בימבה – אפליקציה חדשה שתעזור להילחם בתופעת שיכחת ילדים ברכב

זה קורה כל קיץ. כל שנה. יש לזה כבר סטאטיסטיקה צפוייה, קבועה ודי איומה. ילדים רכים וטף, מושארים או נישכחים בשגגה ברכב והתוצאה אסונית. לא רק בישראל, אלא בכל העולם, ומדי קיץ אנחנו נחרדים לקרוא על עוד פעוט או תינוק שהושארו ברכב שמתחיל לרתוח מחום ברגע שהמזגן נכבה. תוך מספר דקות מתחילות תופעות הדומות לכוויות, ומשם הדרך קצרה לסוף מר.

אף אחד לא רוצה שזה יקרה לו, אבל זה קורה, וכשההורה (או האדם שהיה אחראי על הוצאת הילדים מהרכב) עסוק בעניינים אחרים, מוחו וחוט מחשבתו נודדים למקומות אחרים, שיחת הטלפון החשובה מהבנק (או אל החברות המטיילות בקניון) לא הסתיימה בזמן, וכשנזכרים זה פשוט מאוחר מדי.

מדובר באפליקציית התרעה חכמה המתוכננת לזהות באופן אוטומטי חיבור וניתוק של מכשיר סלולארי מדיבורית בלוטוס קיימת ופועלת ברכב, ומטרתה להתריע ביציאה מהרכב שמא היקר לך מכל נשכח או נשאר ברכב, ולנסות למנוע זאת. יש לציין שללא קיומה של דיבורית מסוג זה ברכב, האפליקציה הזו לא תהיה שימושית עבורכם.

לאחר התקנתה בסמארטפון, בימבה מתוכננת לפעול קבוע ברקע כל הזמן כשירות התרעות, שיופעל רק כשצריך.

A6

הנה סרטון הממחיש את הקונספט:

כך זה עובד: בעת כניסתך לרכב המצוייד בדיבורית בלוטוס מתבצע חיבור אוטומטי (אם הוגדר כזה) בין הסמארטפון לבין אותה דיבורית (משלל סוגים – חיצונית או מותקנת ברכב). לאחר החיבור בימבה תשאל אותך האם יש תינוק ברכב.

במידה והקלקת “לא” בימבה תחדול ותמתין לכניסתך הבאה לרכב ולהפעלת הבלוטוס שבו מחדש.

אבל אם הקלקת “כן” או התעלמת מהאפליקציה, בימבה תחמיר ותידרך אוטומטית למצב שיש תינוק ברכב, והיא תהא מוכנה לעבור למצב ההתרעה הבא.

מרגע צאתך מהרכב, האפליקציה תזהה את ההתנתקות של הסמארטפון מהתקן הבלוטוס, ומאותו רגע בימבה תתריע במחזור של שלוש התרעות יציאה מהרכב (במירווחים של דקה אחת בין אחד לשני). ההתראות יגרמו לכך שתשוב מייד לרכב ותבדוק מי או מה הושאר בו.

W3.3

אם קרה מקרה ומסיבה כלשהי התעלמת מההתרעה או שנבצר ממך להגיב, בימבה תשגר אוטומטית הודעת חירום אודות המצב אל אנשי קשר (נימענים) שהגדרת והזנת מראש. המסרון מכיל קישור ונקודות ציון של מיקום החניה של הרכב במפת גוגל.

בתום ההתקנה, בימבה מותחלת ומוגדרת לעבוד על בסיס ברירות מחדל, אבל אפשר בקלות לבחור לעצב את ההודעות ואת ההתרעות, וכמובן את רשימת אנשי הקשר למשלוח הודעת החירום.

מומלץ לתרגל את בימבה מספר פעמים כדי להכירה ולהתנסות באפשרויות וב”מצבים” שונים.

האפליקציה זמינה למשתמשי אנדרואיד, והפיתוח ממשיך כעת גם לאייפון ו-ווינדוז פון. הנה לינק לחנות של גוגל פליי:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.modusapperandi.bimba

האפליקציה אמנם לא ניתנת בחינם, אבל במחיר של כמנה פלאפל אני מקווה שהאפליקציה הזו תעזור להקטין את מספר תופעות שיכחת הילדים ברכב, ואם יש לכם פעוט או תינוק, או שאתם אחראים על הסעות של זאטוטים הייתי שוקל ברצינות לרכוש אותה.

אהבתם? הפיצו הלאה, אולי זה יעזור למישהו.

5 Comments

Add a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות