קונספט נחמד, האם יש סיכוי שיהפוך למציאות?

קבוצת חוקרים מצ'כיה התארגנו להם לבניית קונספט של אופנים מרחפות. המתקן בנוי באותה צורה כמו ה"רחפנים" שנראים יותר ויותר בארצנו – ה-קוואד-קופטרים, דהיינו מסוקים לכאורה המוטסים באמצעות 8 מדחפים המונעים באמצעות מנועים חשמליים.

flying-bike

בשלב הזה, הדמות שיושבת עליהם היא בובה, טווח הטיסה קצר מאוד בגלל הצורך לחסוך במשקל שגם ככה לא היה קטן – כ- 100 ק"ג. כל הקונספט מוטס ומופעל ע"י הצוות שנמצא באולם בסמוך לרחפן.

בגלל הקוטר של כל אחד מהמדחפים וסה"כ הרוחב שהם יוצרים לאופנים, קשה לי לראות איך מתקן כזה יכול לשמש אותנו ביום יום. לא בצורה כזו בכל אופן, ובוודאי שעם טווח כל כך קצר המוגבל בגלל הסוללות המצומצמות, לא ברור איך זה יכול להיות מעשי.

הנה הסרטון:

מה דעתכם? כנראה שמדובר בלא יותר מאשר הגשמת חלום של אחד מהמהנדסים השותפים בפרוייקט…

et-movie

מקור:

http://www.engadget.com/2013/06/13/researchers-flaunt-flying-bike

פוסט זה פורסם בקטגוריה טכנולוגיה, עם התגיות , מאת Mitsu. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

אודות Mitsu

מיצו הוא שם העט בו אני מוכר בקהילת רוכבי הדו"ג, אבל שמי האמיתי הוא דניאל פטרי. אופנועים הם התשוקה שלי, ואם זה היה תלוי בי, הייתי מתעסק רק בהם. למזלי (או שלא) יש לי בחיים הרבה עניינים אחרים שדורשים את תשומת ליבי, בעיקר עבודה ומשפחה, כך שאני לא מצליח להתעסק עם מה שאני באמת אוהב כל היום. היתרון בכך הוא בעובדה שבכל פעם שאני עולה על אופנוע, אני חוזר ומתלהב. אתם יכולים למצוא אותי פה, אבל מכיוון שאני אוהב לכתוב כשעולה בי המוזה (בעיקר כשמעצבנים אותי, אבל לא רק), אז יוצא שאני גם כותב המון במקומות נוספים כמו פורום 8 של תפוז, פולגז, דוג"רי וכמובן פייסבוק. כתבות שאני כתבתי פורסמו בעבר במגוון מדיות כמו YNET, גלובס, מוטו, אוטו ועוד. בכל הקשור לנושאים המופיעים באתר זה ניתן ליצור איתי קשר דרך הקישור המופיע בראש כל דף.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *