עונשו של הדורס של טל שביט ז"ל – 14 חודשי מאסר בפועל

בית המשפט לתעבורה בתל אביב גזר היום את עונשו של חיים ברעם שהרג את עיתונאי הרכב טל שביט ז"ל ליד מחלף מורשה במרץ 2011. בנוסף על חודשי המאסר ישלם הנהג ההורג קנס של 20 אלף ש"ח לקופת המדינה, ועוד 30 אלף ש"ח כפיצוי למשפחה.

במקביל – נשלל רישיונו של הנהג ל-13 שנים (מתוכן ינוכה פרק הזמן שכבר עבר מרגע התאונה), וכן נגזר עליו מאסר על-תנאי לתקופה של 12 חודשים וזאת למשך שלוש שנים.

אבל זה לא די. במשפחתו של טל שביט ממתינים להתנצלות מארגון אור ירוק, שטען במסגרת "חקירת עומק" הזוייה שאותה הזמין מאת אדם המכנה עצמו "אינג'ינר" עוזי רז (ד"ר למדעי הבלוף) כי שביט היה אשם בתאונה, וכי הנהג כלל לא היה אשם בתאונה, אלא היתה זו אשמתו של טל שביט שרכב על אופנוע שעליו לא היה מוכשר לרכוב, במהירות גבוהה מאוד, וכתוצאה מאובדן אחיזה של הגלגל הקדמי איבד (כך לטענתם של אור ירוק) את השליטה על האופנוע והתנגש ברכבו של הנהג שרק במקרה היה שם.

הזוי? כבר אמרנו. וגם כאן.

הורשע הנהג שהרג את טל שביט ז"ל

השופט עופר נהרי מבית המשפט לתעבורה בתל אביב מתח ביקורת קשה על הדורס: "לא הודה כי טעה, לא לקח אחריות, אלא בחר לכפור ולנהל דיון הוכחות מבלי להותיר במהלך הדיון בבית המשפט אבן שלא נהפכה".

השופט קבע גם כי בר עם יצר למעשה מלכודות לנוסעים בכביש. "הוא יצר בהתנהלותו מצב חריג ולמעשה נע כעיוור באלכסון על פני שני נתיבים בכביש בין עירוני, כאשר הוא מותיר לנהגים אחרים להתמודד עם הסכנה ועם המצוקה, תוצר התנהלותו".

חדשות 2 – 14 חודשי מאסר לדורסו של טל שביט

כעת ממתינה המשפחה לראות האם יצא יו"ר אור ירוק, שמואל אבואב, ויתנצל בפומבי על הכתמת שמו של טל שביט ז"ל. אני מרשה לעצמי להניח שלא.

סנגורו של הנאשם ביקש את עיכוב ביצוע גזר הדין (בכל הנוגע למאסר בפועל), לשם הגשת ערעור. השופט נעתר לבקשתו ודחה את כליאתו של הנאשם ב-30 יום.

עונשים כבדים נגזרו לדורס טל שביט

("כבדים" דוגרי? כבדים?)

פוסט זה פורסם בקטגוריה דעות אישיות, טל שביט, עם התגיות , , מאת Mitsu. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

אודות Mitsu

מיצו הוא שם העט בו אני מוכר בקהילת רוכבי הדו"ג, אבל שמי האמיתי הוא דניאל פטרי. אופנועים הם התשוקה שלי, ואם זה היה תלוי בי, הייתי מתעסק רק בהם. למזלי (או שלא) יש לי בחיים הרבה עניינים אחרים שדורשים את תשומת ליבי, בעיקר עבודה ומשפחה, כך שאני לא מצליח להתעסק עם מה שאני באמת אוהב כל היום. היתרון בכך הוא בעובדה שבכל פעם שאני עולה על אופנוע, אני חוזר ומתלהב. אתם יכולים למצוא אותי פה, אבל מכיוון שאני אוהב לכתוב כשעולה בי המוזה (בעיקר כשמעצבנים אותי, אבל לא רק), אז יוצא שאני גם כותב המון במקומות נוספים כמו פורום 8 של תפוז, פולגז, דוג"רי וכמובן פייסבוק. כתבות שאני כתבתי פורסמו בעבר במגוון מדיות כמו YNET, גלובס, מוטו, אוטו ועוד. בכל הקשור לנושאים המופיעים באתר זה ניתן ליצור איתי קשר דרך הקישור המופיע בראש כל דף.

תגובה אחת בנושא “עונשו של הדורס של טל שביט ז"ל – 14 חודשי מאסר בפועל

  1. אבואב… האיש הזה עם שפת הגוף הלכאורה-נחרצת-כאילו-החלטית?

    מזל שיש לו עדיין איך להתפרנס מהעמותה הזאת כי, מי בכלל מתייחס אליו ולתשדירי "אור ירוק דהוי ונמוג"?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *