מצלמה חדשה על כביש 781

המצלמה מותקנת על כביש 781 לכיוון מזרח, כ- 400 מטר אחרי מצפה אביב, לכיוון הישוב מורשת, באמצע עלייה ארוכה מאוד. סביר להניח, במידה ותהפוך לפעילה, שהיא תצלם בעיקר מהחזית, מקדימה, את אלה שיורדים בירידה (כיוון שלא הגיוני שהיא הותקנה כדי לצלם את אלה שעולים בעליה הארוכה).

כרגיל – התקנה מטומטמת לחלוטין.

המצלמה החדשה מסומנת בחץ. במפה מתוארות גם שתי המצלמות הדו-כיווניות ה"ותיקות" על כביש 784.

gatso-kvish-781-map

(תודות לאילן על המידע הראשוני ולאורן פלשנר על התמונות)

gatso-kvish-781-1

כרגיל אסיים בתזכורת:

מפת מצלמות גאטסו בישראל

רשימת מיקומי מצלמות גאטסו

ראו הוזהרתם.

פוסט זה פורסם בקטגוריה גאטסו, מכמונות מהירות, משטרה, עם התגיות , , , מאת Mitsu. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

אודות Mitsu

מיצו הוא שם העט בו אני מוכר בקהילת רוכבי הדו"ג, אבל שמי האמיתי הוא דניאל פטרי. אופנועים הם התשוקה שלי, ואם זה היה תלוי בי, הייתי מתעסק רק בהם. למזלי (או שלא) יש לי בחיים הרבה עניינים אחרים שדורשים את תשומת ליבי, בעיקר עבודה ומשפחה, כך שאני לא מצליח להתעסק עם מה שאני באמת אוהב כל היום. היתרון בכך הוא בעובדה שבכל פעם שאני עולה על אופנוע, אני חוזר ומתלהב. אתם יכולים למצוא אותי פה, אבל מכיוון שאני אוהב לכתוב כשעולה בי המוזה (בעיקר כשמעצבנים אותי, אבל לא רק), אז יוצא שאני גם כותב המון במקומות נוספים כמו פורום 8 של תפוז, פולגז, דוג"רי וכמובן פייסבוק. כתבות שאני כתבתי פורסמו בעבר במגוון מדיות כמו YNET, גלובס, מוטו, אוטו ועוד. בכל הקשור לנושאים המופיעים באתר זה ניתן ליצור איתי קשר דרך הקישור המופיע בראש כל דף.

8 תגובות בנושא “מצלמה חדשה על כביש 781

 1. מה, עוד לא הבנת איך בחרו את המיקומים? הייתה ישיבה הביאו קצת כיבוד, הציגו מפה של ישראל. עשו סבב שמות כל אחד אמר את שמו ואיזה חיה הוא אוהב. דיברו על הרכילות האחרונה במשרד x, על ההיא שהתפטרה ב y ובסוף נזכרו שלא החליטו עדיין איפה לשים ת'כספומטים. יצאו מהחדר וביקשו מהמנקה לסמן ב x את כל הפירורי בורקס שנשארו על המפה ולשלוח את זה לtim. זו גם הסיבה שהם לא יודעים איפה יהיו המצלמות.

 2. שלום רב,

  ברצוני לחזק את ידיהם של המתקינים החרוצים והאמיצים! אין ספק שתודות לעבודת הקודש שאתם מבצעים יחסכו עשרות רבות של קורבנות תאונות דרכים. אני קורא להמשיך במפעל המבורך הזה למגינת ליבם של כל עברייני התעבורה הנאלחים וחורכי הכבישים המצויים שמעזים לשייט במהירויות של 105 קמ"ש בכביש של 90.

  אמת ויציב כי חרף התקנתן של תריסרי עמדות התרמה חדשות של משטרת התנועה אנו מדווחים כי לפי שעה מניין הקורבנות בדרכים גבוה בעשרה מזה שהיה בתקופה המקבילה אשתקד אך אל לנו להיות קטנוניים. התועלת הנמוכה (שלא לומר, שאיננה בנמצא) לא נובעת מכך שהמצלמות אינן יעילות אלא משום שאנו גזלנים בני גזלנים ואין לנו שום סיבה לבזבז מצלמה בשבעים אלף אירו (לא כולל עלות עבור דפ"רים שמבצעים את ההתקנה, עמוד מתכת וארון חשמל) על איזה כביש דמים. בסיוע האדיב של הרשות הלאומית לבטיחות (=גזלנות) בדרכים אנו ממפים נקודות אסטרטגיות להצבתן של מחלבות כספים. יצוין שלשם הגברת התפוקה אנו מסתייעים בחשאי בלוחם וייטקונג לשעבר, בוגר מלחמת וייטנאם, שמשיא עצות מעולות בנוגע להסוואת המצלמות (אחלה גבר, אנחנו נדיבים ומשלמים לו חמישה דולרים ליום, שיוכל לרכוש אחוזה בכפר שלו).

  לעניות דעתי אסור להסתפק במאה המצלמות שיש כיום, חייבים לפחות אלף- במיוחד בכבישים בין עירוניים, מרובי נתיבים, ישרים למדי, עם שטח הפרדה בנוי,מעקות בטיחות לכל אורכו ותאורה מעולה שנקבע בהם רף מהירות נמוך יחסית. אני קורא בהזדמנות זו גם להתקנתן של עשרות רבות של צמדי מצלמות בטיחות שיפעלו בתצורה של מדידת זמן בין שתי נקודות קבועות. לאחר מחשבה מרובה הגעתי למסקנה המתבקשת שזו הדרך היחידה להלחם בפוחזים שחוזרים מת"א על כביש החוף בשעה שלוש לפנות בוקר. אין סיבה לנסוע תלת ספרתי, אז מה עם הכביש פנוי לגמרי? תתאזרו בסבלנות. כמו כן, נשבר לי ממשפחות שנוסעות לטייל בצפון בשבת על הבוקר וחושבות שיש להן זכות להגיע לשמורה קצת יותר מוקדם. איפה החינוך לדור הבא? אלו הורים דוחים המסכנים ילדיהם וראוי לדווח עליהם לרשויות הרווחה.

  חוץ מזה, מדובר במכרה זהב במדינה נטולת משאבי טבע (להוציא גז שישדד בידי הטייקונים). מי אמור לממן תקצוב של ישיבות אנטי-ציוניות? מי אמור לממן ביטוח לאומי לישמעאלים שמעלימים מס הכנסה וזוללים קרוב למחצית מתקציב הביטוח הלאומי (למרות ששיעורם באוכלוסייה הוא 20 אחוז יותר מדי), מי אמור לממן "מכרזים" לא כשרים שמובילים לבזבוז תקציבי? מי אמור לממן פנסיה בגיל 45 לקצינים שעשו מרבית השירות 8 עד 5? מי אמור לממן עובדי מדינה שעדיין חיים על פנסיה תקציבית שאושרה בחטא? מי אמור לממן את הגרעון השערורייתי (למעלה משבעים מיליארד) של חברת החשמל? מי אמור לממן דפ"רים מרכבת ישראל וקומבינטורים מנמל אשדוד? ובעיקר, מי אמור לממן את המיטה של ביבי ושרה במטוס?

  אני קורא להמשיך במרץ בפרויקט הזה אשר תרומתו לא תסולא בפז. כמו כן, ראוי להעניק פרס ישראל לאדריכלי המיזם ולבקש מוועדת פרס נובל לשלום כי בשנת 2014 הוא יוענק להם (אם אובמבה קיבל אחרי פחות משנה בתפקיד אז למה לא?).

  על החתום,

  יובל

 3. יובל – אישרתי את ההודעה שלך למרות שכבר כתבת אותה באותה לשון בדיוק בדף אחר. אבקש לא להציף את האתר בתגובות כפולות. תודה.

 4. היי מיצו, מודה ומתוודה אם כי לא יכולתי לשלוט בעצמי ורציתי שאנשים נוספים יחשפו אליה. כאשר אני רואה מלכודת כל כך מגעילה קשה לי להתאפק. המצלמה הזו לא הוצבה נגד כיוון הירידה במקרה (הרי ברור שיהיו יותר "בוקים" ליורדים מלאלו שעולים) אלא מתוך מטרה להונות נהגים תמימים. מה הכוונה?

  חלק ניכר מהצי-בור לא מודע לכך שלעמדות ההתרמה של משטרת התנועה יש את היכולת לבצע קיבוץ נדבות גם לתנועה המתקרבת. אני סמוך ובטוח שלא מעט נהגים יראו את המצלמה וישייטו במורד הכביש במהירות על-חוקית-גבולית מתוך אמונה שלא הם הלקוחות של קופת הצדקה. גועל נפש.

 5. והפעם דווקא המצלמה מסתירה את התמרור 🙂
  אפשר לראות את זה בצילום של אורן – לבאים בעליה, המצלמה מסתירה את השלט שמבשר על הצומת הקרובה.

 6. חסוי – על איזה כביש עוקף אתה מדבר? לגבי האם מצלמה פעילה או לא, גם אם אתן לך תשובה (שאין לי כי אני לא נמצא לידה), היא תהיה טובה בדיוק להיום. תיאורטית, מחר, הם יכולים להתקין בעמדה מצלמה ולהפוך אותו לפעילה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *