האופנוענים: חונים כמו רכבים

בשבוע הבא (1/6/12) יפתחו רוכבי הקטנועים והאופנועים בשורה של צעדים במחאה על היעדר הסדרי חנייה לכלי רכב דו גלגליים ברחבי הארץ וחלוקת דוחות לא הוגנים לכלי רכב דו גלגליים החונים על המדרכות. המחאה תיפתח עם תפיסת מקומות החניה מסביב לכיכר המדינה בתל-אביב. לאירוע הפתיחה הרגוע יצטרפו, בעתיד, גם מפגנים כוחניים יותר.

שש שנים לאחר מחאת רוכבי הקטנועים והאופנועים כנגד העלאת מחירי הביטוח יפתחו בשבוע הבא רוכבי הקטנועים והאופנועים במחאה חדשה כנגד היעדר חניות מוסדרות לכלי רכב דו גלגליים וחלוקת דו”חות חנייה לא הוגנים בערים ברחבי הארץ.

במסגרת מבצע מאורגן יתכנסו, ביום שישי ה1/6/2012, בכיכר המדינה שבתל אביב, כבר בשעות הבוקר המאד-מוקדמות, עשרות רוכבים. המטרה – תפיסת מקומות חניה מסביב לכל הכיכר תחת הכותרת “חונים כמו רכבים”.

“ברוב הערים בארץ לא קיימים מספיק מקומות חנייה מוסדרים לכלי רכב דו גלגליים וגם אלו הקיימים לא מספיקים או נתפסים ע”י רכבים רגילים, דבר המותיר אותנו בלי שום ברירה פרט לחנייה בחניות המיועדות לרכבים או חנייה על המדרכות – אך במקרים רבים, רוכבים אשר מחנים את האופנוע שלהם בחניה המיועדת לרכב סובלים מהתנכלויות הן מצד הנהגים והן מצד הפקחים” מסבירים הרוכבים, “כרגע על פי חוק אסור לאופנועים וקטנועים לעמוד על מדרכה. במשך שנים האכיפה לא התבצעה בגלל הבנה של הפקחים והעיריות כי המצב הנוכחי לא מותיר לנו ברירה, אך לאחרונה מתרבות התלונות על רוכבים שקיבלו קנס בסכום של 250 ₪ בגלל שחנו על המדרכה. בעקבות תלונות רבות מבעלי דו-גלגלי שקיבלו דוחות חנייה מהעיריות ברחבי הארץ, פתחנו בצעדי מחאה אשר מטרתם למנוע מהפקחים לחלוב אותנו. במקום שהמדינה והערים הצפופות ממילא תתמוכנה במי שבחרי להתנייד בדו-גלגלי שמקל על העומס בפקקים, על מצוקת החנייה וזיהום האוויר – הן עושות בדיוק ההפך”.

הרוכבים מסבירים כי הם דורשים שבשלב הראשון תאפשרנה העיריות לכלי רכב דו גלגליים להחנות על המדרכות וזאת בתנאי שהותירו מספיק מקום למעבר הולכי רגל ועגלות תינוק – מרווח של כ130 ס”מ.

בשלב השני קוראים הרוכבים העיריות להשקיע בכמות מספקת של חניות מוסדרות לכלי רכב דו גלגליים ואכיפה כנגד רכבים החונים בחניות הייעודיות.

ציבור רוכבי האופנועים בישראל סובל מבעיות רבות: מחירי הביטוח מאמירים, המיסוי הגבוה על כלים חדשים, הנהגים הישראלים מתעלמים מהם – היעדר חניות מוסדרות היא רק אחת בשורה של בעיות המפלות את הרוכבים בישראל ומקשות ועל התפתחות הענף הנהנה ברחבי העולם מהטבות רבות מתוך הכרה בחשיבות כלי הרכב הדו גלגליים בעיקר באזורים המאוכלסים בצפיפות.

הפגנת “חונים כמו רכבים” תתקיים ביום שישי ה- 1.6 בשעה 9:00 בכיכר המדינה

לאירוע בפייסבוק: https://www.facebook.com/events/313986822016541

One Comment

Add a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות