עברת על המהירות המותרת? המצלמה תשלח לך הודעת סמס

כמו שרבים מאיתנו יודעים, כשמנהלים בכירים רוצים למצוא דרך לבזבז את התקציב שלהם, וכשהם רוצים לתת לעובדים שלהם תחושה של “צ’יפרו אותך על העבודה הקשה שעשית” – הם מקיימים כנס באיזה אתר אקזוטי. הוצאות הכנס נכנסות לתקציב שלהם תחת סעיף “הדרכה”, וכך הם עומדים ביעדים השנתיים שלהם למסגרת התקציב ואינם מסתכנים בקיצוצו לקראת השנה הבאה.

אלא מה, בישראל המונח “יעד אקזוטי” מתייחס בדרך כלל לאילת. עיר שמאופיינת במזג אוויר חם באופן יוצא דופן, ובריכוז מוגבר של ערסים ועברייני צעצוע.

אין מקום טוב יותר לקיים בו כנס של קציני משטרה מאשר באילת (נו טוב, נתניה או בת-ים יכלו להיות אופציה טובה, אבל איך תסבירו לאישה שנעדרתם במהלך סוף השבוע? הרי אפשר בקלות לחזור הביתה מנתניה, לא צריך לישון שם לילה…).

נחזור לסיפורנו. במהלך כנס פלילי/תעבורה שנערך כאמור בעיר הדרומית, חשפה המשטרה את השירות החדש לאזרח, ואשר אמור להיות פעיל “בקרוב”.

שירות חדש: עברתם את המהירות המותרת? תקבלו SMS

הרעיון, אגב, די מבורך לדעתי. בהתחשב בעובדה שנגע המצלמות הוא דבר נתון, ואם נניח שהמשטרה תשיג את רצונה ואכן תפרוס עוד כ- 150 מצלמות על כבישי הארץ, אז אין ספק שכמות הנהגים שתתפס בעדשות המצלמה רק תלך ותגדל עד למאסה קריטית מסויימת, ממנה המספרים רק ירדו. עד שזה יקרה, מוטב לנהג שידע שהוא נתפס בעודו מבצע עבירת מהירות לכאורה, מאשר להמשיך ולבצע את אותה עבירה באותו מיקום שוב ושוב ושוב מבלי לדעת שהדו”חות הולכים ונערמים אצלו בתיבת הדואר.

Add a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות