מהם פסי הגילוי (חיישנים או לולאות) של מצלמות הגאטסו?

מצלמות המהירות מסוג גאטסו המותקנות בישראל מופעלות ע"י פסי השראה מגנטיים מבוססות על לולאות המוטמעות בתוך אספלט הכביש. על ידי מדידת ההשראה המגנטית שהרכבים החולפים יוצרים על פני הלולאות הללו, יודעת המערכת לחשב את המהירות של הרכב שעבר מעליהן, לכל נתיב בנפרד. כתוצאה מכך, גלאי מכמונות מכ"מ כמו וולנטיין 1 או אחרים לא יכולים לגלות את המצלמות ואינם יעילים נגדן.

בתמונה ניתן לראות את הלולאות המוטמעות בכביש:

כאמור, הלולאות הללו מופעלות על ידי המעבר של הרכב או האופנוע על פניהן, והן רגישות מספיק כדי לזהות את השדה המגנטי של כלי הרכב. הן אינן מופעלות על ידי משקל כלי הרכב.

קראו עוד:

מצלמות המהירות החדשות של גאטסו – כל מה שרציתם לדעת

פוסט זה פורסם בקטגוריה גאטסו, מכמונות מהירות, משטרה, עם התגיות , , , מאת Mitsu. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

אודות Mitsu

מיצו הוא שם העט בו אני מוכר בקהילת רוכבי הדו"ג, אבל שמי האמיתי הוא דניאל פטרי. אופנועים הם התשוקה שלי, ואם זה היה תלוי בי, הייתי מתעסק רק בהם. למזלי (או שלא) יש לי בחיים הרבה עניינים אחרים שדורשים את תשומת ליבי, בעיקר עבודה ומשפחה, כך שאני לא מצליח להתעסק עם מה שאני באמת אוהב כל היום. היתרון בכך הוא בעובדה שבכל פעם שאני עולה על אופנוע, אני חוזר ומתלהב. אתם יכולים למצוא אותי פה, אבל מכיוון שאני אוהב לכתוב כשעולה בי המוזה (בעיקר כשמעצבנים אותי, אבל לא רק), אז יוצא שאני גם כותב המון במקומות נוספים כמו פורום 8 של תפוז, פולגז, דוג"רי וכמובן פייסבוק. כתבות שאני כתבתי פורסמו בעבר במגוון מדיות כמו YNET, גלובס, מוטו, אוטו ועוד. בכל הקשור לנושאים המופיעים באתר זה ניתן ליצור איתי קשר דרך הקישור המופיע בראש כל דף.

3 תגובות בנושא “מהם פסי הגילוי (חיישנים או לולאות) של מצלמות הגאטסו?

 1. היי,
  האם יכול להיות מצב שהלולאות יהיו חבויות, נניח לאחר סלילה מחדש של הכביש? ובכך המצלמה תיראה כמו דחליל?

  למשל המצלמת דחליל הידועה על כביש 5 בקסם לכיוון מערב, לאחרונה חידשו את האספלט, האם ייתכן שהחביאו את הלולאות?

  תודה,
  יונתן

 2. יונתן – שאלה טובה. נכון לרגע זה לא מוכר לי מצב כזה, מה גם שהלולאות צריכות להיות מוצבות בסמוך לפני השטח של האספלט בעומק שהוגדר על ידי התקן (סביב 3.5-4 ס"מ בעומק). ספציפית לגבי כביש 5 מזרחה אני לא בטוח שחידשו שם את הלולאות אחרי הסלילה מחדש.

 3. מה לגבי חסימת המצלמה על ידי משאית גבוהה כשאני עובר את המשאית משמאל. בהנחה שהחיישנים אומרים שאני מעבר למהירות אך לא ניתן לבצע צילום,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *