שנת 2012 שמחה לכולם (שימו לב לתוכניות משרד התחבורה…)

החל מה- 1 בינואר 2012 תתחיל המשטרה, בשיתוף פעולה עם משרד התחבורה שזמם והעביר סט של פקודות וחוקים דרקוניים חדשים בסיועה של הכנסת, לאכוף בצורה מחמירה מספר עבירות תנועה. צרפו לזה את מחלבת הכספים הנקראת "פרוייקט א-3", וקיבלתם שנה שתהפוך את חייהם של הנהגים, של כולנו, למחורבנים הרבה יותר.

קופת המדינה המתדלדלת כתוצאה מתשלומים המועברים לגורמים הסטנדרטיים – משרד הביטחון, ישיבות וכוללים, תשלומי ביטוח לאומי למובטלים מרצון ולמשפחות שעושות ילדים כחלק מהתכנון הכלכלי שלהן במגזרים ספציפיים, להתיישבויות חוקיות ובלתי חוקיות בשטחים ועוד – הביאה את פרנסי האוצר לחפש, בשילוב עם פקידי משרד התחבורה, ערוצי הכנסה חדשים למדינה.

הקמת פרוייקט המצלמות הדיגיטאליות הגרנדיוזי של מל"מ-תים מהווה חלק נכבד מהגדלת הכנסה זו – עד כ- 400 מיליון ש"ח בשנה הכנסות רק ממצלמות אלה.

בנוסף, וזאת על מנת שלא להשאיר אף נהג פטור מתשלומי "מיסים" אלה, תתחיל המשטרה לאכוף בצורה קפדנית עבירות מהירות ותתחיל לעשות זאת מרף הרבה יותר נמוך מאשר בעבר. אכיפת המהירות הדרקונית בסיוע אמצעים אלקטרוניים חדשים תיעשה גם ברמזורים, וכפי שדווח פה באתר בעבר, מצלמות המהירות מסוג גאטסו יאכפו לא רק את אי העצירה באור אדום, אלא גם מעבר הצומת במהירות הגבוהה מהמותר.

החלק המצמרר ביותר בשינוי המדיניות הממשלתית בנושא קשור דווקא לדרך היחידה שהיתה עד כה לאזרח להתגונן מפני אכיפה לא חוקית, באמצעים לא מכויילים, או בפני שוטרים שלא עשו את עבודתם כראוי (זוכרים את מקרה הנהג שצילם שוטר בזמן שנתן לו דו"ח על אי עצירה, לכאורה, בעצור זה רק מקרה אחד, תחשבו על כל אלה שלא היו מצויידים במצלמה ברכבם). תקנות חדשות שמתכוונת הכנסת להעביר יקבעו כי מעתה, נהגים שניתן להם דו"ח מסוג "ברירת משפט" המעוניינים להתמודד עם דו"ח שניתן להם לדעתם בצורה לא חוקית, והפונים לקבלת סעד משפטי, יחוייבו בקנס כפול באופן אוטומטי במידה והשופט יפסוק לרעתם. לטענת משרד התחבורה, שינוי זה יעזור להפחית את העומס המוטל על מערכת המשפט בעקבות עשרות אלפי בקשות להישפט שמגיעות למערכת מדי חודש. לאחר השינוי, כך חושבים בממשלה, יחשוב האזרח פעמיים בטרם יטרטר את המערכת המשפטית בניסיון מיותר לדחות את גזר הדין או להתחמק מתשלום הדו"ח בגלל סחבת משפטית. בפועל, לדעתי התוצאה תהיה פגיעה קשה מאוד בזכותו החוקית של אזרח לקבל סעד משפטי נגד מה שהוא רואה כדו"ח שגוי או לא חוקי. מכיוון שגם כך סיכוייו של אזרח שלא מסתייע בשירותיו של עו"ד יקר לזכות במערכה המשפטית נמוכים עקב הטייה מוכוונת של המערכת לטובת המשטרה, אזרחים רבים יפגעו קשות כתוצאה מתקנה זו.

לכתבות נוספות בנושא:

ynet ביצעתם עבירת תנועה חמורה? הקנס יוכפל – רכב
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4142835,00.html

ynet ענישה מחמירה בדרך: עברייני תנועה – לכלא – רכב
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4167512,00.html

לקראת האכיפה הדרקונית בכבישי ישראל: נהגים, כך תימנעו מנקודות ומדוחות תנועה באלפי שקלים – גלובס
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?fbdid=1000710979

פוסט זה פורסם בקטגוריה גאטסו, מכמונות מהירות, משטרה, עם התגיות , , , מאת Mitsu. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

אודות Mitsu

מיצו הוא שם העט בו אני מוכר בקהילת רוכבי הדו"ג, אבל שמי האמיתי הוא דניאל פטרי. אופנועים הם התשוקה שלי, ואם זה היה תלוי בי, הייתי מתעסק רק בהם. למזלי (או שלא) יש לי בחיים הרבה עניינים אחרים שדורשים את תשומת ליבי, בעיקר עבודה ומשפחה, כך שאני לא מצליח להתעסק עם מה שאני באמת אוהב כל היום. היתרון בכך הוא בעובדה שבכל פעם שאני עולה על אופנוע, אני חוזר ומתלהב. אתם יכולים למצוא אותי פה, אבל מכיוון שאני אוהב לכתוב כשעולה בי המוזה (בעיקר כשמעצבנים אותי, אבל לא רק), אז יוצא שאני גם כותב המון במקומות נוספים כמו פורום 8 של תפוז, פולגז, דוג"רי וכמובן פייסבוק. כתבות שאני כתבתי פורסמו בעבר במגוון מדיות כמו YNET, גלובס, מוטו, אוטו ועוד. בכל הקשור לנושאים המופיעים באתר זה ניתן ליצור איתי קשר דרך הקישור המופיע בראש כל דף.

6 תגובות בנושא “שנת 2012 שמחה לכולם (שימו לב לתוכניות משרד התחבורה…)

 1. היי מיזו, נכון שאין סוף לפינוק, אבל אפשר אולי לקבל את "אם כל הרשימות" של המצלמות בישראל, גאטסו או לא? הרי המצלמות הרגילות מצוייות בכבישים כבר כעשר שנים… והם נראות מאד דומות לגאטסו.. והאמת שאני כבר מבולבל.. 🙂

 2. היי מיזו, נכון שאין סוף לפינוק, אבל אפשר אולי לקבל את "אם כל הרשימות" של המצלמות בישראל, גאטסו או לא? הרי המצלמות הרגילות מצוייות בכבישים כבר כעשר שנים… והם נראות מאד דומות לגאטסו.. והאמת שאני כבר מבולבל..
  +1

 3. אוי נו, גם פה בבלוג הזה?

  למה לא תזכיר גם את הכסף שהרבנים במאה שערים מקבלים על כל אישה שהם מדירים? באמת, לא נמאס לכם להאשים את החרדים והמתנחלים בכל מה שקורה כאן במדינה? תגיד, כמה אחוז מתקציב המדינה הולך לחרדים: 40 אחוז? 50? אולי 35 אחוז? והשאר למתנחלים כמובן.
  אני נכנס לכאן בכיף לקרוא על דו"ג – בוא נשאיר את ההכפשות בYNET

 4. כשסדר העדיפות של המדינה בה אנחנו חיים הוא הפוך לגמרי, כשהמדינה בוחרת לתת לשליש מתושביה לחיות על חשבון שני השלישים האחרים, כשהיא בוחרת לתת לשליש מתושביה פטור משירות למען המדינה, כשהיא מאפשרת לשליש מתושביה (אם לא יותר) לפעול בחתרנות נגד מוסדותיה ונגד עצם קיומה, בעוד הם כמו סרטן, כמו טפיל מוצצים את לשד החיים שלה, כשכל זה מצטרף לחוסר השקעה בתשתיות תחבורה ציבורית ולחלמאות בכל מה שקשור בהשקעה בתשתיות אחרות, כשזה סדר העדיפות שלה – מותר לי, מותר לנו להטיל דופי ולסמן בסימן שאלה גדול מאוד את כל הפרוייקט הזה.

 5. מותר לך לומר מה שאתה רוצה, במיוחד בבלוג שלך, אם זה נשמע אחרת מדברי. פשוט חשבתי שיהיה נחמד אם דברי הבלע ושטיפת המוח התקשורתית נגד כל מי שהוא לא חילוני ושמאלני ישארו מחוץ לבלוג הזה. שהוא בלוג של דו"ג ותחבורה. אבל כנראה שלא, וסיסמאות נבובות ,חסרות בסיס מציאותי ועל גבול האנטישמיות, ימשיכו להשמע גם כאן. חבל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *