מצלמות המהירות החדשות יתחילו לפעול רק בנובמבר

מערכת מצלמות המהירות והרמזור האוטומטית מטיפוס "גאטסו", הידועה בכינוי "פרויקט א-3", תתחיל להפיק דו"חות מבצעיים רק בנובמבר, כך נמסר מהמשרד לביטחון פנים האחראי על הפרויקט. זאת למרות שהמערכת הייתה אמורה לסיים את תקופת הניסיון שלה כבר החודש ולמרות שמועות רבות שנפוצו אודות הפעלתה המבצעית כבר בחודש יולי השנה (מה שהתגלה בנתיים כברווז עיתונאי, בדיוק כמו ההודעה על הפעלתן באפריל, ולפני זה בנובמבר 2010). לטענת המקורות, הסיבה לעיכוב היא לאו דווקא המחאה החברתית שצוברת תאוצה בחודשים האחרונים אלא עיכובים בירוקרטיים שנובעים מהעדר אישורים של חברת החשמל, מע"ץ וגופים נוספים שאמורים לתת את ההכשר לעמודי המצלמה.

תזכורת – עד כה נפרשו כ-26 עמודי מצלמה אמיתיים, מתוכם כ-17 מצלמות רמזור והשאר מצלמות מהירות, זאת בנוסף לעוד כמה עמודים בעמדות דמה באתרים חילופיים. תוכלו לקרוא עוד על פרוייקט א-3 באתר, כולל הסבר מלא אודות שיטת ההפעלה של מצלמות הגאטסו, מיקומי הגל הראשון של המצלמות, וכן סקירה אודות אמצעי ההגנה בפניהן.

יש לציין כי באנגליה, צרפת ואוסטרליה, הממשלות מפרקות חלק נכבד מתשתיות המצלמות שמוצבות על כבישי המדינות לאחר שמחקרים גילו שהצבת המצלמות לא רק שאינה תורמת במאום להפחתת תאונות הדרכים באותם קטעי כביש, אלא לעיתים אף מביאה לעלייה במספרן של התאונות. בישראל, כמו בישראל, מגלים את אמריקה שנים לאחר הגויים, ובישראל כמו בישראל חושבים שאנחנו יודעים טוב יותר מכולם.

One Comment

Add a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *