קטגוריה: חדשות

שינויים בגבייה על נסיעת אופנועים במנהרות הכרמל

עד כה, אופנועים שהיו עוברים במסלולי המנויים במנהרות הכרמל היו עושים זאת ללא חיוב, וזאת משום שמערכת הגבייה לא היתה מסוגלת לצלם לוחיות רישוי מאחור, רק מהחזית. מי שרצה לשלם יכול היה לעבור במסלול התשלום, או לחבר את המנוי שלו של כביש 6 למנהרות, או לקחת פסקל שמיועד היה רק למנהרות וזאת ללא חיוב.

(צילום: דרור ארצי)

עכשיו כל זה משתנה.

מאתר מנהרות הכרמל:

החל מה-1 ביוני 2017, מערכת המצלמות במנהרות הכרמל שודרגה באופן המאפשר צילום משופר של לוחיות רישוי אחוריות.

אנו מזכירים לכלל הנהגים כי לרשות משתמשים שאינם רשומים כמנויים עומדים נתיבי תשלום וכי נתיבי המנויים מיועדים למנויים בלבד. מעבר בנתיב מנויים ללא חשבון מנוי בתוקף יגרור חיוב בפיצוי והחזר הוצאות על פי חוק.

זה הזמן להזכיר כי קיימת מצלמת מהירות אכזרית במיוחד בכניסה הדרומית של המנהרות, וכן עוד שתי מצלמות בתוך המנהרה לכיוון צפון – אחת חזיתית ואחת מאחור.

שלוש מצלמות חדשות באזור חיפה

שתי מצלמות גאטסו חדשות במנהרות הכרמל

שימו לב.

מעכשיו – מותר לרוכבים לנסוע בכל הנת"צים בתל-אביב

כ- 8 חודשים לאחר שהתחיל באופן רשמי, וכחודשיים לאחר שהסתיים תהליך איסוף הנתונים והותר לרוכבים לרכוב על שני צירים בהם קיים נתיב תחבורה ציבורית (דרך נמיר ורחוב אבן גבירול) – החליט אתמול המפקח הארצי על התעבורה במשרד התחבורה, מאיר חן, להרחיב את הפיילוט המתיר נסיעת רכב דו-גלגלי לכל הנת"צים שבתל אביב.

במסגרת הפיילוט נעשה שימוש במצלמות מיוחדות שהותקנו בשולי הנת"צים, בתוך האוטובוסים, בצמוד לרמזורים, וכן על מספר אופנועים וקטנועים שרכבו על צירים אלה מדי יום, ותיעדו את תנועת האוטובוסים הקיימת בנתיבים ואת מהירות נסיעתם.

2016-02-16 09.02.19

לדברי חוקרי משרד התחבורה, הם לא זיהו "קונפליקטים מסוכנים בין אופנועים וקטנועים, אוטובוסים ומוניות – גם בעת עצירת כלי רכב בתחנות", וכן נקבע כי "השילוב של נסיעת אופנועים בנת"צ מזוהה עם שיפור קל בתנועת האופנועים, ללא פגיעה בתנועת האוטובוסים וללא הרעה בטיחותית לאופנועים ולמשתמשי דרך אחרים".

הפיילוט בוצע על ידי צוות חוקרים מהטכניון בראשות המדען הראשי של משרד התחבורה ד"ר שי סופר, ובתיאום עם עיריית תל אביב.

שר התחבורה מר ישראל כץ הוסיף: ההחלטה לאפשר לרוכבי הדו-גלגלי לנוע בנת"צים בת"א התבררה כנכונה הן מבחינה בטיחותית והן מבחינה תחבורתית. אחרי תקופת מבחן נוספת בכוונתי להרחיב את מתן אישור הנסיעה בנת"צים לאזורים נוספים בארץ״.

ואני אומר: כל הכבוד למתנדבים שסייעו באיסוף הנתונים. עכשיו זה עלינו, ציבור רוכבי הדו"ג, להוכיח שיש לנו הבגרות הנדרשת לשמור על הבטיחות שלנו גם בתוך תנועה של אוטובוסים ומוניות.

אחרי ניסוי מוצלח: נסיעת אופנועים בנתיבי תחבורה ציבורית תורחב לכל תל אביב

נסיעת אופנועים בנתיבי תחבורה ציבורית תותר בכל תל אביב – וואלה! חדשות

חוקיות מצלמות הגאטסו נמצאת בבדיקה

בכתבה שהועלתה לאתר YNET על ידי אודי עציון נמסר כי במהלך משפט תעבורה המתנהל בבית המשפט לתעבורה בעכו אצל שופט התנועה הבכיר עמוס בכר, הציג עו"ד תומר גונן מטעם ההגנה ספקות רבים באשר לחוקיות תו התקן הישראלי שהוענק למצלמות. ספקות אלה גרמו לכך שהתביעה ביקשה תיקון בכתב האישום, דחייה בהמשך המשפט, וכן לזמן שני עדי תביעה חדשים ממכון התקנים ההולנדי שבדקו את המצלמות עבור הטכניון בישראל.

"הדרמה במשפט החלה בשבוע שעבר, כאשר העיד בו מומחה מטעם מכון התקנים, על בדיקות שביצע המכון בטרם קיבלה המצלמה את האישור הדרוש לה, כדי לקבוע
שהיא עומדת בתקן הישראלי למצלמות מהירות. תקן שבלעדיו לא יכולה המשטרה להשתמש בה, ולהנפיק באמצעותה דו"חות. המומחה גילה לבית המשפט כי את רוב הבדיקות ערכו עבור מכון התקנים מומחים בהולנד, ואמר שאין ברשותו פרוטוקול של הבדיקה. עוד טען כי המצלמות הפגינו בכל הבדיקות דיוק של 100%, ללא שום סטייה. במשטרה ניסו מראש למנוע את עדות המומחה, ודרשו תחילה כי ההגנה במשפט תפקיד ערבות בסך 36 אלף שקל כתנאי לעדות."

לדברי אודי עציון, אם ישתכנע השופט כי המצלמות לא נבדקו כראוי ולכן אינן עומדות בתקן הישראלי, צפוי ביטולם של עשרות אלפי דו"חות. שימו לב שמדובר רק בדו"חות כאלה שעדיין יהיו בעיצומו של תהליך משפטי, או בכאלה שטרם שולמו בידי הנהגים, כיוון שדינם של דו"חות שכבר שולמו ככאלה שבהם הודה הנהג בביצוע העבירה, ולכן הם לא יבוטלו.

ynet מצלמות המהירות של המשטרה – החוקיות בבדיקה – רכב

עידכון פברואר 2017: הדרמה מתפתחת, וכעת המשטרה בבעיה הרבה יותר רצינית:

במהלך בקשה לתביעה ייצוגית שהוגשה בשבוע שעבר לבית המשפט המחוזי בתל אביב, מבקשת התובעת להשיב כ-70 מיליוני שקלים לנהגים שנתפסו בעבירת מהירות מאז 2013 על ידי מערך מצלמות המהירות של משטרת ישראל.

לטענתה, יכולת מדידת המהירות של המצלמות לא נבחנה לפי הדרישות של התקן הישראלי, וספק אם נבחנה כלל.

בייצוגית נטען כי בהליך שמתנהל בימים אלה בבית המשפט לתעבורה בעכו, נאלצה המשטרה להודות כי יכולת מדידת המהירות של המערכת – הפונקציה המהותית ביותר שלה – מעולם לא נבדקו לפי הוראות התקן, ובידי המשטרה אין ראיות לביצוע ניסוי מסודר כלשהו לבדיקת יכולת מדידת המהירות של המערכת.

בקשה לייצוגית ב-70 מיליון שקל נגד מצלמות המהירות

תביעה ייצוגית: "מצלמות המהירות לא אמינות – יש להחזיר 70 מיליון שקל לנהגים"

החל ניסוי תנועת דו-גלגלי על נתיבי תחבורה ציבורית

היום, ה- 15 בפברואר 2016, החל הניסוי שכולנו חיכינו לו מזה מספר שנים רב. הניסוי אמור להימשך תקופה של בין 6 ל- 12 חודשים (תלוי את מי שואלים), ובמסגרתו תבדק ההשתלבות של כלי רכב דו-גלגליים בתוך נתיבי תחבורה ציבוריים (נת"צים).

בשלב זה הניסוי עצמו מוגבל לשני צירי תנועה בלבד: רחוב אבן גבירול לכל אורכו לשני הכיוונים, ודרך נמיר לכל אורכה לשני הכיוונים. שלטי הנחייה חדשים הותקנו על צירים אלה.

2016-02-16 09.02.19

הניסוי מנוהל על ידי וועדת הניסויים של משרד התחבורה בשיתוף עם הטכניון (שמבצע את איסוף הנתונים), עיריית ת"א (בסיעוה הפעיל של סגנית ראש העיר הגב' מיטל להבי), מועדון האופנועים הישראלי, נציגי רוכבים ונציגי חברות האוטובוסים.

2016-02-16 11.12.56

הערה: למרות שבפועל הניסוי מוגבל לקטעים אלה בלבד, לפי מידע שהגיע לידי העבירו במשטרת ישראל הנחייה לשוטרי מרחב ירקון לא לאכוף באופן אקטיבי נסיעה של רוכבי דו"ג על נת"צים נוספים כמו רחוב סלמה, אלנבי ועוד.

במהלך הניסוי יאסף מידע רב באמצעים אלקטרוניים – מצלמות נייחות על עמודים בנקודות הכניסה והיציאה מנת"צים (וכן במספר תחנות אוטובוס), מצלמות ניידות על גבי מספר קווי אוטובוס (בשיתוף עם חברת דן), וכן מצלמות קסדה שמותקנות על גבי מספר קסדות של רוכבים. המידע שייאסף במהלך הניסוי ישמש לקבלת החלטה סופית. במידה והניסוי יוכתר בהצלחה, צפוי השר לאשר רכיבת דו-גלגלי בכל נתיבי התחבורה הציבורית בתל אביב. עם תום שנה לניסוי, ירחיב השר את האישור לכל הנתיבים בגוש דן. "ההחלטה לאפשר לרוכבי הדו-גלגלי לנוע בנתיבי תחבורה ציבורית בתל אביב היא נכונה, בטיחותית ותחבורתית. אחרי תקופת מבחן קצרה, ואני מקווה שמוצלחת, בכוונתי לעגן את ההחלטה באופן קבוע בתקנות", כך כץ.

 

חנוכת בית: הושק רשמית מסלול המוטוקרוס בווינגייט

לאחר חבלי לידה ארוכים, התאחדות הספורט המוטורי השיקה היום (ה') את מסלול המוטוקרוס החדש בווינגייט, במעמד שרת הספורט ח"כ מירי רגב.

בלי טיפת ציניות, מדובר ברגע היסטורי לספורט המוטורי בישראל, שכן החל מהיום יש לרוכב המוטוקרוס בית בו יוכל להתאמן ולהתחרות מבלי חשש. צעד זה הגיע לאחר מאמץ משותף של התאחדות הספורט המוטורי ביחד עם הרשות לנהיגה ספורטיבית, מכון וינגייט ויבואני הרכב הדו-גלגלי.

motocross-il-1

המסלול הוקם כבר לפני כחודשיים, תקופה בה עבר הרצה ומקצי שיפורים. עוד לפני שנחנך באופן רשמי הגיעו אליו ספורטאים ומתחרים על מנת להתאמן ולשפר את יכולות הרכיבה שלהם.

היום (יום חמישי ה- 11.02.16) הגיעה שרת התרבות והספורט – חברת הכנסת מירי רגב – כדי לגזור את הסרט ולחנוך את המסלול. השרה נשאה דברים בהם הדגישה את כוונותיה לתמוך ולטפח את הספורט המוטורי בישראל. ניכר שהשרה התרגשה, ואף התפעלה מהתרומה הרבה של הספורט המוטורי לילדים ובני הנוער, עת נחשפה לסיפורים של הורים על השיפור המדהים שחל בילדיהם בתחום החברתי והלימודים, בזכות הרכיבה על אופנועים.

motocross-il-2

במסגרת האירוע הודיעה השרה על מספר מהלכים שהחליטה לקדם, כמו הכפלת התקציב לספורט המוטורי שיעמוד בשנת 2016 על על 5 מיליון שקלים אשר יועברו ממשרד התרבות והספורט להתאחדויות הספורט המוטורי. תקציב זה ישמש לטובת קיום אימונים, הדרכות, הכשרות ואירועי נהיגה ספורטיבית. בנוסף, משרד התרבות והספורט העמיד לראשונה תקציב בסך 4 מיליון שקלים לטובת הקמת מתקן אספלט אשר מתוכנן להיבנות עד סוף שנה זו בעיר ערד. עוד אמרה השרה, שזו תהיה הפעם הראשונה שבה יוענק פרס ההצטיינות בסך עשרות אלפי שקלים לשלושה ספורטאים בענף האופנועים אשר השיגו הישגים משמעותיים בזירה הבינלאומית.

שון בן יקר, יו"ר התאחדות הספורט המוטורי בישראל: "גם מסע של אלף מייל מתחיל בצעד אחד קטן. הפעם עשינו צעד ענק יחד עם הרשות לנהיגה ספורטיבית מכון וינגייט והיבואנים לקידום הספורט מוטורי במדינת ישראל. אני גאה לומר שמעכשיו יש מסלול קבוע וחוקי במדינת ישראל. אני רואה את הכמות ההולכת וגדלה של מתאמנים צעירים בגילאים 8-15 וזה מחממם לי את הלב. אין ספק כי דור צעיר זה הינו הבסיס והליבה של ספורטאים גדולים שיצאו וייצגו את מדינת ישראל".

motocross-il-3

ונקודה אישית לסיום: עוד בשנת 1998 התחרתי בליגות מירוצי הכביש השונות שהיו כאן. אני מודה שכבר הפכתי להיות פסימי לגבי האפשרות שאי פעם יתקיימו בישראל מירוצים ואירועי ספורט מוטורי חוקיים. המירוץ שנערך בסוף 2015 בערד, יחד עם האירוע שנערך היום נוטעים בי שוב תקווה שהספורט המוטורי בישראל נמצא על המסלול הנכון.

קרדיט לתמונות: עמית שוסל

eRR – סופרבייק חשמלי ל-במוו

היצרן הבווארי מאותת על כוונותיו להיכנס לשוק ההולך ומתחמם של אופנועים חשמליים באמצעות סופרבייק חדש המכונה eRR. האופנוע נבנה בשיתוף עם האוניברסיטה הטכנית של מינכן, מבוסס על שלדה ומכלולים של S1000RR (כולל החלל הריק במקום שבו היה מותקן האגזוז באופנוע המקורי), ומכיל חלקי קרבון רבים.

ההחלטה של במוו להיכנס לתחום האופנועים החשמליים הגיוני למדי בהתחשב בעובדה שרכבים אחרים מתוצרת החברה – מכונית העל שלהם, ה- i8 וגם ה- i3 הקטנה עושים חיל (בעיקר בצפון אמריקה). במקביל, רוחות של חשמל מנשבות בקצב הולך וגובר מצידם של יצרנים אחרים, ומן הסתם במוו לא תרצה לפגר בתחום זה.

היתרון של מנועים חשמליים באופנועים הוא ברור – היכולת להגיע להספק מקסימלי מיד עם פתיחת המצערת, ולא באופן איטי והדרגתי כמו במנועי בנזין, משוכללים ככל שיהיו. מצד שני, טווח נסיעה/רכיבה יחסית קצר אל מול זמן טעינה יחסית ארוך הוא חסרון משמעותי שבנתיים אף יצרן אופנועים לא הצליח להתמודד איתו בהצלחה. באופנוע מונע בנזין – גם אם הטווח שלו קצר יחסית בגלל מיכל דלק קטן, ניתן לעצור בכל תחנת דלק ותוך מספר דקות מצומצם מאוד ניתן להשלים תהליך של מילוי מיכל הדלק ותשלום בקופה, מה שבנתיים מתברר כתהליך מסורבל וארוך הרבה יותר באופנועים המונעים באמצעות חשמל.

במוו לא שיחררה הרבה מידע טכני על האופנוע, ולכן בשלב הזה נסתפק בתמונות.

BMW-eRR-electric-superbike-01 BMW-eRR-electric-superbike-02 המשך…

הרוכבים מבולבלים – מותר או אסור לנסוע על נת"צ?

במסגרת ההתכתשות על נקודות זכות והון פוליטי בין המשטרה לבין שר התחבורה, בה צד אחד מפרסם הודעה שנוגדת את דברי הצד השני, ולפעמים גם את הדברים שלו עצמו.

להלן תקציר השתלשלות הדברים עד כה (26.08.15):

יום רביעי 19.8.15 – בשעות הבוקר אני מתראיין ביחד עם פרופסור דוד מהלאל מהיחידה להנדסת תחבורה וגיאו-אינפורמציה של הטכניון ב- YNET, ושנינו קוראים לשר התחבורה ולמשטרה לאפשר רכיבה לדו"ג על נת"צ. הטיעונים, בין היתר, הם הגברת הבטיחות של הרוכבים שלא יצטרכו להשתחל בין רכבים, אי הפרעה לתחבורה ציבורית, ובסך הכל הפחתת גודש התנועה לרכבים הפרטיים.

יש לציין לטובת הדיוק ההיסטורי כי פניות חוזרות ונשנות בעניין התבצעו גם מצד מועדון האופנוענים הישראלי, שמבקש זה שנים ממשרד התחבורה לאפשר גם לרוכבי הדו-גלגלי לנסוע בנת"צים.

natatz-fiasco-2015-3

המשך…

אוניברסיטת אריאל הוסמכה לשמש כמעבדת רכב שלישית בישראל

בכתבה שפורסמה באתר משרד התחבורה נאמר כי משרד התחבורה הסמיך את אוניברסיטת אריאל שבשומרון לשמש כמעבדה מוסמכת לרכב ולבצע בדיקות של כלי רכב, מוצרי תעבורה ובקרה על יצרנים מקומיים.

מעבדת הרכב החדשה שבאוניברסיטת אריאל מצטרפת לשתי המעבדות שכבר פועלות בישראל: מכון התקנים הישראלי והטכניון. מעבדות הרכב מספקות כיום שירות נרחב לציבור כמו למשל, אישור לכלי רכב לאחר שינוי מבנה, ייבוא אישי, אישור מוצרי תעבורה, התקנות מיוחדות בכלי רכב, אישור אבי טיפוס, אישור גרורים ועוד.

בהקשר לנו הרוכבים, מעבדות הרכב מבצעות גם את בדיקת הקסדות הנרכשות באופן עצמאי ע"י רוכבים בחו"ל והמיובאות ארצה. על תהליך הייבוא הטרחני, הארוך והמייגע ניתן לקרוא כאן:

רכישת קסדות מחו"ל – המדריך המלא

שר התחבורה ציין כי כניסת מעבדת רכב נוספת לענף תגביר את התחרות, תביא לשיפור השירות בקרב ציבור היבואנים ויצרני הרכב והעוסקים ביבוא וייצור מוצרי תעבורה.

אוניברסיטת אריאל הוסמכה לשמש כמעבדת רכב שלישית בישראל

ולנו נותר רק לקוות.

אתר חדש עולה לאוויר – דו"גיגים – הגיגים דו-גלגליים

כשהציעו לי לפני כחודש להצטרף ככותב למיזם אינטרנטי חדש העוסק בדו-גלגלי הסכמתי כמעט מיד. כל מה שקשור לדו-גלגלי מושך אותי, במיוחד כשזה מאפשר לי פלטפורמה נוספת לכתיבה ולהעלאת דעות, הגדלת המודעות לרוכבים, ושיפור תנאי הרכיבה שלנו.

doogigim-all

באתר כותבים כמה אנשים המוכרים לנו ממקומות אחרים: "עיתונאי רשת שכבר שחו, התיזו והשתינו בבריכה הקטנה הזו במשך עשורים, הקימו, רשמו, שרבטו, ניהלו וערכו מגזינים מודפסים ואתרי אינטרנט דו גלגליים, בחנו, סיקרו וכתבו ידיעות חמות וקרות במשך כמעט דור"…

מוטי "ינוקא" גלברט – ישיש. בעל אג'נדה ברורה אבל ללא מטרה. פעם היה שומר מסורת והיום נוטר תמסורת. מדגיש שהוא לא אלכוהוליסט אלא אלכוהולר בלבד. מתעב את המילה ליניארי. ציטוט: "לא בריא לאכול על בטן ריקה".

תומר "כרובי" ברעם – פעם דו"גיג צעיר ויפה היום נשאר רק יפה. עם סנפירים מצולקים מ-16 שנים של קרבות מעמקים בכביש, בשטח, ובמרוצי הסופרמוטו. נשוי++ פלייסטיישן 4.

עמיר הזאב שבתאי – ידוע בכינוי "אל מוסתאש". פאנקיסט מתבגר. שר הטבעות והצמידים. גדולי הפסיכולוגים, הפייטנים ואנשי השיר ניסו להבין את נפשו הסבוכה ולא יכלו לה. חי כסהרורי בין דת'מטאל לאופנועים ולרוחו מזור אין בנמצא. איש מילים וכתב אשר מתעב את מלאכת הכתיבה כתועבת היהודי את החזיר. ראשו מעל פני האדמה אבל ליבו במרתף.

אבי "האזרח פ" פרידמן – הווידיאומטר של האתר. בעל מבט מעמיק וחודר בשל קוצר ראיה. בהתחלה משך בצמות, אחר כך משך בעט והיום מושך בזכות עצמו. רוכב על שברולט ננסית וקטנוע אבל הוזה על הארלי.

דורון "הנשיא" פילס – ככה יותר נכון: EL Presidente. נולד בחסד, גדל והתחנך במרתפי אברבנל, מגדל ניקוטין וקופאין למחייתו, ממיסדיי מדינת מיזנטרופיה שחרטה על דיגלה את המוטו ״מדינה בה לאף אחד לא אכפת אם אתה!״ בעל אוסף של מחקים רייחנים.

דניאל "מיצו" פטרי (זה אני…) – מכור לסטייקים וכורים אטומים יפניים אם כי לאחרונה נצפה מנסה נואשות להרים דוקאטי אדום לווילי. כשלא על אופנוע אז על מטוס בדרך לחו"ל. כריש פורומים ובלוגים. שוקל להמיר את ה'מיצו' ב'גטסו' עקב דוקטורט במצלמות מהירות. בעל חיים מועדף – 'כוס החורבות'.

רענן כרמיאלי – פרופסור. מקצוע: סייקלפיזיקאי. גרוטאות ושלדות מחלידות – משוש נפשו. סלוגן: "גוצי? – מוטו!" יורד ועולה (חדש). ההיסטוריה בשבילו היא אקטואליה. ציטוט נבחר: "אם זה לא בן 30 – זה לא אמיתי".

הטור הראשון שלי (כאן) עלה כעבור כשבוע בפייסבוק, והיום (1.7.15) עלינו לאוויר באתר נפרד.

דו"גיגים בפייסבוק

דו"גיגים באינטרנט

עריכה: מאז כתיבת שורות אלה החלטתי לפרוש, מסיבותי, מאתר "דוגיגים".

הקלה בדרך למבחן הרישוי השנתי לרכב

החל מ-1 ביולי, יוכלו נהגים ורוכבים לשלם את אגרת רישיון הרכב ("טסט"), באמצעות האינטרנט או המוקד הטלפוני ולבצע מיידית את מבחן הרישוי השנתי לרכב, מבלי להמתין לאישור תשלום של הבנק.

כאן:

הקלה בדרך למבחן הרישוי השנתי לרכב מהשבוע הבא: משלמים אגרת רישיון רכב באינטרנט ומבצעים מיידית את ה"טסט"

עד כה, נאלצו נהגים ששילמו את אגרת רישיון הרכב, הנדרשת לצורך ביצוע ה"טסט", באינטרנט או במוקד הטלפוני, להמתין מספר ימים עד לקבלת הטופס עליו מוטבעת חותמת תשלום של הבנק "שולם".

עד לקבלת אישור תשלום של הבנק, לא התאפשר לבעלי הרכב ששילמו את האגרה באמצעים המקוונים, לבצע את מבחן הרישוי השנתי, למעט מי שהנפיק טופס אגרה באמצעות עמדות הרישיומט, המוצבות כיום בסניפי הסופר פארם ובמשרדי הרישוי.

בתום מבחן הרישוי השנתי לרכב ולאחר קבלת דיווח ממכון הרישוי, כי הרכב עבר את הטסט בהצלחה, משרד התחבורה ישלח לבעל הרכב רישיון רכב שבו יופיע אישור התשלום ואישור על ביצוע המבחן שנתי.

אתר חדש למועדון האופנועים הישראלי

האתר הותיק של מועדון האופנועים הישראלי התחדש במערכת ניהול תכנים חדשה שמאפשרת לקבל עידכונים אודות כל הארועים שמקיים המועדון בצורה נוחה וקלה.

בנוסף:

1. גלישה נוחה יותר דרך הסלולרי.
2. לוח ארועים שמאפשר לסנכרן מול היומן הפרטי שלכם.
3. הרשמה לקבלת עדכונים בדואר.
4. מערכת תגובות כולל האפשרות להגיב באמצעות חשבון הפייסבוק שלכם.
5. הרשמה וחידוש חברות במועדון.

בהצלחה למועדון.

מועדון האופנועים הישראלי

motorcycle-il-club

חתיכת היסטוריה מקומית – מגזין פולגז התפרק, חבריו הקימו אתר חדש בשם WheelZ

אתר פולגז מוכר בישראל כמגזין המוטורי הרציני העיקרי בתחום הדו-גלגלי. מגזין שהבהיק בסצינת המדיה הדיגיטלית הישראלית של השנים האחרונות ככוכב הצפון אליו ניווטו כולם כמעט כברירת מחדל, עם מאות רבות של כתבות איכותיות, סרטוני וידיאו, סקירות מן הארץ ומהעולם, מאמרים טכניים ועשרות אלפי הודעות בפורומים שוקקי חיים.

אני בטוח שרוב הקוראים כאן מכירים את האתר, אבל לא כולם מכירים את ההיסטוריה שלו. למענכם, הנה סקירה קצרה.

אתר פולגז החל במקור כ- "בולשיט דוט קום" אי שם לקראת סוף 2002, והנה סיפור הקמת האתר בפי העורכים עצמם:

פולגז הוקם במסיבת "על האש" שנערכה בחצר של חבר טוב , בליל קיץ חם מאוד ולח של אוגוסט 2002. רונן (ארגוס) שתה מעט (באמת שזה היה מעט!) , וזה הספיק לו בשביל לצאת בהברקה שהיום , במבט לאחור, נראית כמוצלחת במיוחד. הבחור תפס גיליון של "מוטו", עיין בו בעצבים כשהוא עומד על מדרגה מוגבהת שגרמה לכולם ללטוש בו עיניים עם מבט של גיחוך קל' והתחיל לנאום על כך שגם אנחנו יכולים להרים משהו דומה בסגנון מגזין רשת. רונן התרעם במיוחד על נימת הלגלוג שהושמעה במוטו כלפי אתרי "הבולשיט דוט קום" שכביכול לא מסוגלים לספק מידע אמין כעיתון מודפס. רעיון מגזין הרשת נראה כדבר אפשרי ודי קל לביצוע שהרי המידע זמין לכל גולש ובפורום האופנועים של תפוז (בו גולשים רוב חברי פולגז) , עולות ידיעות רבות וקישורים לחדשות, הרבה לפני שהן מגיעות לאתרים הרשמיים. "לא חבל שלא נתעד את זה ?", "לא חבל שהידיעות הללו יעלמו בתוך ארכיון קבוצת הדיון ?".

תומר (כRובי), עודד את רונן ואף נענה להצעתו להקים אתר שכזה במחשבה שהבחור שסיפק בידור לשאר הנוכחים בעצם התנהגותו, בכלל לא יזכור את הנושא לכשיתפכח.

וזה מה שהיה לחברי המערכת לכתוב על עצמם בעת ייסוד האתר:

בולשיט דוט קום (או בקיצור : בד"ק) הוקם על ידי אופנוענים אל אופנוענים.

לא עוד רוכבים חטובים, נאי בלורית במידות של יפנים המנפנפים באקרובטיות מפליאה על אופנועי מבחן נוצצים…כי אם אנשים כמונו וכמוך.

אופנוענים ישראליים עם רגליים על הקרקע – עם שיער על החזה,עם מפרצונים קטנים בקו השיער מעל המצח, עם כרס קטנה ופנים לא מגולחות ולפעמים אפילו, השם ישמור, עם משקפיים.

אופנוענים שגם אוהבים לרכב מהר כשהכביש מפותל אבל עושים זאת עם חליפות עור בצבעים לא תואמים , מגפי רכיבה משנת 88 שהשכן הלווה וסליידרים גמורים (כי יקר לנו להחליף).

כאלו שאוהבים לקרוא על אופנועים בשפה שהיא בגובה העיניים. כאלו שישתדלו ל-א לכתוב ולהתעסק בקאסטומים או קרוזרים אלא אם כן, יש להם מראה מוטרף במיוחד ומעורר השראה או שהם מסוגלים להוציא יותר מ-100 כ"ס בגלגל.

בד"ק נועד להוות אלטרנטיבה לחדשות הדו גלגלי מהארץ ומהעולם שעד היום היו בבלעדיות המהדורה המודפסת של "מוטו". לתת לאופנועני ישראל מקור מידע נוסף , אמין לפחות כמו המגזינים המודפסים אך פחות פוליטקלי קורקט מהם וללא חשש מתגובת הענף המקומי לידיעות "לא נעימות" שאולי "יזיקו" לענף.

השם "בולשיט דוט קום" הופיע לראשונה בטור העורך של גיא בן ברק במוטו אשר זלזל באתרי החדשות האינטרנטיים וביכולתם לספק מידע חדשותי ,עדכני ומהימן על ענף הדו גלגלי העולמי והמקומי. בד"ק בא להוכיח אחרת.

אז מי עומד מאחורי בד"ק?

שני עורכים ראשיים: ארגוס וכרובי שעומדים מאחורי קונספט האתר , בנייתו, עיצובו והמידע החדשותי שבו.

אנו נעזרים בשני עורכי משנה:

סקניה, אשר יערוך את מדור חדשות הגרנד פרי וייתן את פרשנותו ודעתו האישית על הקטגוריות השונות.

שחר, אשר יערוך את מדור חדשות הסופרבייק ומירוצי הסיבולת אשר יחלוק עמנו את נקודת מבטו האישית על כל מירוץ ומירוץ.

האזרח פ. הלוחם בדרכים, שישתף אותנו מהגיגיו על עולם האופנוענות.

טל שביט, אשר יחיה במהדורת הרשת של בולשיט דוט קום את "דבר האורך" המיתולוגי.

בתמונה – הלוגו המקורי של בולשיט דוט קום:

bullshitdotcom-logo

המשך…

העתיד העגום של ה(אין) ספורט מוטורי בישראל

אני לא אוהב להיות נביא זעם. אני מעדיף שכל הכתבות שלי יבשרו על חדשות טובות ומסעירות – בכל תחום, ובעיקר בתחום המוטורי והדו-גלגלי.

אבל כשאין ברירה, אני נאלץ לעיתים גם לכתוב חדשות פחות טובות. הנה למשל זו, שלפיה ישראל ויליגורה מנכ"ל התאחדות הכידונאים, התפטר מתפקידו. יצויין בנימה חצי הומוריסטית שהתאחדות ה"כידונאים" היא בעיני אחד הגופים עם השם המוזר ביותר והכי פחות מתאים לאופיו, בערך אחרי זה שקורא לעצמו "מועדון האופנועים הישראלי".

ומדוע התפטר ישראל ויליגורה (41), שהוא בעיני רבים אחת הדמויות המשפיעות בתחום הרכיבה המוטורית בישראל, בוודאי אחרי שמילא תפקיד מוצלח בתור מנהל מותג סוזוקי-אפריליה בעופר אבניר במשך כ- 4 שנים לאחר פרישתו של משה רוקח.

israel_viligora

לדברי ישראל:

"ההתאחדות יצאה בתחילת השנה לדרך חדשה וממוקדת, לאחר כיסוי 98% מהתחייבויות העבר, ובנוסף להון העצמי שחושב כחלק מתכנית העבודה בעלת מקדם ביטחון של ארבעה חודשים קדימה עד לקבלת כספי התמיכה. נראה היה כי הצלחנו לבנות בסיס התחלתי מספק כדי לצאת לדרך עם ליגה מלאה לשנת 2015.

לצערי, לא הצליחה ההתאחדות לקיים את הפעימה השנייה של תכנית העבודה שכללה המשך פעילות ספורטיבית, קידום ספורטאים צעירים, הנגשת הספורט המוטורי לציבור הרחב, אירועי ראווה לרוכבים ולציבור, הקמת מתקני קבע לספורטאים וקיום ליגות מלאות בקטגוריות הענף.

מול הבירוקרטיה וסחבת משרדי הממשלה השונים כבר הקמנו ערוצי פעילות ונהלי עבודה שהתוו דרך, אך אי הגעת כספי התמיכה הביאו את ההתאחדות למצב בו לא ניתן לקיים כל פעילות מטה ו/או ספורטיבית רציפה.

בנקודת הזמן בה אנו נמצאים, קיום פעילות שוטפת הינה הכרחית לצורך בניית אמון בשני הנדבכים המשמעותיים לענפי הספורט: הרוכבים – שאת אמונם ביקשה ההתאחדות לרכוש בחזרה, ונותני החסות – שעברו טלטלות רבות עד שאיבדו אמון במערך הספורט המוטורי ומשכו ידם מהתחום.

כתוצאה מכך הגיעה ההתאחדות למצב בו לא ניתן לגייס כספים לצורך התנהלות עצמאית שהייתה אחת מאבני היסוד של קיומה ובלית ברירה חזרה להישען על כספי התמיכה הממשלתיים, שכפי שצוין – לא מגיעים, וכרגע גם אין צפי הגעה עתידי".

ישראל ויליגורה מונה למנכ"ל ההתאחדות באוקטובר 2014, וזה מה שהיה לו לומר בעת המינוי:

"אני גאה לחזור אל כור מחצבתי, עולם המירוצים הנחוץ כל כך לציבור הישראלי.
למרות הקשיים והמעמד הנמוך של הספורט המוטורי, הצליחו צוותים ישראלים להגיע לתוצאות והישגים מרשימים בתחרויות בחו"ל יחד עם גאווה לראות את דגל ישראל ואף לשמוע את התקווה, אז למה לא כאן? ברור לכל שהדרך עוד ארוכה, אבל אני מאמין שהיא אפשרית ולצורך כך דרושה סבלנות ואמון מצד הספורטאים אם רצון ונכונות מצד הרשויות והעסקנים."

מסתבר שכאן לא.

אין לי מה להוסיף. האחרון שיכבה את האור.

תזכורת לכתבות אחרות בתחום:

קול קורא להקמת מסלולים לרכיבת כביש בנגב ובגליל – קבלו ביטול! חארטה!

אושר מסלול מירוצים בחצרים – האם הגיעו ימות המשיח? – קבלו ביטול! חארטה!

קול קורא להקמת מסלולים לרכיבת כביש בנגב ובגליל

הידיעה שזו כותרתה, שפורסמה היום בפולגז, הצחיקה לי את השושנה.

"השבוע פרסם משרד הספורט בשיתוף משרד הנגב והגליל 'קול קורא' (מכרז) אשר מופנה לרשויות המקומיות ומאפשר להם להגיש הצעות לבניית מסלול אספלט לאימונים ותחרויות, כשמשרד הספורט ישתתף בחלק מעלויות ההקמה של מסלול כזה. הדחיפה למכרז הגיעה מכיוון התאחדות הכידונאים בשיתוף הרשות לנהיגה ספורטיבית. בשלב זה המכרז מיועד לרשויות מקומיות בנגב ובגליל בלבד."

אתם יודעים למה?

כי מישהו במשרד הספורט שכח שכבר יש לנו מסלול מירוצים בסטנדרט בינלאומי בישראל, ולפי מה ששמעתי, מירוצים החלו להתקיים בו עוד בתחילת 2013.

כן כן. יש כזה. מה, לא ידעתם?

הנה, כאן:

אושר מסלול מירוצים בחצרים – האם הגיעו ימות המשיח?

שרת הספורט היא אותה אחת (מצולמת כאן למעלה באותו אירוע הכרזה פטתי מתישהו ב- 2011), החארטה היא אותה אחת, ומדינת ישראל ממשיכה להיות בין המדינות היחידות בעולם, ביחד עם אפגניסטאן ועוד כמה מדינות עם "סטאן" בסופן – בהן אין מסלול לספורט מוטורי.

אופנועי אמבולנס חדשים לאיחוד הצלה

בטקס שנערך אמש בתיאטרון ירושלים, הושקו 40 "אופנולנסים" חדשים לארגון "איחוד הצלה".

הדגמים שהושקו כללו מספר קטנועים בנפחים שונים:

2 קטנועי SYM JoyMax בנפח 250 סמ"ק, 9 קטנועי Piaggio X-evo בנפח 250 סמ"ק, 4 קטנועי SYM Maxim בנפח 400 סמ"ק. את היתרה השלימו קטנועי Kymco DownTown בנפח 300 סמ"ק.

IMG-20141014-WA0026

האופנולנסים נרכשו כולם מכספי תרומות של אנשים טובים, אשר נושא הצלת החיים חשוב להם.

כל תרומה כוללת את הקטנוע עצמו, ארגז, סירנה ואיתות חירום (צ'קלקה), תחזוקה, טיפולים וביטוח לתקופה של 3 שנים. בנוסף, כל תרומה כוללת גם ציוד מלא לעזרה ראשונה המכיל ערכת החייאה, בלון חמצן, דפיברילטור חצי אוטומטי למתן מכות חשמל וציוד חבישה מתקדם ואפילו מיגון לרוכב: קסדה, מעיל וכפפות.

IMG-20141008-WA0007

המשך…