העירייה מחריפה את הפעולות נגד הרוכבים – גזירת שרשראות

בעוד מאבק רוכבי הדו-גלגלי בגזירת עיריית ת”א האוסרת חניה על מדרכות העיר מתקדם בעקבות אירוע תפיסת החניות ב- 7.7 בכיכר המדינה, החלו לצוץ ברשת עדויות על כך שעיריית ת”א החלה באופן חד-צדדי לאיים בגזירת שרשראות המשמשות את הרוכבים לקשירת האופנועים והקטנועים לעצמים כמו עצים, תמרורים, עמודי חשמל ועוד.

לינק לקבוצת “חונים כמו רכבים בתל אביב”

תזכורת: כלים דו-גלגליים רבים נגנבים באזור גוש דן (בין אם למטרות שימוש לביצוע פשעים, בין אם לחלפים, בין אם לשם דרישת כופר כספי, ובין אם לשם העברה לאזורי הרשות הפלסטינית). מדובר לעיתים בכלים השווים עשרות אלפי ש”ח, ואפילו מאה אלף ש”ח ויותר. מצד שני, גם קטנועים פשוטים יותר נגנבים בתדירות גבוהה. על מנת להגן על הכלים מפני הגנבים, רובם המכריע של הרוכבים קושרים את הכלים שלהם לעצמים מקובעים לארץ. חלק אחר של הרוכבים משלם אלפי ש”ח מדי שנה לטובת ביטוח מקיף המגן על ערך הכלי שלהם בפני גניבה, אבל חברות הביטוח עצמן דורשות קשירת הכלי לעצם מקובע לארץ על מנת שהביטוח יהיה בתוקף.

כאמור, העירייה החלה בתהליך של הורדת כלים דו-גלגליים ממדרכות העיר בתואנה שהם מפריעים להולכי הרגל אבל בעוד שהיא טוענת שקיימות חניות ייעודיות לדו”ג, בפועל המצב בשטח הוא שאותם מפרצוני חניה הינם מעטים מאוד במספר, בודדים בלבד לאורך כל הרחוב – כמובן שלא די כדי לספק חניה לכ- 50,000 כלי רכב דו-גלגליים הנעים ברחובות העיר. יתרה מזאת, באותם מפרצוני חניה כלל אין שום עצם מקובע לארץ המאפשר קשירה של הדו”ג אליו, בין אם לפי דרישות הביטוח ובין אם לצורך הגנה על הכלי מפני גנבים.

כעת, פקחי העירייה החלו להצמיד פתקים צהובים לאותן שרשראות. תמונה זו צולמה ברחוב ז’בוטינסקי בת”א (תודות לגלעד גרון על התמונות):

moto-parking-chains-gilad-garon

כפי שאתם רואים, מיקום חניית האופנוע במקרה זה כלל אינו מפריע, בשום צורה אופן ודרך להולכי הרגל על המדרכה. הוא אינו חוסם את המעבר, אינו חוסם ירידה לכביש, אינו מפריע לאיש, ולא מהווה שום מטרד.

moto-parking-chains-gilad-garon-4 moto-parking-chains-gilad-garon-3 moto-parking-chains-gilad-garon-2

תמונה נוספת צולמה בשכונת פלורנטין, שוב, פתקים צהובים על השרשראות:

moto-parking-chains-1

ועוד תמונות מדרום ת”א (תודה לאבי אברהם על התמונות):

moto-parking-chains-2

moto-parking-chains-3

עדויות המגיעות מרוכבים מצביעות על כך ששרשראות כבר נגזרו ברחובות כמו אבן גבירול.

בפוסט שפורסם בפייסבוק, העלתה העירייה את ההודעה הבאה:

moto-parking-chains-city-muni-1

*** הודעה חשובה – אנא הפיצו ***
מחודש אוגוסט, תפנה העירייה שלשלאות שאינן בשימוש ומחוברות לעמודי עגינה, ריהוט רחוב ועצים.
השלשלאות מהוות מפגע, גורמות נזקים לעצים בעיר ומפריעות למשתמשים נוספים לקשור את אופניהם למתקני העגינה. היום הודבקו דרישות לפינוי על שלשלאות בכל רחבי העיר, הפיצו את הבשורה ועיזרו לנו להשתחרר מהשלשלאות.

אין ספק – מדובר בהחרפת הפעולות של העירייה כנגד רוכבי הדו-גלגלי. כעת נותר רק לראות מה תהיה תגובת הנגד, שללא ספק תגרום לעירייה לשקול מחדש את צעדיה.

 

 

One Comment

Add a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות