קטגוריה: אתרי אינטרנט

אתר חדש עולה לאוויר – דו"גיגים – הגיגים דו-גלגליים

כשהציעו לי לפני כחודש להצטרף ככותב למיזם אינטרנטי חדש העוסק בדו-גלגלי הסכמתי כמעט מיד. כל מה שקשור לדו-גלגלי מושך אותי, במיוחד כשזה מאפשר לי פלטפורמה נוספת לכתיבה ולהעלאת דעות, הגדלת המודעות לרוכבים, ושיפור תנאי הרכיבה שלנו.

doogigim-all

באתר כותבים כמה אנשים המוכרים לנו ממקומות אחרים: "עיתונאי רשת שכבר שחו, התיזו והשתינו בבריכה הקטנה הזו במשך עשורים, הקימו, רשמו, שרבטו, ניהלו וערכו מגזינים מודפסים ואתרי אינטרנט דו גלגליים, בחנו, סיקרו וכתבו ידיעות חמות וקרות במשך כמעט דור"…

מוטי "ינוקא" גלברט – ישיש. בעל אג'נדה ברורה אבל ללא מטרה. פעם היה שומר מסורת והיום נוטר תמסורת. מדגיש שהוא לא אלכוהוליסט אלא אלכוהולר בלבד. מתעב את המילה ליניארי. ציטוט: "לא בריא לאכול על בטן ריקה".

תומר "כרובי" ברעם – פעם דו"גיג צעיר ויפה היום נשאר רק יפה. עם סנפירים מצולקים מ-16 שנים של קרבות מעמקים בכביש, בשטח, ובמרוצי הסופרמוטו. נשוי++ פלייסטיישן 4.

עמיר הזאב שבתאי – ידוע בכינוי "אל מוסתאש". פאנקיסט מתבגר. שר הטבעות והצמידים. גדולי הפסיכולוגים, הפייטנים ואנשי השיר ניסו להבין את נפשו הסבוכה ולא יכלו לה. חי כסהרורי בין דת'מטאל לאופנועים ולרוחו מזור אין בנמצא. איש מילים וכתב אשר מתעב את מלאכת הכתיבה כתועבת היהודי את החזיר. ראשו מעל פני האדמה אבל ליבו במרתף.

אבי "האזרח פ" פרידמן – הווידיאומטר של האתר. בעל מבט מעמיק וחודר בשל קוצר ראיה. בהתחלה משך בצמות, אחר כך משך בעט והיום מושך בזכות עצמו. רוכב על שברולט ננסית וקטנוע אבל הוזה על הארלי.

דורון "הנשיא" פילס – ככה יותר נכון: EL Presidente. נולד בחסד, גדל והתחנך במרתפי אברבנל, מגדל ניקוטין וקופאין למחייתו, ממיסדיי מדינת מיזנטרופיה שחרטה על דיגלה את המוטו ״מדינה בה לאף אחד לא אכפת אם אתה!״ בעל אוסף של מחקים רייחנים.

דניאל "מיצו" פטרי (זה אני…) – מכור לסטייקים וכורים אטומים יפניים אם כי לאחרונה נצפה מנסה נואשות להרים דוקאטי אדום לווילי. כשלא על אופנוע אז על מטוס בדרך לחו"ל. כריש פורומים ובלוגים. שוקל להמיר את ה'מיצו' ב'גטסו' עקב דוקטורט במצלמות מהירות. בעל חיים מועדף – 'כוס החורבות'.

רענן כרמיאלי – פרופסור. מקצוע: סייקלפיזיקאי. גרוטאות ושלדות מחלידות – משוש נפשו. סלוגן: "גוצי? – מוטו!" יורד ועולה (חדש). ההיסטוריה בשבילו היא אקטואליה. ציטוט נבחר: "אם זה לא בן 30 – זה לא אמיתי".

הטור הראשון שלי (כאן) עלה כעבור כשבוע בפייסבוק, והיום (1.7.15) עלינו לאוויר באתר נפרד.

דו"גיגים בפייסבוק

דו"גיגים באינטרנט

עריכה: מאז כתיבת שורות אלה החלטתי לפרוש, מסיבותי, מאתר "דוגיגים".

אתר חדש למועדון האופנועים הישראלי

האתר הותיק של מועדון האופנועים הישראלי התחדש במערכת ניהול תכנים חדשה שמאפשרת לקבל עידכונים אודות כל הארועים שמקיים המועדון בצורה נוחה וקלה.

בנוסף:

1. גלישה נוחה יותר דרך הסלולרי.
2. לוח ארועים שמאפשר לסנכרן מול היומן הפרטי שלכם.
3. הרשמה לקבלת עדכונים בדואר.
4. מערכת תגובות כולל האפשרות להגיב באמצעות חשבון הפייסבוק שלכם.
5. הרשמה וחידוש חברות במועדון.

בהצלחה למועדון.

מועדון האופנועים הישראלי

motorcycle-il-club

חתיכת היסטוריה מקומית – מגזין פולגז התפרק, חבריו הקימו אתר חדש בשם WheelZ

אתר פולגז מוכר בישראל כמגזין המוטורי הרציני העיקרי בתחום הדו-גלגלי. מגזין שהבהיק בסצינת המדיה הדיגיטלית הישראלית של השנים האחרונות ככוכב הצפון אליו ניווטו כולם כמעט כברירת מחדל, עם מאות רבות של כתבות איכותיות, סרטוני וידיאו, סקירות מן הארץ ומהעולם, מאמרים טכניים ועשרות אלפי הודעות בפורומים שוקקי חיים.

אני בטוח שרוב הקוראים כאן מכירים את האתר, אבל לא כולם מכירים את ההיסטוריה שלו. למענכם, הנה סקירה קצרה.

אתר פולגז החל במקור כ- "בולשיט דוט קום" אי שם לקראת סוף 2002, והנה סיפור הקמת האתר בפי העורכים עצמם:

פולגז הוקם במסיבת "על האש" שנערכה בחצר של חבר טוב , בליל קיץ חם מאוד ולח של אוגוסט 2002. רונן (ארגוס) שתה מעט (באמת שזה היה מעט!) , וזה הספיק לו בשביל לצאת בהברקה שהיום , במבט לאחור, נראית כמוצלחת במיוחד. הבחור תפס גיליון של "מוטו", עיין בו בעצבים כשהוא עומד על מדרגה מוגבהת שגרמה לכולם ללטוש בו עיניים עם מבט של גיחוך קל' והתחיל לנאום על כך שגם אנחנו יכולים להרים משהו דומה בסגנון מגזין רשת. רונן התרעם במיוחד על נימת הלגלוג שהושמעה במוטו כלפי אתרי "הבולשיט דוט קום" שכביכול לא מסוגלים לספק מידע אמין כעיתון מודפס. רעיון מגזין הרשת נראה כדבר אפשרי ודי קל לביצוע שהרי המידע זמין לכל גולש ובפורום האופנועים של תפוז (בו גולשים רוב חברי פולגז) , עולות ידיעות רבות וקישורים לחדשות, הרבה לפני שהן מגיעות לאתרים הרשמיים. "לא חבל שלא נתעד את זה ?", "לא חבל שהידיעות הללו יעלמו בתוך ארכיון קבוצת הדיון ?".

תומר (כRובי), עודד את רונן ואף נענה להצעתו להקים אתר שכזה במחשבה שהבחור שסיפק בידור לשאר הנוכחים בעצם התנהגותו, בכלל לא יזכור את הנושא לכשיתפכח.

וזה מה שהיה לחברי המערכת לכתוב על עצמם בעת ייסוד האתר:

בולשיט דוט קום (או בקיצור : בד"ק) הוקם על ידי אופנוענים אל אופנוענים.

לא עוד רוכבים חטובים, נאי בלורית במידות של יפנים המנפנפים באקרובטיות מפליאה על אופנועי מבחן נוצצים…כי אם אנשים כמונו וכמוך.

אופנוענים ישראליים עם רגליים על הקרקע – עם שיער על החזה,עם מפרצונים קטנים בקו השיער מעל המצח, עם כרס קטנה ופנים לא מגולחות ולפעמים אפילו, השם ישמור, עם משקפיים.

אופנוענים שגם אוהבים לרכב מהר כשהכביש מפותל אבל עושים זאת עם חליפות עור בצבעים לא תואמים , מגפי רכיבה משנת 88 שהשכן הלווה וסליידרים גמורים (כי יקר לנו להחליף).

כאלו שאוהבים לקרוא על אופנועים בשפה שהיא בגובה העיניים. כאלו שישתדלו ל-א לכתוב ולהתעסק בקאסטומים או קרוזרים אלא אם כן, יש להם מראה מוטרף במיוחד ומעורר השראה או שהם מסוגלים להוציא יותר מ-100 כ"ס בגלגל.

בד"ק נועד להוות אלטרנטיבה לחדשות הדו גלגלי מהארץ ומהעולם שעד היום היו בבלעדיות המהדורה המודפסת של "מוטו". לתת לאופנועני ישראל מקור מידע נוסף , אמין לפחות כמו המגזינים המודפסים אך פחות פוליטקלי קורקט מהם וללא חשש מתגובת הענף המקומי לידיעות "לא נעימות" שאולי "יזיקו" לענף.

השם "בולשיט דוט קום" הופיע לראשונה בטור העורך של גיא בן ברק במוטו אשר זלזל באתרי החדשות האינטרנטיים וביכולתם לספק מידע חדשותי ,עדכני ומהימן על ענף הדו גלגלי העולמי והמקומי. בד"ק בא להוכיח אחרת.

אז מי עומד מאחורי בד"ק?

שני עורכים ראשיים: ארגוס וכרובי שעומדים מאחורי קונספט האתר , בנייתו, עיצובו והמידע החדשותי שבו.

אנו נעזרים בשני עורכי משנה:

סקניה, אשר יערוך את מדור חדשות הגרנד פרי וייתן את פרשנותו ודעתו האישית על הקטגוריות השונות.

שחר, אשר יערוך את מדור חדשות הסופרבייק ומירוצי הסיבולת אשר יחלוק עמנו את נקודת מבטו האישית על כל מירוץ ומירוץ.

האזרח פ. הלוחם בדרכים, שישתף אותנו מהגיגיו על עולם האופנוענות.

טל שביט, אשר יחיה במהדורת הרשת של בולשיט דוט קום את "דבר האורך" המיתולוגי.

בתמונה – הלוגו המקורי של בולשיט דוט קום:

bullshitdotcom-logo

המשך…

הצצה ראשונה למגזין רכב דיגיטלי חדש בשם "אוקטן גבוה"

אני שמח לבשר על יציאתו "לאור" של מגזין רכב דיגיטלי חדש בשם "אוקטן גבוה". המגזין, בעריכתו של אופיר דואק, יוצא בפורמט דיגיטאלי "ירוק", דהיינו אך ורק במהדורת אונליין נוחה לקריאה ממחשב, טאבלט או סמארטפון.

octan-gavoha-fb

אני מניח שבין הכותבים המוכשרים ישנם כמה שמות שחלקכם ישמחו לראות: בועז קורפל, יואל קלרמן, רם לנדס, אופיר דואק, ראם סמואל, דני שטיינמן ועוד.

אה, גם אני ברשימה… מקווה שתהנו:

dead-man-dilemma

מצורפת גירסת הפיילוט. אתם מוזמנים לקרוא, ליהנות מהכותבים, וגם מהטכנולוגיה:

http://www.dig-mag.com/magazine/octan1/#/0

ההרשמה למנוי חינמית לגמרי, דרך האתר הזה: www.dig-mag.com

והנה גם דף פייסבוק למגזין.

נגישות