3 מצלמות גאטסו חדשות על כביש החוף

היום הותקנו 3 עמדות למצלמות גאטסו חדשות על כביש החוף (כביש מספר 2) לכיוון דרום.

לפי דובר משטרת התנועה, נכון לעכשיו הן מיועדות אך ורק לאכיפת נסיעה על הנת"צ, ולא לאכיפת מהירות. אבל נכון לרגע כתיבת שורות אלה לא ברור אם הלולאות שלהן יותקנו אך ורק על הנת"צ, או שמא לרוחב כל הנתיבים בכביש. במידה ויותקנו רק על הנת"צ, בדומה ל- 9 המצלמות הנמצאות על איילון צפון, יתכן והן תשמשנה אך ורק לאכיפת התנועה על הנת"צ. אבל במידה והלולאות יתפרסו על פני כל הנתיבים, זה יהיה סימן לכך שהן תשמשנה לאכיפת מהירות ולא רק לאכיפת אי-נסיעה על הנת"צ ע"י רכבים שאינם מורשים לכך.

עידכון: בינואר 2017 הוצבה מצלמה רביעית.

מצפון לדרום, המצלמה הראשונה נמצאת כמה מאות מטרים לפני הגשר של יקום לכיוון דרום (לאחר מחלף פולג ומכון וינגייט):

המצלמה השניה נמצאת אחרי רשפון:

המצלמה השלישית נמצאת לפני הכניסה למחלף כפר שמריהו:

על המפה:

(תודה לאורי על המידע והתמונות שהועלו לראשונה בפורום של רוטר)

מפת מצלמות גאטסו בישראל

רשימת מיקומי מצלמות גאטסו

ראו הוזהרתם.

 

מצלמות הנת"צ באיילון צפון (כביש 20) ממשיכות לקבל לולאות חיישנים

בהמשך לפוסט הזה מסוף ספטמבר 2015, עושה רושם שעבודת הכנת מצלמות הגאטסו על כביש 20 (איילון) לכיוון צפון ממשיכה לאחר עיכוב של מספר חודשים.

באיילון צפון, הלולאות מותקנות אך ורק על נתיב התחבורה הציבורי (הנתיב השמאלי ביותר מבין 3 נתיבים), וכיוון שכך, במידה והמצלמות יופעלו גם במצב לכידת מהירות, הן תוכלנה לתפוס אך ורק את הרכבים הנוסעים בנתיב השמאלי בלבד, ולא באף אחד מהנתיבים הסמוכים.

gatso-kvish-20-sensors-1

(תודה לשנבל על התמונה)

כפי שכתבתי פה בעבר – המשטרה מכחישה זאת, אבל אנחנו יודעים את האמת – קליק של עכבר ועוד מיליוני ש"ח יזרמו לקופת המדינה… מי יוותר על הכנסה חלומית שכזו?

למזלם של רוכבי האופנוע – מכיוון שהמצלמות מכוונות אל חזית כלי הרכב, הן לא יכולות לקלוט את מספר הרישוי של האופנועים שחולפים על אותו נתיב.

נכון לרגע זה, אפליקציית וויז תוכנתה כך שלא מתקבלת התראה קולית על התקרבות למצלמות הספציפיות הללו, ובמקומה תתקבל התראה ויזואלית על המסך בלבד.

אלה הנקודות בהן הותקנו המצלמות:

gatso-natatz-kvish-20-map-3

החלה פריסת לולאות החיישנים למצלמות הנת"צ באיילון צפון (כביש 20)

בהמשך לפוסט הזה אודות השלמת התקנת מצלמות הנת"צ על נתיבי איילון (כביש 20) לכיוון צפון, הושלמה פריסתן של 9 המצלמות על גשרי התמרורים האלקטרוניים מעל הכביש.

כידוע לכם, המצלמות הללו הותקנו בפריסה חזיתית, דהיינו מצלמות את הרכב המתקרב אליהן. בגלל ההתקנה החזיתית של כל המצלמות, הלולאות עצמן מוטמעות לפני המצלמה ולא אחריה.

gatso-natatz-kvish-20--hoz

כעת החל הקבלן המבצע להתקין את לולאות החיישנים לפני כל מצלמה. הלולאות מותקנות אך ורק על נתיב התחבורה הציבורי (הנתיב השמאלי ביותר מבין 3 נתיבים), וכיוון שכך, במידה והמצלמות יופעלו גם במצב לכידת מהירות, הן תוכלנה לתפוס אך ורק את הרכבים הנוסעים בנתיב השמאלי בלבד, ולא באף אחד מהנתיבים הסמוכים.

המשטרה מכחישה זאת, אבל כפי שפורסם כאן בעבר, אנחנו יודעים את האמת – קליק של עכבר ועוד מיליוני ש"ח יזרמו לקופת המדינה… מי יוותר על הכנסה חלומית שכזו? לא רק אנחנו יודעים, גם אחרים.

למרות הבטחות משרד התחבורה: מצלמות הנת"צ באיילון יותאמו לאכיפת מהירות

מצלמות הנת"צים לא יאכפו מהירות? אל תמהרו להאמין

בנתיים, 9 המצלמות אינן "מאויישות" במצלמת אמת. תאריך הכנסת המצלמות עצמן לתור ראש העמדה הצבוע בכתום עדיין לא ידוע כיוון שהן אמורות לעמוד בתו תקן של מכון התקנים הישראלי, וכזה טרם אושר להן (אם כי טיוטא שלו פורסמה לא מכבר). ללא תקן ישראלי בר תוקף, הפעלה מבצעית של המצלמות בנת"צים תהיה בלתי אפשרית או שלכל הפחות תהיה בלתי סבירה.

נכון לרגע זה, אפליקציית וויז תוכנתה כך שלא מתקבלת התראה קולית על התקרבות למצלמות הספציפיות הללו, ובמקומה תתקבל התראה ויזואלית על המסך בלבד.

אלה הנקודות בהן הותקנו המצלמות:

gatso-natatz-kvish-20-map-3

9 מצלמות נת"צ הותקנו על נתיבי איילון (כביש 20) לכיוון צפון

בהמשך לפוסט הזה אודות תהליך התקנת מצלמות הנת"צ על נתיבי איילון (כביש 20) לכיוון צפון, הושלמה פריסתן של 9 המצלמות (מתוך ה- 10 המתוכננות – עושה רושם שבפועל רק 9 מהן יותקנו בשטח בגלל אילוצי התקנה).

תזכורת:

חלמאות ישראלית – מצלמות גאטסו יאכפו נסיעה בנת"צ

פרוייקט מצלמות הנת"צ ממשיך – פרטים נוספים נחשפים

תיעוד התקנת מצלמות הנת"צ בנתיבי איילון צפון (כביש 20)

התקנת מצלמות הנת"צ על כביש 20 (איילון צפון) ממשיכה

כל המצלמות מופו אצלי בבסיס הנתונים ומופיעות כבר באפליקציית ווייז.

אלה הנקודות בהן הותקנו המצלמות:

gatso-natatz-kvish-20-map-3

התקנת מצלמות הנת"צ על כביש 20 (איילון צפון) ממשיכה – 8 מצלמות הותקנו

בהמשך לדיווחים בנושא הותקנו עד כה 8 מצלמות גאטסו על נתיב התחבורה הציבורית על כביש 20 (איילון צפון). כעת נותר להתקין עוד 2 מצלמות מתוך ה- 10 המתוכננות.

תזכורת:

חלמאות ישראלית – מצלמות גאטסו יאכפו נסיעה בנת"צ

פרוייקט מצלמות הנת"צ ממשיך – פרטים נוספים נחשפים

תיעוד התקנת מצלמות הנת"צ בנתיבי איילון צפון (כביש 20)

התקנת מצלמות הנת"צ על כביש 20 (איילון צפון) ממשיכה

אלה הנקודות בהן הותקנו המצלמות עד כה:

gatso-natatz-kvish-20-map-2

הרוכבים מבולבלים – מותר או אסור לנסוע על נת"צ?

במסגרת ההתכתשות על נקודות זכות והון פוליטי בין המשטרה לבין שר התחבורה, בה צד אחד מפרסם הודעה שנוגדת את דברי הצד השני, ולפעמים גם את הדברים שלו עצמו.

להלן תקציר השתלשלות הדברים עד כה (26.08.15):

יום רביעי 19.8.15 – בשעות הבוקר אני מתראיין ביחד עם פרופסור דוד מהלאל מהיחידה להנדסת תחבורה וגיאו-אינפורמציה של הטכניון ב- YNET, ושנינו קוראים לשר התחבורה ולמשטרה לאפשר רכיבה לדו"ג על נת"צ. הטיעונים, בין היתר, הם הגברת הבטיחות של הרוכבים שלא יצטרכו להשתחל בין רכבים, אי הפרעה לתחבורה ציבורית, ובסך הכל הפחתת גודש התנועה לרכבים הפרטיים.

יש לציין לטובת הדיוק ההיסטורי כי פניות חוזרות ונשנות בעניין התבצעו גם מצד מועדון האופנוענים הישראלי, שמבקש זה שנים ממשרד התחבורה לאפשר גם לרוכבי הדו-גלגלי לנסוע בנת"צים.

natatz-fiasco-2015-3

להמשיך לקרוא

התקנת מצלמות הנת"צ על כביש 20 (איילון צפון) ממשיכה

בהמשך לדיווחים בנושא הותקנה אמש המצלמה הרביעית על נתיב התחבורה הציבורית על כביש 20 (איילון צפון). כעת נותר להתקין עוד 6 מצלמות מתוך ה- 10 המתוכננות.

אלה הנקודות בהן הותקנו המצלמות עד כה:

gatso-natatz-kvish-20-map-1

תזכורת:

חלמאות ישראלית – מצלמות גאטסו יאכפו נסיעה בנת"צ

פרוייקט מצלמות הנת"צ ממשיך – פרטים נוספים נחשפים

תיעוד התקנת מצלמות הנת"צ בנתיבי איילון צפון (כביש 20)

gatso-natatz-kvish-20-4

תיעוד התקנת מצלמות הנת"צ בנתיבי איילון צפון (כביש 20)

בהמשך לדיווח שלנו כאן ב"מיצו בדרכים" אודות התקנת 10 מצלמות מהירות מסוג גאטסו על כביש 20 (נתיבי איילון) למטרת אכיפת איסור נסיעה בנת"צ, התלווה צוות הצילום של גלובס אל מתקיני מצלמות הגאטסו-נת"צ החדשות:

צפו: מיקום המצלמה הראשונה שהוצבה השבוע באיילון – TV גלובס

תזכורת: על כביש נתיבי איילון (20) לכיוון צפון ממחלף חולות בראשל"צ ועד מחלף וולפסון בחולון לכיוון צפון על הנתיב השמאלי ביותר – זה המשמש אך ורק לתנועת רכב ציבורי מורשה בשעות הבוקר יוצבו 10 מצלמות.

מיקום ושיטת התקנה

מה שמתברר עם הצפייה בסרטון ובהתקנות בשטח, הוא שהמצלמה הראשונה הותקנה על גשר שלטים/תמרורים הנמצא מעל לכביש, בערך מעל לנתיב השמאלי ביותר – הוא נתיב התחבורה הציבורית.

gatso-natatz-kvish-20-3

נכון לכתיבת שורות אלה, קיימות כבר 3 מצלמות שהותקנו בשטח בדיוק באותו אופן. אם נסתמך על המידע הפנימי הקיים בידי, גם שאר 7 המצלמות הנותרות יותקנו באותו אופן.

gatso-natatz-kvish-20-1

צילום חזיתי בנת"צ הספציפי על כביש 20 (איילון צפון)

בנוסף, מתברר כי המצלמות מותקנות בצורה כזו שהן מצלמות באופן חזיתי, דהיינו מהחזית של הרכב הנוסע לקראתן, ואת לוחית הרישוי הקדמית (וגם את הפנים של הנוהג ברכב). התקנה מעין זו נצפתה כבר בעבר בישראל בעת שימוש במצלמות מהירות דו-כיווניות (לדוגמא – כביש 3 בצומת עין צורים, כביש 35 בסמוך לשריגים – לי-און, ועוד).

להמשיך לקרוא

פרוייקט מצלמות הנת"צ ממשיך – פרטים נוספים נחשפים

כתבתי כבר כאן באתר במרץ השנה על החלמאות ישראלית הטיפוסית, בה ישתמשו במשטרה דווקא במצלמות גאטסו כדי לאכוף נסיעה בנת"צ.

כעת מתבררים פרטים נוספים, חלקם עדיין לא ניתן לחשיפה בציבור, אודות הפרוייקט.

במקום לרכוש מערכות מתוצרת ישראל כמו זו הנראית בתמונה מטה, או מערכות ייעודיות מתוצרת חברת גאטסומטר שיש לה פתרון טכנולוגי ייעודי בדיוק למטרה זו, בישראל כמו בישראל, החליט מי שהחליט במשרד לבטחון פנים, קרוב לוודאי על סמך אפס הבנה אישית ומקצועית בתחום, להשתמש דווקא במצלמות הגאטסו לשם אכיפת הנסיעה בנתיבים אלה – מצלמות שכלל לא יועדו למטרה זו.

במסגרת המשך הפרוייקט יקים הזכיין של מערכות הגאטסו מספר רב של עמדות גאטסו שיוצבו על שני צירים עיקריים באזור המרכז:

1. כביש החוף (2) ממחלף פולג ועד למחלף רבין (כפר שמריהו) לכיוון דרום על הנתיב הימני ביותר (הנתיב שבא על חשבון השול הימני המקורי) – זה המשמש אך ורק לתנועת רכב ציבורי מורשה בשעות הבוקר

במקטע זה יוצבו 4 מצלמות.

2. כביש נתיבי איילון (20) לכיוון צפון ממחלף חולות בראשל"צ ועד מחלף וולפסון בחולון לכיוון צפון על הנתיב השמאלי ביותר – זה המשמש אך ורק לתנועת רכב ציבורי מורשה בשעות הבוקר

במקטע זה יוצבו 10 מצלמות.

להמשיך לקרוא

חלמאות ישראלית – מצלמות גאטסו יאכפו נסיעה בנת"צ

את פיילוט מצלמות הנת"צ (נתיב תחבורה ציבורית) חשפתי כאן לפניכם לפני כשנתיים וחצי. למרות שבנובמבר 2014 הן קיבלו הארכה לתקופת הפיילוט, לא הרבה זז בתחום.

נעים להכיר – מצלמות הנת"צ

מצלמות הנת"צ מקבלות פיילוט נוסף

אז איפה הבעיה אתם שואלים? שהרי נסיעה בנת"צ היא עבירה שאין עוררין על ביצועה. או שנסעת שם והיה אסור עליך לנסוע שם באותן שעות, או שלא. שחור או לבן. תקראו עד הסוף.

כעת, שחר הזלקורן חושף ב- YNET שמשרד התחבורה הגה פתרון עקום במיוחד כדי להתמודד עם הבעיה.

מדינת חלם – מצלמות הנת"צים יאכפו דווקא מהירות – YNET רכב

במקום להשתמש במערכת אוטומטית ייעודית שתוכננה במיוחד למטרה זו מצד אחד, או לחלופין במקום להתקין מצלמות וידיאו פשוטות שמתעדות כל רכב העובר שם ומעובדות על ידי גורם אכיפה, במשרד התחבורה החליטו להמציא את הגלגל מחדש.

בתמונה מעל – מצלמת נת"צ ייעודית

בישראל כמו בישראל, החליט מי שהחליט במשרד לבטחון פנים, קרוב לוודאי על סמך אפס הבנה אישית ומקצועית בתחום, להשתמש דווקא במצלמות הגאטסו לשם אכיפת הנסיעה בנתיבים אלה. דווקא בגאטסו, שהן מצלמות שכלל לא יועדו למטרה זו.

gatso-kvish3-ein-tzurim-3

בתמונה מעל – מצלמה לא ייעודית לנת"צ, אלא שבמשרד התחבורה החליטו להמציא את הגלגל מחדש וללמד את הגויים איך באמת צריך לעבוד.

להמשיך לקרוא