הממשלה דחתה הצעה לסמן את מצלמות המהירות החדשות

מגזין גלובס פירסם היום כי ועדת השרים לענייני חקיקה דחתה, כצפוי, את הצעת החוק של ח”כ רונית תירוש (שהוגשה באמצע ינואר 2012) בנושא התרעה על מצלמות מהירות. על-פי ההצעה, מבקשת המשטרה להציב נורה כחולה מהבהבת על מצלמות המהירות האוטומטיות בכדי ליידע על קיומן – אחרת, לטענת תירוש, מדובר ב”מסחטת כספים”. אנחנו יודעים את האמת, אבל השרים עדיין בשלהם, והם כאמור דחו את ההצעה.

ח”כ תירוש אמרה “הממשלה, בלהיטותה להיכנס עמוק לכיס של האזרח ולגזול ממנו מאות אלפי שקלים, מצאה דרך נוספת לעשות זאת. מצלמות מהירות הן לא פתרון קסם להפחתת תאונות דרכים, כך שאם רצונה של הממשלה שהנהגים יורידו את הרגל מהגז – עליה לסמן את המצלמות כפי שביקשתי בהצעת החוק. במצב שנוצר, מדובר במסחטת כספים לקופת האוצר”. אני נוטה להסכים, אם כי כאמור מדובר במאבק אבוד מראש.

בדברי ההסבר להצעת החוק כתבה תירוש כי “בתקופה האחרונה הוצבו מצלמות חדשות בכבישים מרכזיים בארץ, ומתוכנן להציב עוד מצלמות. מיקומן של חלק מהמצלמות החדשות מוסתר מעיני הציבור עקב תנאי דרך שונים וזוויות ראייה, ועולה החשש כי המצלמות החדשות הוצבו בעיקר לצורך העשרת קופת המדינה באמצעות הנפקת קנסות רבים, ולא לצורך שימוש כאמצעי הרתעה לציבור הנהגים”.
מגזין גלובס מזכיר לקוראים כי בדיון בוועדת המדע שנערך לפני מספר שבועות, התחייב בכיר במשטרה כי כל עמודי המצלמות ייצבעו בצבע כתום כדי להבליט אותם ולהעצים את ההרתעה. בפועל אנחנו רואים שכל העמודים המשמשים את מצלמות המהירות שהוצבו הם בצבע אפור בהיר, שמתמזג עם הרקע שלהם (מצלמות הרמזור-מהירות צבועות אכן בכתום).

נו, מה ציפיתם ממסחטת כספים? שתאותת על קיומה?

One Comment

Add a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות