החזירות של חברות הביטוח

בהמשך לפוסט הזה ולפוסט הזה שלי פה באתר רציתי להעלות בפניכם כתבה חשובה שפורסמה היום ב- YNET ע"י שחר הזלקורן:

כמה מרוויחות חברות ביטוח? כנראה לא מספיק
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4149731,00.html

בכתבה פורס שחר את פירוט הרווחים של חברות הביטוח בשנים האחרונות, ומזכיר את מה שאני אמרתי פה כבר מזמן: חברות הביטוח שקיבלו מנדט מצד הממשלה להדפיס כסף (ראו את רווחיהן) ע"י מכירת מצרך שהוא חובה על כל אזרח במדינה, לא רואות את הרווחים האסטרונומיים שלהן כפרס, ולמעשה הן מבקשות מנערי האוצר (שרובם, בסיימם את תפקידם במגזר הממשלתי, פונים ומתקבלים למשרות מאוד בכירות בשוק ההון ובחברות הביטוח) להגן על הרווחים שלהן ואף להגדיל אותם:

"הנה נתון שחברות הביטוח היו מעדיפות שלא תכירו: בשנת 2010 הרוויחו החברות המבטחות כלי רכב בישראל כ-697 מיליון שקל ממכירת ביטוח חובה לנהגים. כך עולה מנתונים שהעביר משרד האוצר לבקשת ynet. והנה נתון נוסף: הרווח של חברות הביטוח בשש השנים האחרונות מענף זה לבדו, הסתכם ביותר מ-4.1 מיליארד שקל. אלא שלמרות רווחי העתק, את ההוצאות שמסבות להן תביעות הפיצויים שמגישים רוכבי אופנועים, מגלגלות חברות הביטוח אל כלל ציבור הנהגים. והן עושות זאת בחסות הממשלה והכנסת, שאישרה לאחרונה חוק המאשר להן לעשות זאת."

אתם מבינים? חברות הביטוח זכו בפיס. הן מרוויחות קרוב ל- 700 מיליון ש"ח (רווח, לא הכנסה… ההכנסות עוברות את ה- 4.1 מיליארד ש"ח בשנה!) בזכות העובדה שהממשלה בישראל הסמיכה אותן ורק אותן למכור מצרך שאף אחד לא יכול בלעדיו. בעצם, זה כמו לקבל רישיון למכור אוויר. ברוב חוצפתן, חברות הביטוח לא מסתפקות ברווחים העצומים שלהן ולמעשה מבקשות עוד ועוד, ואיך ירוויחו עוד? יטילו מעין מס על כל נהגי ישראל כדי שבאמצעות מס זה רמת הרווח שלהן תישאר קבועה ולא תרד מתחת למה שהן "רגילות".

ביזיון בחסות נערי האוצר.

פוסטים קודמים בנושא:

מיצו בדרכים » Blog Archive » מניפולציה של האוצר – מחירי הביטוח ירדו, אבל לא לכולם ולא בשיעור שציפינו
http://www.mitsu.co.il/?p=1400

מיצו בדרכים » Blog Archive » לאן הולך הכסף?
http://www.mitsu.co.il/?p=1421

פוסט זה פורסם בקטגוריה דעות אישיות, המאבק בביטוח, עם התגיות , , מאת Mitsu. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

אודות Mitsu

מיצו הוא שם העט בו אני מוכר בקהילת רוכבי הדו"ג, אבל שמי האמיתי הוא דניאל פטרי. אופנועים הם התשוקה שלי, ואם זה היה תלוי בי, הייתי מתעסק רק בהם. למזלי (או שלא) יש לי בחיים הרבה עניינים אחרים שדורשים את תשומת ליבי, בעיקר עבודה ומשפחה, כך שאני לא מצליח להתעסק עם מה שאני באמת אוהב כל היום. היתרון בכך הוא בעובדה שבכל פעם שאני עולה על אופנוע, אני חוזר ומתלהב. אתם יכולים למצוא אותי פה, אבל מכיוון שאני אוהב לכתוב כשעולה בי המוזה (בעיקר כשמעצבנים אותי, אבל לא רק), אז יוצא שאני גם כותב המון במקומות נוספים כמו פורום 8 של תפוז, פולגז, דוג"רי וכמובן פייסבוק. כתבות שאני כתבתי פורסמו בעבר במגוון מדיות כמו YNET, גלובס, מוטו, אוטו ועוד. בכל הקשור לנושאים המופיעים באתר זה ניתן ליצור איתי קשר דרך הקישור המופיע בראש כל דף.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *