לקראת ערעורו של הנהג שהרג את טל שביט ז"ל – הודעה מטעם המשפחה

ביום שני, ה- 10/02/2014, בשעה 11:30 יתקיים בבית-המשפט המחוזי בתל-אביב דיון בערעורים שהוגשו במשפטו של הנהג שנמצא אשם בגרימת מותו ברשלנות של טל שביט ז"ל. הדיון יתקיים בפני הרכב של שלושה שופטים, בראשות כב' השופטת דבורה ברלינר.

למרות הכרעת הדין המפורטת והמנומקת של כב' השופט עופר נהרי בבית-משפט השלום לתעבורה, אשר בעקבותיה נגזרו על הנהג מספר עונשים (מאסר בפועל לתקופה של 14 חודשים, שלילת רשיון הנהיגה שלו ל- 13 שנים, קנסות כספיים ועונשים נוספים על-תנאי), החליט הנהג לערער הן על הכרעת הדין והן על גזר-הדין.

המדינה, מצדה (וביוזמתה), ערערה על קלות עונשו.

1_144842961

תגובת משפחת שביט:

"משפחת שביט מצרה על כך שהנהג ממשיך ומסרב להכיר באשמתו, ולא לוקח אחריות על מעשיו והשלכותיהם. אנו מקווים שההליך המשפטי יסתיים בזאת סוף-סוף (בחודש הבא ימלאו שלוש שנים למותו של טל אהובנו), ואנו כמשפחה נוכל להתרכז בשיקום משפחתנו ובשימור מורשתו של טל. אנו מזמינים את כל המעוניינים להגיע לדיון בביהמ"ש. פרטים ניתן לקבל בלינק הבא:"

https://www.facebook.com/events/587447147997027

משפחת שביט מבקשת מכל המגיעים לבית המשפט להתנהג בצורה מאופקת.

tal-shavit-ktm

עדכון:

בית המשפט דחה מכל וכל את ערעורו של הנהג והשאיר על כנו את העונש שנגזר עליו. השופטת ברלינר כינתה את התמרון שביצע המערער "החלטה אומללה וגרועה", והציעה לו למשוך את ערעורו פן יגזר עליו עונש חמור יותר. עקב כך משכו שני הצדדים את עירעורם, והנהג בן ה- 62 יכנס לכלא ב- 2.3.14 לרצות את תקופת עונשו – בדיוק 3 שנים ליום בו נהרג טל שביט ז"ל.

לתיאור מלא של השתלשלות תהליך העירעור – דו"גרי

ציטוט מטעם משפחת שביט:

"משפחת שביט חשה הקלה עצומה על כך שההליך המשפטי הסתיים סוף סוף, ושההרשעה נותרה על כנה. המשפחה מבקשת להודות לכל מי שליוו, תמכו ועזרו לכל אורך הדרך. המשפחה מודה גם לפרקליטות מחוז תל אביב ובמיוחד לתובע, עו"ד צחי הבדלי, על שלא הרפו מהמקרה עד שהצדק נעשה. אנו מסבים את תשומת לבה של עמותת "אור ירוק" לכך שהרכב של שלושה שופטים, בראשות נשיאת בית-המשפט המחוזי בתל-אביב, כבוד השופטת ברלינר, ניקה אף הוא באופן חד משמעי את טל מההכפשות שהוטחו בו לאחר מותו על ידי העמותה, וקבעו גם הם כי הנהג, חיים אליהו (אלי) בר עם, הוא האשם הבלעדי והאחראי היחיד למותו של טל."

Add a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות