לאן הולך הכסף?

בעקבות הפוסט הזה, הנה שתי שורות שמסכמות את המניפולציה של נערי האוצר:

נוב' 2009: הפחתה של רכיב ההעמסה מ- 4.25% ל- 3.75% (חצי אחוז בלבד) = העלאה של 12% בפוליסות הביטוח של כל רוכבי הדו-גלגלי בישראל. כלומר – שינוי של חצי אחוז משמעותו 12% ייקור מיידי בפוליסות של כולנו.

נוב' 2011: העלאה של רכיב ההעמסה מ- 3.75% ל- 6% (2.25%) = הוזלה חלקית, רק לחלק מהרוכבים, רק עבור חלק מהכלים הדו-גלגליים, בשיעור זניח של כ- 10%. לא חצי אחוז, אלא ארבע פעמים חצי אחוז, כלומר – לפי ה"מחירון" שהאוצר בעצמו קבע בנובמבר 2009, ההוזלה היתה אמורה להיות בשיעור של ארבע פעמים חצי אחוז ועוד קצת עודף, ולא לכולנו אלא רק לחלקנו.

אם הורדה של 0.5% בסוף 2009 משמעותה ייקור בשיעור של 12% של הפוליסות של כל רוכבי הדו"ג, איך בדיוק אתם מסבירים שהעלאה של 2.25% בסוף 2011 משמעותה אך ורק הוזלה חלקית בלבד, רק לחלק מהרוכבים (עד גיל 30), רק לחלק מהכלים (עד 250 סמ"ק), ורק בשיעור של 10% בלבד?

האם השתנה מספר כלי הרכב הדו-גלגליים בשנתיים האחרונות? האם משהו השתנה פה? לא. האם גילו שיטת חישוב מתמטית חדשה ולא סיפרו לנו עליה? לא.

איך בדיוק נקבע אותו "מחירון" של האוצר?

לאן הולך הכסף? על מי מנסה האוצר לעבוד?

שמישהו יאיר את עיני.

קראו עוד גם פה:

רוכב הסבר את עצמך

פוסט זה פורסם בקטגוריה דעות אישיות, המאבק בביטוח, עם התגיות , , מאת Mitsu. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

אודות Mitsu

מיצו הוא שם העט בו אני מוכר בקהילת רוכבי הדו"ג, אבל שמי האמיתי הוא דניאל פטרי. אופנועים הם התשוקה שלי, ואם זה היה תלוי בי, הייתי מתעסק רק בהם. למזלי (או שלא) יש לי בחיים הרבה עניינים אחרים שדורשים את תשומת ליבי, בעיקר עבודה ומשפחה, כך שאני לא מצליח להתעסק עם מה שאני באמת אוהב כל היום. היתרון בכך הוא בעובדה שבכל פעם שאני עולה על אופנוע, אני חוזר ומתלהב. אתם יכולים למצוא אותי פה, אבל מכיוון שאני אוהב לכתוב כשעולה בי המוזה (בעיקר כשמעצבנים אותי, אבל לא רק), אז יוצא שאני גם כותב המון במקומות נוספים כמו פורום 8 של תפוז, פולגז, דוג"רי וכמובן פייסבוק. כתבות שאני כתבתי פורסמו בעבר במגוון מדיות כמו YNET, גלובס, מוטו, אוטו ועוד. בכל הקשור לנושאים המופיעים באתר זה ניתן ליצור איתי קשר דרך הקישור המופיע בראש כל דף.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *