מכון התקנים סיים להוציא תו-תקן מיוחד עבור מצלמות הגאטסו החדשות

בעמוד אחורי של אחד ממוספי עיתון מעריב של ה- 15 בינואר 2012 הופיעה הודעה שקל היה מאוד לפספס:

"מכון התקנים הישראלי מביא לידיעת הציבור כי ל"מלם-תים בע"מ" הוענק היתר תו-תקן מס' 50770.

דרישות מינימום עבור אמצעים לגילוי ותיעוד של עבירות תנועה:

מערכת הכוללת יחידות קצה אוטומטיות לא מאויישות

כינוי א' 3 – מצלמות רמזור מהירות"

משמעותה של הידיעה היא כפולה:

1. נראה שזוהי המכשלה שעמדה בפני הרשויות לפני שיכלו להתחיל להפעיל את מערך המצלמות החדש בצורה מבצעית. יש עדיין מספר סייגים בירוקטיים בנושא, אבל המכשלה העיקרית, כך נראה, הוסרה.

2. מצלמות "רמזור מהירות" – האם מדובר בכינוי של יחידות המצלמה, כיוון שמדובר ביחידות שמסוגלות לפעול בצורה כפולה, גם כמצלמת רמזור אור אדום וגם כמצלמת מהירות? או שמא מדובר בקיצור תחבירי תמים? למרות שמספר גורמים במשטרה מכחישים זאת, ידוע לנו זאת מכבר שהתקנת המצלמות בצמתים נעשתה בכוונה בצורה כזו שהן תוכלנה, במידה והאופציה תוגדר, לצלם לא רק את אלה שעוברים באור אדום (מצווה חשובה, מדובר בעבירת תנועה רצחנית שיש לעקור אותה מן השורש) אלא גם את אלה שיחצו את הצומת במהירות שהיא מעט מעל למהירות החוקית.

תוכלו לקרוא עוד על פרוייקט מצלמות הגאטסו של מל"מ-תים, על מיקומי המצלמות ועל מספר אמצעים שאפשר להשתמש בהם על מנת להקטין את הסכנה בקישורים הבאים:

מצלמות המהירות החדשות של גאטסו – כל מה שרציתם לדעת
http://www.mitsu.co.il/?p=737

רשימת מיקומי מצלמות גאטסו שלב א’
http://www.mitsu.co.il/?p=1313

בדיקת אמצעי גילוי מכמונות מהירות – וולנטיין 1 + צ’יטה C50 מול פספורט 9500i
http://www.mitsu.co.il/?p=1003

תודה ליריבוס על התמונה החשובה.

פוסט זה פורסם בקטגוריה גאטסו, מכמונות מהירות, משטרה, עם התגיות , , , מאת Mitsu. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

אודות Mitsu

מיצו הוא שם העט בו אני מוכר בקהילת רוכבי הדו"ג, אבל שמי האמיתי הוא דניאל פטרי. אופנועים הם התשוקה שלי, ואם זה היה תלוי בי, הייתי מתעסק רק בהם. למזלי (או שלא) יש לי בחיים הרבה עניינים אחרים שדורשים את תשומת ליבי, בעיקר עבודה ומשפחה, כך שאני לא מצליח להתעסק עם מה שאני באמת אוהב כל היום. היתרון בכך הוא בעובדה שבכל פעם שאני עולה על אופנוע, אני חוזר ומתלהב. אתם יכולים למצוא אותי פה, אבל מכיוון שאני אוהב לכתוב כשעולה בי המוזה (בעיקר כשמעצבנים אותי, אבל לא רק), אז יוצא שאני גם כותב המון במקומות נוספים כמו פורום 8 של תפוז, פולגז, דוג"רי וכמובן פייסבוק. כתבות שאני כתבתי פורסמו בעבר במגוון מדיות כמו YNET, גלובס, מוטו, אוטו ועוד. בכל הקשור לנושאים המופיעים באתר זה ניתן ליצור איתי קשר דרך הקישור המופיע בראש כל דף.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *