זהו (כנראה) המקרה המתועד הראשון של מהירות מופרזת בהיסטוריה המודרנית

לפני היות ג'רמי קלרקסון היה וולטר ארנולד מ-איסט פקהם שבבריטניה, כנראה, המקרה המתועד הראשון של נהיגה במהירות מופרזת הידוע לי.

מר ארנולד נתפס בידי שוטר רכוב על אופניים בשעה שחלף על פניו במהירות המסחררת של 8 מייל בשעה, בערך 13 קמ"ש, בעודו נוהג בכרכרה נטולת הסוסים שלו (מכונה גם "קטר ללא סוסים") באזור שבו המהירות המותרת היתה רק 2 מייל בשעה.

עבירת המהירות המופרזת לא היתה העבירה היחידה שביצע מר ארנולד באותו בוקר. הוא הואשם בסעיפים נוספים, ביניהם העובדה שהיו פחות מ- 3 אנשים ברכב בעת הנסיעה, וכן בכך שהוא לא ציין בצורה ברורה את שמו וכתובתו על גבי כלי הרכב.

SpeedingTicket

קרדיט לתמונה

כל זה התרחש בבוקרו של ה- 28 בינואר 1896.

מר ארנולד יוצג בבית המשפט על ידי עורך דין שטען להגנתו שחוק המהירות המקסימלית המותרת לא אמור לחול על כרכרות ללא סוסים. לבסוף, כך עולה מהידיעה בעיתון, מר ארנולד חובב הנהיגה הורשע וחוייב לשלם קנס בסך 1 שילינג (שאין לי מושג בכמה בדיוק הוא שווה במונחים של היום…)

ABriefHistoyofSpeeding-Arnold

פוסט זה פורסם בקטגוריה חו"ל, מכמונות מהירות, עם התגיות , , מאת Mitsu. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

אודות Mitsu

מיצו הוא שם העט בו אני מוכר בקהילת רוכבי הדו"ג, אבל שמי האמיתי הוא דניאל פטרי. אופנועים הם התשוקה שלי, ואם זה היה תלוי בי, הייתי מתעסק רק בהם. למזלי (או שלא) יש לי בחיים הרבה עניינים אחרים שדורשים את תשומת ליבי, בעיקר עבודה ומשפחה, כך שאני לא מצליח להתעסק עם מה שאני באמת אוהב כל היום. היתרון בכך הוא בעובדה שבכל פעם שאני עולה על אופנוע, אני חוזר ומתלהב. אתם יכולים למצוא אותי פה, אבל מכיוון שאני אוהב לכתוב כשעולה בי המוזה (בעיקר כשמעצבנים אותי, אבל לא רק), אז יוצא שאני גם כותב המון במקומות נוספים כמו פורום 8 של תפוז, פולגז, דוג"רי וכמובן פייסבוק. כתבות שאני כתבתי פורסמו בעבר במגוון מדיות כמו YNET, גלובס, מוטו, אוטו ועוד. בכל הקשור לנושאים המופיעים באתר זה ניתן ליצור איתי קשר דרך הקישור המופיע בראש כל דף.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *