קטגוריה: טל שביט

אזכרה במלאת חמש שנים למותו של טל שביט

כזכור לכם, טל שביט, בכיר עיתונאי הרכב והדו-גלגלי בישראל, נהרג במרץ 2011 בעת שנהג פושע (חיים אליהו בר עם) ביצע פניה של 90 מעלות על כביש 4, חסם את דרכו של טל שהיה בנסיעת מבחן עם אופנוע קוואסאקי Z1000SX, ולמעשה גרם לו להתנגש ברכבו. כתוצאה מהתאונה נפגע טל באורח אנוש ונפטר מפצעיו.

האזכרה במלאת חמש שנים למותו תתקיים בסוף השבוע של ה- 4-5 במרץ 2016.

הרוכבים שמעוניינים להצטרף לרכיבה משותפת מוזמנים להגיע לחניון של סינמה סיטי בגלילות ביום שישי ה- 4 במרץ בשעה 11:45 לפני הצהרים. משם נצא לרכיבה יחד לבית העלמין בקיבוץ מעברות ונגיע לשם בשעה 13:00.

לאחר מכן, במהלך אחר הצהריים והערב בשישי, ציבור הרוכבים מוזמן לבית ההורים בחופית, ברחוב שלדג 47. יוגש במקום אוכל שטל אוהב, מעשה ידיה של נתי מורל.

בשבת, ה- 5 במרץ, הבית יהיה פתוח לכולם במהלך כל שעות היום והערב.

לינק לאירוע בפייסבוק:

https://www.facebook.com/events/1691919971078514

ועידת חריגים

זוהי פיסת נוסטלגיה עבורי. מדובר, כנראה, בסקירה הראשונה שלי שפורסמה במדיה דו-גלגלית (בניגוד לכתבות שפירסמתי בזמנו בפורום האופנועים בתפוז). היא נכתבה לפי בקשתו של טל שביט מתישהו סביב שנת 2001 עבור מגזין הרכב "אוטו", ופורסמה גם באתר. לצערי אני לא מוצא את הלינק המקורי, אלא רק את הפרסום המשני שלה באתר בולשיט דוט קום, שהפך כעבור זמן מה לפולגז.

כל התמונות הן של תומר פדר.

זהו הלינק למאמר שנמצא באתר פולגז, ואני מביא את העתקו כאן כדי לשמור עליו למען הדורות הבאים (ועבור עצמי…)

עריכה: כשהעליתי את המאמר לכאן לא ידעתי שפולגז ישבוק חיים. לכן הלינקים המקוריים ששמתי כאן, כבר לא רלוונטיים לנו. בנתיים פולגז חזר לאחר הפסקה של כמעט שנה, אבל החומר המקורי כבר לא שם.

——

 

להלן סקירת האופנועים הראשונה שהוכנה על ידי מהדורת הרשת של מגזין הרכב "אוטו" ונמסרה לפרסום בבולשיט דוט קום כחלק מהשת"פ בין שני האתרים. תודה ענקית ל"אוטו" ולעורך מהדורת הרשת של המגזין , טל שביט ,על התמיכה ומזיגת התוכן אל מדור "יוצאים לרכב" של בד"ק. אנו מקווים להביא אליכם בקרוב כתבות נוספות מבית היוצר הנ"ל .

שני האופנועים שכאן לא יכלו להיות יותר שונים זה מזה, ולמרות זאת יש ביניהם הרבה מהמשותף. שניהם מרגשים, מפתיעים, מכאיבים, נחשקים – ונדירים לאללה. הונדה SP-2 וק.ט.מ דיוק, שני הפכים – או שלא… 

duo-1

המאמר אותו אתם עומדים לקרוא עשוי להראות לכם מוזר. הקונספט של השוואה בין שני אופנועים כל כך שונים זה מזה, כל כך שונים מכל שאר האופנועים – להשוות ביניהם נשמע קצת מופרך, לא? אדרבה! בגלל השוני שלהם, בגלל הייחודיות שלהם, בגלל שאין בארץ אף אופנוע אחר שפונה לנישה המוטרפת הזו – בגלל זה החלטנו לבצע את הרכיבה הזו ולכתוב עליה כאן. 

ההונדה הוא כיום אופנוע הוי-טווין הספורטיבי היחיד הנמכר בארץ, וככזה רמת הציפיות ממנו גבוהות מאוד. ההונדה מצויד במיטב הטכנולוגיה היפנית שהועברה היישר ממסלול המרוצים ומישבנו המסוקס של קולין אדוארדס אל הכלי עליו נרכב היום. 

בצידה השני של הזירה יושב הדיוק של ק.ט.מ. כלי אירופאי, צפרדעי ירקרק ומכוער על-פי כל קנה מידה, פרי הכלאה פרנקנשטייני בין אופנוע שטח טהור לאופנוע כביש. הדיוק מגיע כאנדר-דוג של הפייט היום, אבל בסוף היום החיוך שעמד לנו על הפנים בבוקר התחלף לחיוך אחר של תמיהה (וגם קצת כאב פיזי).

duo-3

המשך…

אור ירוק מפרסמת הודעת התנצלות רשמית בפני משפחתו של טל שביט ז"ל

לאחר שהסתיים משפטו של הנהג שהרג את טל שביט ז"ל, ולאחר שהערעור שלו נזרק מכל המדרגות על ידי בית המשפט עם רמיזה לכך שיגיד תודה שזה העונש שקיבל, פנתה משפחתו של טל שביט אל עמותת אור ירוק ואל אבי נאור במכתב חריף ובו דרישה להתנצלות רשמית מטעם העמותה על כך שהכפישה את שמו של טל שביט.

כזכור לכם, עמותת אור ירוק עמדה מאחורי הדו"ח השערורייתי וההזוי שיצר אחד המכנה עצמו "אינג' עוזי רז", ובו נטען כי טל שביט היה האשם בתאונה, וכי חוסר הניסיון שלו (!!!) היה בין הגורמים לתאונה. לפי דו"ח זה הנהג ההורג כלל לא עשה דבר וסתם עמד בשוליים, בעוד שהאופנוע עליו רכב טל שביט איבד את האחיזה בגלגל הקדמי והועף אל הרכב ובו הנהג התמים.

כאמור לא רק הזוי אלא אף שקרי, וכך קבע גם השופט בזמן המשפט. למרות ניסיון התפתלות כושל והתנצלות רפה, המשפחה לא קיבלה שום תשובה מעמותת אור ירוק, גם לאחר שפנתה אליהם בפעם השניה.

היום התגלתה מודעה בעיתון דה-מרקר ובו הטקסט הבא:

"עמותת אור ירוק מביעה את צערה על פרסום דו"ח המומחים בחקירת תאונת הדרכים בה קיפח את חייו טל שביט ז"ל.

בפסק הדין שניתן בנוגע לתאונה זו, הובהר כי ל שביט ז"ל לא היה אשם בתאונה. לפיכך העמותה מצרה על עוגמת הנפש והצער שנגרמו למשפחה. מי ייתן והמשפחה לא תדע עוד צער.

עמותת אור ירוק"

or-yarok-appology-talash

מוטב מאוחר מאשר לעולם לא.

יהי זכרו ברוך.

כך נהרג טל שביט – צפו

צפו בסרטון הבא שהועלה לרשת, בו רכב מחליט לעשות פניה של 90 מעלות על כביש 4, ולעבור בין יציאה של מחלף לעבר הכביש עצמו.

כך נהרג טל שביט ז"ל.

מה אתם הייתם עושים? שניה אחת של חוסר תשומת לב, שניה אחת של ראש שיורד למכשיר הסלולרי, או לסנדוויץ', או למראה לטובת איפור, או להחלפת תחנה ברדיו. שניה אחת והנהג הזה היה בר מינן, ואתם – אם הייתם על אופנוע, הייתם נהרגים (במקרה הטוב) או נפצעים קשה ונותרים משותקים לכל ימי חייכם (במקרה הפחות טוב).

צפו:

לקראת ערעורו של הנהג שהרג את טל שביט ז"ל – הודעה מטעם המשפחה

ביום שני, ה- 10/02/2014, בשעה 11:30 יתקיים בבית-המשפט המחוזי בתל-אביב דיון בערעורים שהוגשו במשפטו של הנהג שנמצא אשם בגרימת מותו ברשלנות של טל שביט ז"ל. הדיון יתקיים בפני הרכב של שלושה שופטים, בראשות כב' השופטת דבורה ברלינר.

למרות הכרעת הדין המפורטת והמנומקת של כב' השופט עופר נהרי בבית-משפט השלום לתעבורה, אשר בעקבותיה נגזרו על הנהג מספר עונשים (מאסר בפועל לתקופה של 14 חודשים, שלילת רשיון הנהיגה שלו ל- 13 שנים, קנסות כספיים ועונשים נוספים על-תנאי), החליט הנהג לערער הן על הכרעת הדין והן על גזר-הדין.

המדינה, מצדה (וביוזמתה), ערערה על קלות עונשו.

1_144842961

תגובת משפחת שביט:

"משפחת שביט מצרה על כך שהנהג ממשיך ומסרב להכיר באשמתו, ולא לוקח אחריות על מעשיו והשלכותיהם. אנו מקווים שההליך המשפטי יסתיים בזאת סוף-סוף (בחודש הבא ימלאו שלוש שנים למותו של טל אהובנו), ואנו כמשפחה נוכל להתרכז בשיקום משפחתנו ובשימור מורשתו של טל. אנו מזמינים את כל המעוניינים להגיע לדיון בביהמ"ש. פרטים ניתן לקבל בלינק הבא:"

https://www.facebook.com/events/587447147997027

משפחת שביט מבקשת מכל המגיעים לבית המשפט להתנהג בצורה מאופקת.

tal-shavit-ktm

עדכון:

בית המשפט דחה מכל וכל את ערעורו של הנהג והשאיר על כנו את העונש שנגזר עליו. השופטת ברלינר כינתה את התמרון שביצע המערער "החלטה אומללה וגרועה", והציעה לו למשוך את ערעורו פן יגזר עליו עונש חמור יותר. עקב כך משכו שני הצדדים את עירעורם, והנהג בן ה- 62 יכנס לכלא ב- 2.3.14 לרצות את תקופת עונשו – בדיוק 3 שנים ליום בו נהרג טל שביט ז"ל.

לתיאור מלא של השתלשלות תהליך העירעור – דו"גרי

ציטוט מטעם משפחת שביט:

"משפחת שביט חשה הקלה עצומה על כך שההליך המשפטי הסתיים סוף סוף, ושההרשעה נותרה על כנה. המשפחה מבקשת להודות לכל מי שליוו, תמכו ועזרו לכל אורך הדרך. המשפחה מודה גם לפרקליטות מחוז תל אביב ובמיוחד לתובע, עו"ד צחי הבדלי, על שלא הרפו מהמקרה עד שהצדק נעשה. אנו מסבים את תשומת לבה של עמותת "אור ירוק" לכך שהרכב של שלושה שופטים, בראשות נשיאת בית-המשפט המחוזי בתל-אביב, כבוד השופטת ברלינר, ניקה אף הוא באופן חד משמעי את טל מההכפשות שהוטחו בו לאחר מותו על ידי העמותה, וקבעו גם הם כי הנהג, חיים אליהו (אלי) בר עם, הוא האשם הבלעדי והאחראי היחיד למותו של טל."

הנהג שהרג את טל שביט ז"ל מערער על עונשו

במהלך שכלל גם את החלפת עורך הדין שלו, עירער הנהג שגרם לתאונה הקטלנית בה נהרג טל שביט ז"ל במרץ 2011 על חומרת העונש שנגזר עליו.

התביעה הסכימה במקור לדחות את ביצוע המאסר בפועל למשך 45 יום מגזר הדין, ואם יוגש עירעור, עד למתן פסק דין בעירעור. כעת, משהוגש העירעור נותר להמתין ולראות מה תהיה תוצאתו.

עונשו של הדורס של טל שביט ז"ל – 14 חודשי מאסר בפועל

בית המשפט לתעבורה בתל אביב גזר היום את עונשו של חיים ברעם שהרג את עיתונאי הרכב טל שביט ז"ל ליד מחלף מורשה במרץ 2011. בנוסף על חודשי המאסר ישלם הנהג ההורג קנס של 20 אלף ש"ח לקופת המדינה, ועוד 30 אלף ש"ח כפיצוי למשפחה.

במקביל – נשלל רישיונו של הנהג ל-13 שנים (מתוכן ינוכה פרק הזמן שכבר עבר מרגע התאונה), וכן נגזר עליו מאסר על-תנאי לתקופה של 12 חודשים וזאת למשך שלוש שנים.

אבל זה לא די. במשפחתו של טל שביט ממתינים להתנצלות מארגון אור ירוק, שטען במסגרת "חקירת עומק" הזוייה שאותה הזמין מאת אדם המכנה עצמו "אינג'ינר" עוזי רז (ד"ר למדעי הבלוף) כי שביט היה אשם בתאונה, וכי הנהג כלל לא היה אשם בתאונה, אלא היתה זו אשמתו של טל שביט שרכב על אופנוע שעליו לא היה מוכשר לרכוב, במהירות גבוהה מאוד, וכתוצאה מאובדן אחיזה של הגלגל הקדמי איבד (כך לטענתם של אור ירוק) את השליטה על האופנוע והתנגש ברכבו של הנהג שרק במקרה היה שם.

הזוי? כבר אמרנו. וגם כאן.

הורשע הנהג שהרג את טל שביט ז"ל

השופט עופר נהרי מבית המשפט לתעבורה בתל אביב מתח ביקורת קשה על הדורס: "לא הודה כי טעה, לא לקח אחריות, אלא בחר לכפור ולנהל דיון הוכחות מבלי להותיר במהלך הדיון בבית המשפט אבן שלא נהפכה".

השופט קבע גם כי בר עם יצר למעשה מלכודות לנוסעים בכביש. "הוא יצר בהתנהלותו מצב חריג ולמעשה נע כעיוור באלכסון על פני שני נתיבים בכביש בין עירוני, כאשר הוא מותיר לנהגים אחרים להתמודד עם הסכנה ועם המצוקה, תוצר התנהלותו".

חדשות 2 – 14 חודשי מאסר לדורסו של טל שביט

כעת ממתינה המשפחה לראות האם יצא יו"ר אור ירוק, שמואל אבואב, ויתנצל בפומבי על הכתמת שמו של טל שביט ז"ל. אני מרשה לעצמי להניח שלא.

סנגורו של הנאשם ביקש את עיכוב ביצוע גזר הדין (בכל הנוגע למאסר בפועל), לשם הגשת ערעור. השופט נעתר לבקשתו ודחה את כליאתו של הנאשם ב-30 יום.

עונשים כבדים נגזרו לדורס טל שביט

("כבדים" דוגרי? כבדים?)

הורשע הנהג שהרג את טל שביט ז"ל

חיים אליהו בר עם הורשע הבוקר בבית המשפט לתעבורה בתל אביב בגרימת מותו ברשלנות של טל שביט ז"ל שהתנגש עם אופנועו בחודש מרץ 2011 במכוניתו של הנהג. טל שביט שהיה בנסיעת מבחן עם אופנוע קוואסאקי Z1000SX נפגע באורח אנוש ונפטר מפצעיו. השופט עופר נהרי קבע בהכרעת הדין כי הנאשם יצר למעשה מלכודות לנוסעים בכביש: "הוא יצר בהתנהלותו מצב חריג ולמעשה נע כעיוור באלכסון על פני שני נתיבים בכביש בין עירוני, כאשר הוא מותיר לנהגים אחרים להתמודד עם הסכנה ועם המצוקה, תוצר התנהלותו".

השופט ציין גם כי גרסתו של הנהג מלאה סתירות: "לא רק שהנאשם בחר ללא הכרח לעשות את התמרון מסוכן, מפתיע, בלתי סביר לזולת וליעד אסור, לא רק שהנאשם גם ביצע את התמרון שלא בדרך הדרגתית, לא רק שהנאשם גם יצא לדרך לביצוע התמרון אגב מחדל חמור של אי התבוננות כנדרש, אלא אף גם לא התבונן במהלכו של התמרון. על הנאשם היה לצפות את שאירע בפועל". השופט הוסיף כי "בפני הנאשם עמדה אופציה וגם עמד זמן למחשבה. הנאשם בחר באופציה מיותרת מסוכנת ואסורה".

tal-shavit-accident

את הכרעת הדין אפשר לקרוא כאן: http://elyon1.court.gov.il/heb/dover/4318466.pdf

זה המקום להזכיר את הדו"ח המסולף, השקרי, חסר האמינות ומלא הסתירות שהזמינה עמותת אור ירוק מאת אדם המכנה עצמו "אינג'ינר" עוזי רז (ד"ר למדעי הבלוף). במסגרת אותו דו"ח הזוי שהוזמן ע"י יו"ר העמותה שמואל אבוהב – שכל מטרתו היתה לזרוע דיסאינפורמציה בכל הנוגע לתאונה – הוטלה כל האשמה על התאונה על כתפיו של טל שביט. החוקרים המלומדים לכאורה, שבקיאותם בתחום האופנועים היא כנראה כמו רמת הבקיאות שלי בנגינה על מנדולינה, טענו בדו"ח כי האופנוע איבד שליטה בהחליקו על צבע סימון על הכביש, שינה את כיוון הנסיעה שלו בחדות והתנגש בדלת המכונית, שבאותה שעה עמדה או נסעה באיטיות, כל זאת בניגוד מוחלט לממצאים בשטח, ובעיקר בניגוד לחוקי הפיזיקה הידועים לאדם. נציגי המשפחה, מועדון האופנועים הישראלי, עיתונאי רכב ורבים וטובים אחרים הקימו קול צעקה וקראו ליו"ר עמותת אור ירוק למשוך את הדו"ח שלהם ולגנוז אותו. כחודשיים לאחר פרסומו אכן פורסמה ידיעה לעיתונות: "בעקבות פניות ונתונים שנמסרו לעמותת אור ירוק, לרבות שחזור התאונה, ערכנו בדיקה חוזרת בנוגע לממצאים שבידינו. הבדיקה העלתה, כי ייתכן וקיימות אפשרויות נוספות המסבירות את התאונה. לפיכך אנו גונזים את הדו"ח שבידנו ומתנצלים על פרסום דו"ח הביניים. כפי שציינו אור ירוק סומכת את ידיהם של רשויות החוק להמשך הטיפול בנושא". התנצלות רפה, לא ברורה, שעדיין משאירה לא רק טעם רע בפה אלא גם ממשיכה להציע אלטרנטיבה לפיה טל שביט בכל זאת היה אשם בתאונה. בנוסף למכתב שנשלח אל מועדון האופנועים הישראלי, המשפחה והתקשורת, התקשר שמואל אבואב באופן אישי אל משפחתו של טל שביט והתנצל בפניהם.

המשך…

תזכורת זהירות לרוכבים למצדה

לטובת מי שמצטרף אלינו השנה לרכיבה המסורתית למצדה:

1_145083850-metzada-2013

התמונה צולמה ע"י טל שביט ז"ל ברכיבה למצדה בשנת 2011. הפס הכחול בתמונה הוא ההיאבוסה שלי…

תזכורת להסרת אחריות:

בעצם השתתפותם, כל רוכב או רוכבת מצהירים בזאת כי הם עושים זאת על אחריותם האישית בלבד, וכי בשום צורה ואופן לא יהיו מנהלי פורום 8 או כל אדם אחר, אחראים בשום צורה ובשום אופן לשום תקלה, תאונה, פגיעה, פציעה או כל נזק מכל סוג שהוא שעלול להיגרם לכל אדם או רכוש בגלל השתתפותו ברכיבה זו, ו/או באתר עצמו, ו/או ברכיבה לביתו.

ההשתתפות ברכיבה המשותפת היא מרצונו החופשי של המשתתף, ועליו לעשות זאת רק לאחר מנוחה מספקת ולשמור על כללי רכיבה נכונה ובטוחה.

בנוסף, עליו לוודא את תקינותו המכאנית של האופנוע/קטנוע שעליו הוא רוכב, להקפיד על שימוש בציוד מיגון תקין (קסדה, אטמי אוזניים, כפפות, מעיל איכותי וממוגן, מגפי רכיבה ורצוי גם מיגון ברכיים ומיגון גב. מי שרוצה לבוא עם חליפת רכיבה ולהיות ממוגן יותר, מצויין).

כל רוכב אחראי באופן אישי על קיומם של רישיונות וביטוחים כחוק, ומצהיר בזאת על הקפדה על רכיבה נכונה ולא מסוכנת לעצמו ולסובבים אותו. מי שלא מכיר את הכבישים ורוצה לרכוב לאט יותר, שירכוב במגבלות שלו ולא של מי שרוכב לפניו או מאחוריו.

במידה ויש אדם שחושש לבטחונו האישי ולשלומו כתוצאה מרכיבה זו, שלא יצטרף ולא יגיע לרכיבה. עדיף לשבת בבית ולקרוא בפייסבוק מאשר להסתכן ברכיבה לילית בכבישים מפותלים.

הודעה זו נוסחה בלשון זכר מטעמי מגבלות השפה העברית בלבד, והיא מכוונת לגברים ונשים כאחד.

תזכורת למצלמות

אלו המצלמות הנמצאות על ציר הרכיבה. כמובן שיש עוד המון, אבל אלו הן אלה שמסכנות את הרוכבים בצירים הספציפיים הללו.

לנוסעים במסלול הרגיל דרך ערד:

מצדה-2013-מצלמות-ערד-2

לנוסעים במסלול דרך ירושלים:

מצדה-2013-מצלמות-ירושלים-2

אזכרה במלאת שנה למותו של טל שביט

עברה שנה. כל כך מהר עברה שנה. רק אתמול ישבנו יחד בבית קפה בתל-אביב, הוא עם הקטנוע שקיבל לרכיבת מבחן, אני עם האדוונצ'ר החדש שלי (נכון לאז), הוא מדבר על התוכניות שלו מהאתר החדש שלו – דוגרי (נכון לאז), ואני משתף אותו בחויות שלי מרכיבת המסלול שעברתי כמה חודשים לפני כן.

טל, אתה חסר לי כל כך.

לא, זה אנוכי מדי. אתה חסר לכולנו כל כך.

היום ביקרנו אצלך. כמאתיים ומשהו חברים, חלקם רוכבים ורוכבות, חלקם משפחה, חלקם אנשים שאיתם חלקת את חייך המקצועיים. המשותף לכולם הוא שהיית חלק מחיינו, בצורה כזו או אחרת.

אני יודע שאתה יודע, אירגנת לנו שמיים נקיים למשך כל זמן האזכרה, למרות שדקה לפני שהיא התחילה ירד גשם ואפילו קצת ברד.

אתה נמצא שם, איפושהו. אני יודע שגם שם אתה ממשיך לעשות את מה שאתה הכי אוהב, בצורה הכי טובה שאפשר.

לא יודע אם שמעת, אבל ניגנו כמה שירים בשבילך. הנה אחד מהם, חביב עלי ביותר.

נפגש בשנה הבאה (או מוקדם יותר).

תזכורת – יום השנה לטל שביט: יום שישי ה 2/3 (שבוע הבא)

התכנסות ברחבת החניון של סינמה סיטי, גלילות, בשעה 09:30.

יציאה לקראת 10:00, והרכיבה לא ארוכה, זה יותר לנו די זמן להגיע לשם בצורה מסודרת גם לאיטיים שבינינו.

בשעה 11:00 אנחנו מגיעים לבית העלמין בקיבוץ מעברות, שם קבור טל.

לאחר מכן מוזמנים כל הנוכחים לבית ההורים (רח' שלדג 47, חופית) .

"רוחות מסע" – תחרות סיפורי-מסע ע"ש טל שביט

לקראת יום השנה הראשון למותו של טל שביט, אתם מוזמנים להגיש סיפור קצר פרי-עטכם המתאר מסע שלכם באופנוע / קטנוע / אוטו, שיהיה מועמד לתחרות נושאת-פרסים, "רוחות מסע".

* הומור
* דייקנות
* הקפדה על הפרטים הקטנים
* עושר לשוני
* מקוריות
* העברת המסר בצורה מעניינת
* סיפור טוב

לטל היו כל אלה, ועוד הרבה יותר. הוא אהב לקרוא, והוא ידע לספר סיפורים, בכתב ובעל פה.

אם גם לכם יש את ה-"מה" ואת ה-"איך" – אנחנו רוצים לקרוא את זה.

אז… אל "תספרו לנו סיפורים" – ספרו לנו סיפורים!

לפרטים נוספים ולהגשת סיפור היכנסו לאתר התחרות:

www.tshavit.com

עמותת אור ירוק מתנצלת בפני משפחתו של טל שביט ז"ל וגונזת את הדו"ח השערורייתי

לפני מספר דקות הוציא דובר העמותה, אלעד סאסי, את ההודעה הבאה:

"תגובת עמותת אור ירוק לדו"ח התאונה של טל שביט ז"ל: בעקבות פניות ונתונים שנמסרו לעמותת אור ירוק, לרבות שיחזור התאונה, ערכנו בדיקה חוזרת בנוגע לממצאים שבידינו. הבדיקה העלתה, כי ייתכן וקיימות אפשרויות נוספות המסבירות את התאונה.
לפיכך אנו גונזים את הדו"ח שבידנו ומתנצלים על פרסום דו"ח הביניים.
כפי שציינו אור ירוק סומכת את ידיהם של רשויות החוק להמשך הטיפול בנושא."

בנוסף, ממידע שהגיע לידי, עולה כי מר שמואל אבואב, מנכ"ל העמותה, עמד בקשר ישיר מול אחיותיו של טל שביט ז"ל, אישתו לשעבר, והוריו, והתנצל בפניהן באופן רשמי על הפרשה.

ואני אומר – מוטב מאוחר מאשר בכלל לא, ובמקרה הזה יש לתת אם כך ח"ח למנהלי העמותה שהשכילו, אמנם באיחור רב, להבין את הטעות שעשו, וכן לפרסם זאת ברבים. על כך מגיע לכם שאפו.

חוות דעת מומחה מטעם מועדון האופנועים הישראלי בנוגע לתאונת הדרכים של טל שביט, ז"ל

צוות של מועדון האופנועים הישראלי ובשיתוף פעולה מלא עם המומחה גידי פרדר, שפעילותו בנושא דווחה בהרחבה בכלי התקשורת, נפגש עם מר אמציה גזית אשר בדק הנושא ופרסם את חוות דעתו.

על פי חוות הדעת, פעולותיו של הנהג חריגות ואינן עולות בקנה אחד עם ההיגיון התעבורתי המצופה מן האדם הסביר.

בקצרה אודות מר גזית:

– בוגר במדעים: B.Sc  – בטיחות בתעבורה מוסמך במדעים: M.Sc  – בטיחות;

– מחקרי בטיחות עבור משרד התחבורה.

– מרצה בקורסי קציני בטיחות בתעבורה בנושא: חקירה ושיחזור תאונות דרכים.

– בשרות מילואים במחלקת בטיחות מטכ"ל: פיתוח מחקרי עומק בתחום מאפייני תאונות דרכים קטלניות וקשות ועוד.

רצ"ב הדו"ח, לעיונכם.

עידכון

עמותת אור ירוק מתנצלת בפני משפחתו של טל שביט ז"ל וגונזת את הדו"ח השערורייתי
https://www.mitsu.co.il/?p=1177

הביזיון של אור ירוק – השתלשלות העניינים בנוגע לדו"ח תאונת הדרכים של טל שביט, ז"ל

"עמותת אור ירוק סומכת על מערכת בתי המשפט. אנו מנועים מלתת התייחסות נוספת לנושא התלוי ועומד בפני בית המשפט."

אתם מבינים מה קרה? אתם לא מבינים מה קרה. תנו לי להסביר לכם.

אור ירוק ומי שבראשה ראו את התאונה של טל שביט ז"ל כעוד דרך להתנגח בממסד. "ההמממ… מה אפשר עוד לעשות?" הם שאלו את עצמם. "הנה, תאונה מתוקשרת, בוא נרכב עליה, נוציא דו"ח עומק!"

הם מתחילים לחפש מי יבצע עבורם את התחקיר המעמיק (אעלק). אך טבעי יהיה שהם יפנו כאופציה ראשונה למי שיצר עבורם תחקירי עומק דומים, הרי הוא בוחן התאונות עוזי רז. במקביל מסתבר, כנראה, שהנהג הפוגע מיהר בניסיון להציל את התחת שלו, לשכור את שירותיו של בוחן תאונות אזרחי, וביקש ממנו להוציא אותו צדיק (בדיוק כמו שידוע לי שהעו"ד שלו הגיש לפחות שתי בקשות להחזרת רישיון הנהיגה שלו).

"איזה קטע, בדיוק במקרה יש לי פה את אחד העובדים איתי, הוא כבר התחיל לכתוב דו"ח, אני אמכור אותו גם לאור ירוק ומסתם דו"ח של ההגנה, אהפוך אותו לדו"ח עומק!" אומר לעצמו עוזי רז. מקרה קלאסי של "במקרה הכינותי".

וכך נולד הדו"ח שלא מזכיר במילה אחת אפילו את אשמתו של הנהג, לא מזכיר את שמו בשום דרך, אבל מזכיר באבו אבוה את שמו של טל ויותר מרומז – כותב במפורש – שטל ז"ל הוא האשם הבלעדי בתאונה. הדו"ח כל כך הזוי ותלוש מהמציאות אבל עוזי רז המלומד לא ממצמץ כשהוא מניח אותו על שולחנו של אבואב וחבר עוזריו. זה שהדו"ח מופרך לחלוטין לא מטריד לרגע את אבואב, וזה שאף אחד מצוות החוקרים לא כלל מומחה אופנועים, ושאף אחד מצוות החוקרים לא הסכים לחתום על הדו"ח לא מזיז לו את קצה הצ'ופצ'יק. אז אבואב משסה את דובר אור ירוק והנ"ל, בלי לחשוב פעמיים, מוציא את הדו"ח ההזוי לתקשורת. כמה עיתונאים אחראים, ביניהם גיל מלמד מ- NRG, מבינים את גודל הביזיון ומבקשים, מתחננים, ממליצים לאור ירוק לעכב את הפרסום. "אתם גורמים נזק!" הם אומרים להם. אבל כלום. אור ירוק בשלהם, וכן יוצא הדו"ח לאור בשני עיתונים – דה-מרקר וישראל היום.

המשך…

נגישות