מצלמות גאטסו דו-כיווניות חדשות בכבישי הצפון

מדובר בטקטיקה חדשה להתקנת מצלמות גאטסו: במספר מקומות הותקנו מצלמות גאטסו המסוגלות לצלם את שני כיווני התנועה. כלומר – גם את התנועה המתרחקת, כרגיל כמו בשאר המצלמות, וגם את התנועה המתקרבת, ממול, ע"י צילום לוחית הרישוי הקדמית! בישראל, מדובר בסוג התקנה חדש שטרם נתקלנו בו עד כה, אבל מרגע שהוא נצפה על כביש אחד, אין מניעה שנראה אותו מיושם גם במקומות אחרים.

תוכלו לקרוא עוד על רשימת מיקומי המצלמות המלאה אצלי באתר.

אופנועים, מן הסתם, לא יוכלו להיתפס ע"י הצילום הקדמי, אבל נהגי המכוניות צריכים להיזהר שבעתיים.

הערה: ישנם מספר דיווחים על כך שהמצלמות הללו נועדו למטרה מעט שונה – אכיפת חציית פס הפרדה לבן. יש בכך מעט מן ההגיון, שכן בשני הקטעים ישנו פס הפרדה לבן, ובזו של כפר-מנדא הוא נמשך לאורך ק"מ רבים, והישורת המופיעה בתמונה להלן מפתה מאוד את בני המקום "לתת בגז" ולעקוף בניגוד לחוק. במידה ונכון הדבר, קצת תמוה בעיני שהאכיפה תתבצע אך ורק באותה נקודה ספציפית בה הלולאות מותקנות על הכביש, שהרי העבריין שמכיר את המקום יכול להחליט לבצע את העקיפה הלא-חוקית בדיוק מטר אחרי הלולאה, והוא לא יתפס. מצד שני, גם אכיפת מהירות היא נקודתית לרגע המעבר על פני הלולאות, אם כי שם צריך גם להאט משמעותית וגם להאיץ משמעותית לאחר מכן. ימים יגידו.

דוגמאות ללולאות הכפולות ניתן למצוא על כביש 784 בין צומת המוביל לכרמיאל, בשתי המצלמות המותקנות שם (נכון לדצמבר 2011).

לדוגמה, תוכלו לראות את פסי הדריכה הכפולים, שניים בכל צד של הכביש, של מצלמת הגאטסו על כביש 784 מצפון לכפר-מנדא. אלה הנמצאים בנתיב הימני ישמשו לרכבים המתרחקים, ואלה הנמצאים בנתיב הנגדי ישמשו לרכבים המתקרבים:

וזו המצלמה מופעלת ע"י אותם פסי דריכה:

עוד 2 צילומי תקריב של אתר המצלמה הצפונית, זו שליד צומת מורשת, על כביש 784. אחד עבור הנתיב הימני, והשני עבור הנתיב הנגדי:

איך זה נראה במציאות? כאן תוכלו לראות רכב שמתרחק מן המצלמה, העולה על פסי הדריכה הימניים. החץ מצביע על הפסים. שימו לב למכסה פתח חיבור החשמל:

וכאן אנחנו רואים את הרכב המתקרב בנתיב הנגדי, גם הוא עולה על פסי הדריכה ומפעיל את המצלמה שתצלם את לוחית הרישוי הקדמית שלו. גם כאן החץ מצביע על פסי הדריכה:

וזו המצלמה מופעלת ע"י אותם פסי דריכה:

במידה ונתקלתם בהתקנות דומות במקומות אחרים אנא שילחו לי מייל או מסר בנושא.

עריכה: המצלמה הדרומית על 784 הוזזה מעט במהלך חודש ספטמבר 2013 כחלק משיפור התשתיות באזור. כמו כן, במהלך חודשים ספטמבר-אוקטובר 2013 נצבעו שתי העמדות בכתום, במסגרת צביעה כללית של כל המצלמות האפורות.

6 Comments

Add a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *