שטויות שרצות ברשת – מצלמות מוסתרות מאחורי שלטי דרכים

לאחרונה אני נתקל בגל של הודעות שרצות בוואטסאפ וברשתות החברתיות אודות מצלמות שמותקנות בצורה חבוייה מאחורי שלטי תנועה על דרכים ראשיות ברחבי הארץ.

בניגוד לשלל הודעות חארטה אחרות שמופצות ברשתות, דווקא להודעות אלה אין "ריח" של בולשיט, והן נראות ומרגישות לגיטימיות – ומפחידות – במיוחד.

כמה דוגמאות:

והנה בחור נחמד שגם נותן פרשנות משל עצמו לאחת המצלמות האלה:

יחד עם זאת, יש כמה סימנים שכמובן מחשידים את האמיתות והאמינות של דיווחים אלה, כאילו המצלמות הללו משמשות לאיזשהו סוג של אכיפה, והעיקרי שבהן הוא העובדה שהחיבור לחשמל מבוצע בצורה פרוביזורית וכמעט פרטיזנית לגמרי:

 

כדי להגדיל את הבלבול, היו חוכמולוגים שהחליטו לפרסם תגובה, לכאורה, מצידה של משטרת התנועה פרסמה ובה נכתב כי "מתפרסם ברשתות החברתיות בימים האחרונים על מצלמות שממוקמות מאחורי תמרורי תנועה בצמתים ובכבישים ראשיים. חשוב לציין שלמצלמות הנ"ל אין שום קשר לאגף התנועה ולמשטרת ישראל".

יחד עם זאת, למרות שההודעה הנ"ל לא היתה באמת מטעמו של דובר המשטרה (זה שיש להודעה כלשהי כותרת מודגשת לא אומר שזו הודעה רשמית…), בבדיקה שערכתי מצאתי כי מדובר במצלמות שתפקידן הוא למדוד גודשי תנועה על כבישים ספציפיים בארץ. במכתב שהתפרסם על ידי אגף המטענים של משרד התחבורה נכתב כי:

משרד התחבורה והבטיחות בדרכים באמצעות אגף תכנון כלכלי ואגף המטענים מעוניינים במידע על תנועת המשאיות הארצית והשפעתה הכלכלית והתחבורתית משקית על הגודש בדרכים.

לשם כך, מתוכנן להתבצע במהלך חודש ספטמבר השנה סקר המשאיות הארצי באמצעות מצלמות מיוחדות.

לצורך ביצוע העבודה הנדונה, נבחרו משרד מוטי זאזא וחברת א.ג. סקרים (אגס).

המצלמות תוצבנה בצידי הדרכים על עמודי תאורה ו/או חצובות.

צוותים רכובים של החברה יערכו בקרות בנקודות ההצבה לאורך כל תקופת הביצוע.

נבקש את שיתוף הפעולה שלכם למען הצלחת התהליך.

Add a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *