עונשו של הדורס של טל שביט ז"ל – 14 חודשי מאסר בפועל

בית המשפט לתעבורה בתל אביב גזר היום את עונשו של חיים ברעם שהרג את עיתונאי הרכב טל שביט ז"ל ליד מחלף מורשה במרץ 2011. בנוסף על חודשי המאסר ישלם הנהג ההורג קנס של 20 אלף ש"ח לקופת המדינה, ועוד 30 אלף ש"ח כפיצוי למשפחה.

במקביל – נשלל רישיונו של הנהג ל-13 שנים (מתוכן ינוכה פרק הזמן שכבר עבר מרגע התאונה), וכן נגזר עליו מאסר על-תנאי לתקופה של 12 חודשים וזאת למשך שלוש שנים.

אבל זה לא די. במשפחתו של טל שביט ממתינים להתנצלות מארגון אור ירוק, שטען במסגרת "חקירת עומק" הזוייה שאותה הזמין מאת אדם המכנה עצמו "אינג'ינר" עוזי רז (ד"ר למדעי הבלוף) כי שביט היה אשם בתאונה, וכי הנהג כלל לא היה אשם בתאונה, אלא היתה זו אשמתו של טל שביט שרכב על אופנוע שעליו לא היה מוכשר לרכוב, במהירות גבוהה מאוד, וכתוצאה מאובדן אחיזה של הגלגל הקדמי איבד (כך לטענתם של אור ירוק) את השליטה על האופנוע והתנגש ברכבו של הנהג שרק במקרה היה שם.

הזוי? כבר אמרנו. וגם כאן.

הורשע הנהג שהרג את טל שביט ז"ל

השופט עופר נהרי מבית המשפט לתעבורה בתל אביב מתח ביקורת קשה על הדורס: "לא הודה כי טעה, לא לקח אחריות, אלא בחר לכפור ולנהל דיון הוכחות מבלי להותיר במהלך הדיון בבית המשפט אבן שלא נהפכה".

השופט קבע גם כי בר עם יצר למעשה מלכודות לנוסעים בכביש. "הוא יצר בהתנהלותו מצב חריג ולמעשה נע כעיוור באלכסון על פני שני נתיבים בכביש בין עירוני, כאשר הוא מותיר לנהגים אחרים להתמודד עם הסכנה ועם המצוקה, תוצר התנהלותו".

חדשות 2 – 14 חודשי מאסר לדורסו של טל שביט

כעת ממתינה המשפחה לראות האם יצא יו"ר אור ירוק, שמואל אבואב, ויתנצל בפומבי על הכתמת שמו של טל שביט ז"ל. אני מרשה לעצמי להניח שלא.

סנגורו של הנאשם ביקש את עיכוב ביצוע גזר הדין (בכל הנוגע למאסר בפועל), לשם הגשת ערעור. השופט נעתר לבקשתו ודחה את כליאתו של הנאשם ב-30 יום.

עונשים כבדים נגזרו לדורס טל שביט

("כבדים" דוגרי? כבדים?)

One Comment

Add a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות