם לחלפים, בין אם לשם דרישת כופר כספי, ובין אם לשם העברה לאזורי הרשות הפלסטינית). מדובר לעיתים בכלים השווים עשרות אלפי ש"ח, ואפילו מאה אלף ש"ח ויותר. מצד שני, גם קטנועים פשוטים יותר נגנבים בתדירות גבוהה. על מנת להגן על הכלים מפני הגנבים, רובם המכריע של הרוכבים קושרים את הכלים שלהם לעצמים מקובעים לארץ. חלק אחר של הרוכבים משלם אלפי ש"ח מדי שנה לטובת ביטוח מקיף המגן על ערך הכלי שלהם בפני גניבה, אבל חברות הביטוח עצמן דורשות קשירת הכלי לעצם מקובע לארץ על מנת שהביטוח יהיה בתוקף.

כאמור, העירייה החלה בתהליך של הורדת כלים דו-גלגליים ממדרכות העיר בתואנה שהם מפריעים להולכי הרגל אבל בעוד שהיא טוענת שקיימות חניות ייעודיות לדו"ג, בפועל המצב בשטח הוא שאותם מפרצוני חניה הינם מעטים מאוד במספר, בודדים בלבד לאורך כל הרחוב – כמובן שלא די כדי לספק חניה לכ- 50,000 כלי רכב דו-גלגליים הנעים ברחובות העיר. יתרה מזאת, באותם מפרצוני חניה כלל אין שום עצם מקובע לארץ המאפשר קשירה של הדו"ג אליו, בין אם לפי דרישות הביטוח ובין אם לצורך הגנה על הכלי מפני גנבים.

כעת, פקחי העירייה החלו להצמיד פתקים צהובים לאותן שרשראות. תמונה זו צולמה ברחוב ז'בוטינסקי בת"א (תודות לגלעד גרון על התמונות):

moto-parking-chains-gilad-garon

להמשיך לקרוא

מחאת החניה בתל-אביב – הרוכבים חונים כמו רכבים

בעקבות המחאה המתעוררת ברשתות החברתיות עקב החלטת עיריית ת"א לאסור חניית דו"ג על מדרכות העיר, הגיעו היום מאות רוכבים אל כיכר המדינה והדגימו לעירייה ולתקשורת את תסריט "היום שאחרי".

moto-parking-kikar-7-7-1

אופנועים וקטנועים רבים פשטו על הכיכר ותפסו כל חנית רכב בכחול/לבן שמצאו פנוייה. מכיוון שמצוקת החניה גדולה גם כך, לא היו הרבה חניות פנויות על אף שעת הבוקר המוקדמת. לכן, האופנוענים העמידו את הכלים שלהם איש איש ליד רכב אחד, כך שברגע שאחד הרכבים רצה לצאת, מיד נכנס במקומו אופנוע או קטנוע.

moto-parking-coverage-3

התקשורת הגיעה אף היא וסיקרה את האירוע:

YNET מחאת האופנוענים: תפסו מקומות חניה למכוניות – רכב

moto-parking-coverage-2

גלובס TV (משודר גם בערוץ אגו בכבלים)

moto-parking-coverage-6

להמשיך לקרוא

מחאת החניה – הרוכבים מדגימים את תסריט "היום שאחרי"

כזכור לכם, עיריית ת"א הודיעה על הפעלת איסור חניה על מדרכות לכלי רכב דו-גלגליים במספר רחובות בת"א בתואנה כי מדובר ברחובות בעלי מדרכה צרה, וכי חניית הדו"ג מפריעה להולכי הרגל. לאחר מכן, מצהירה העירייה בדבריה, תיאסר החניה לדו"ג על כל מדרכות העיר, ללא קשר לשאלה האם הם מפריעים להולכי הרגל. העירייה טוענת כי היא תעשה זאת רק לאחר הכנת חניות מיוחדות לדו"ג. האכיפה, כך לפי העירייה, תחל ב- 7.7.

בפועל, מדובר בשינוי של סטטוס קוו שהיה קיים מזה עשרות שנים, לפיו דו"ג רשאים לחנות על מדרכות כל עוד הם מותירים מעבר של לפחות 1.3 מטר, ואינם מפריעים לתנועת הולכי הרגל. בנוסף, העירייה כלל לא מכינה די חניות לדו"ג. לדוגמה, ברחוב יוחנן הסנדלר – אחד הרחובות בהם תיאסר החניה לדו"ג בשלב הראשון – קיימות רק 2 (שתי) חניות לדו"ג בקטע האמור. כך גם ברחוב ביאליק – עוד אחד מהרחובות בהם תיאסר חניה לדו"ג בשלב הראשון – שם קיימות 6 חניות לאורך כל הרחוב כולו. אין כל סימנים לכך שהעירייה כלל טורחת להכין עוד חניות לדו"ג. יתרה מזאת, פעמים רבות נתפסות חניות אלה ע"י רכבים שמנצלים את יתרון הגודל שלהם, ולמעשה גוזלים את אותם מקומות מהדו"ג שבאים לחנות במקום.

הלכה למעשה, תנועת הולכי הרגל אכן מופרעת אבל לא הדו"ג הם הגורם העיקרי להפרעה זו. על המדרכה חונים רכבים (לדוגמה בתמונות שצולמו אמש ברחוב שלמה המלך), פחי אשפה ופחי מיחזור, ובעיקר אופניים, אופניים חשמליים וקורקינטים ממונעים. מספר הולכי הרגל שנפגעו כתוצאה מהתנגשות עם דו"ג חונה, קשור ומכוסה שואף לאפס. לעומת זאת, מדי שבוע אנו מתבשרים על תאונות עם אופניים, אופניים חשמליים וקורקינטים ממונעים.

העירייה מכסה את ערוותה בכך שהיא פונה לציבור שאותו קל לחלוב – רוכבי הדו"ג. במקום להתעמת עם הביריונים על האופניים והקורקינטים, אותם קשה לפקחים לתפוס ושנגדם אין להם כל סמכות אכיפה מעשית, הם מתכוונים לתת דו"חות לרוכבי דו"ג שאותם קל להעניש, שכן יש להם מספר רישוי, חשבון בנק וזהות שאותה אפשר לתבוע.

הפגיעה בסטטוס קוו הקיים משולה לגזירה שהציבור אינו יכול לעמוד בה. איסור החניה לדו"ג על כל מדרכות העיר, גם על כאלה שבהם כלל אין הפרעה להולכי הרגל, תביא כ- 30,000 רוכבי דו"ג לחפש חניה במקומות אחרים. מיעוטם (פחות מ- 10%) ימצאו חניה במפרצונים הייעודיים שהוקצו ע"י העירייה. רובם המכריע יצטרך לתפוס חניות של רכבים בכחול לבן, מה שיגביר משמעותית את מצוקת החניה של אותם רכבים שגם כך סובלים קשות מעבודות התשתית שהחלו לאחרונה בעיר.

זעקת הרוכבים נשמעה ברחבי המדיה החברתית בשבוע האחרון. מאות ואלפי רוכבים התארגנו בקבוצות. לדוגמה, קבוצת "חונים כמו רכבים בתל אביב" המונה כ- 1000 רוכבים ובה התבקשו הרוכבים להעלות תמונות של האופנוע או הקטנוע שלהם כשהוא חונה בחניה של רכב כדי להמחיש את האבסורד בתקנה החדשה. מאות תמונות הועלו עד כה.

moto-parking-mitsu-3

לינק לקבוצת "חונים כמו רכבים בתל אביב"

באירוע רב משתתפים שייערך ב- 7.7 (יום ג') ב- 7 בבוקר בכיכר המדינה בת"א, יאספו מאות רוכבי דו"ג ויתפסו מקומות חניה של רכבים, כחוק. הרוכבים לא יפריעו לתנועה, אבל כל מקום חניה פנוי בכיכר יתפס ע"י דו"ג, מה שיחריף עד מאוד את מצוקת החניה של הרכבים באזור כולו. לאירוע הוזמנה כל המדיה הרלוונטית שתספק כיסוי אינטרנטי וטלוויזיוני לאירוע.

לינק לאירוע תפיסת החניות ב- 7.7

moto-parking-event-77

להמשיך לקרוא

מחאת הרוכבים בתל אביב מתגברת

בהמשך לאיסור החניה של כלי רכב דו-גלגליים על מדרכות תל אביב שהתבשרנו עליו לאחרונה, בקבוצה שנפתחה לאחרונה בפייסבוק הולכות ומצטברות תמונות של רוכבים ורוכבות המחנים את האופנוע או קטנוע שלהם כמו מכונית, על כחול לבן.

הקונספט פשוט: במקום לקוות שנצליח לכנס מאות ואלפי רוכבים כדי לתפוס בבוקר אחד את כל החניות באזור מסויים בת"א, כל רוכב יפעל בצורה עצמאית ויצלם את עצמו חונה כמו מכונית, על כחול לבן. זה מה שהעירייה רוצה? זה מה שהיא תקבל. אבל היא חייבת גם לראות את התוצאה, והתוצאה צריכה לבוא בצורה של מאות ואלפי תמונות של רוכבים ורוכבות, על אופנועים וקטנועים, שתופסים את מקום החניה של מכונית רגילה.

moto-parking-daniel-petri

כדי להצטרף לקבוצה – שנכון לכתיבת שורות אלה מונה מעל 700 חברים – ולהעלות את התמונות שלכם כנסו ללינק הבא:

חונים כמו רכבים בתל-אביב

בנתיים, הנה חלק מהתמונות (קרדיט לתמונות – כל תמונה שייכת למי שהעלה אותה בקבוצה בפייסבוק).

moto-parking-miki-kagan-1

להמשיך לקרוא