סקירת מוצר: מתקן למכשיר טלפון סלולרי מסוג Ram Mounts

את הדו”ח הבא כתב בחור מוכשר בשם Ben Alpha הכותב בין היתר בפורומים בפולגז. לאחרונה הוא ביצע בדיקה לא רעה לאחד מהתוספות השימושיות ביותר עבור הרוכב לאופנוע – התקן כידון מסוג Ram Mount. כפי שתראו בהמשך, התקנים אלה מיועדים לא רק לטלפונים סלולריים, אלא לשלל מכשירים וציוד – GPS, גלאי מכמונות, מצלמות ועוד. הסקירה הספציפית מתמקדת בהתקן עבור מכשיר טלפון סלולרי, והיא מובאת כאן כמובן באישורו של הכותב המקורי. לטקסט הכנסתי מספר הערות משלי, אותן סימנתי בבירור.

עריכה: מאמר זה פורסם באוקטובר 2012. בשנת 2020 הצטרף גם המאמר הבא שיכול לעזור לכם לעשות סדר בנושא התקנת טלפונים על אופנועים.

הנה הוא לפניכם:

לאחר כמה חודשי שימוש הגיע הזמן לכתוב דו”ח שימוש על “הכדור המוזר הזה שיש לי על הכידון”.

RAM הוא בעצם קיצור ל: Round-A-Mount. שם החברה, כמו כל מוצריה מתבססים על חיבור בשם Ram 1″ Ball שמשמש כבסיס לכל המאריכים, מחברים והעריסות של החברה. הכדור עצמו מגיע בשלל צורות חיבור אשר מתאימות למגוון רחב של כלי רכב וסביבות עבודה. ישנם כדורים המתחברים לכידונים, לקליפאונים, לשולחנות, להגאים של רכבים, למשטחים חלקים ואף כמה שבסיס הכדור משמש כבורג חלופי בהברגה מסויימת וכל ההתקנה נראית אפילו יותר “נקייה”. מבחינת העריסות, רובן למוצרי אלקטרוניקה כגון פלאפונים, ג’יפיאסים, ואפילו מכשירים גדולים יותר כגון מדפסות ולפטופים. אך יש גם בסיסים לכל סוגי המצלמות, מחזיק כוסות, חכות, פנסים ואפילו נדן לאקדח. כל אלה מתחברים למאריך/מתאם, והבסיס הוא הכדור עצמו.

אני לא מאלה שתומכים בדיבור בטלפון בזמן הרכיבה, הצורך והשימוש היחיד שיש לי בפלאפון בזמן הרכיבה הוא ה GPS אשר משמש אותי לנסיעה בין לקוחות. כשאני לא משתמש בו, הפלאפון בכיס של המכנס/מעיל. עד היום השתמשתי בכמה וכמה מתקנים (חלקם נקנו בארץ, חלקם בחו”ל) שעשו את העבודה, אבל לא שרדו עקב בלאי. רובם גם נראו קטסטרופה על האופנוע עם או בלי הפלאפון, והפריעו לי בזווית של העין. לפני כמה חודשים כשמצאתי את אהבת חיי, נתקלתי בבעיה, כל מתקן ששמתי על הביואל נסדק, נשבר ונשר מן האופנוע עקב הרטט של המנוע. כשלבסוף זה קרה עם מתקן די יקר של חברה מוכרת, באמצע כביש 6, דבר שהסתיים במסך אייפון שבור ושעה של חיפושים בצד הדרך (עד שמישהו התקשר, והוא נמצא).  לכן, לפני קניית מתקן חדש הצבתי כמה פרמטרים שעליו הוא יצטרך לענות:

– שיהיה יציב במהירות גבוהה (אופנוע נייקד).

– שיהיה עמיד בפני רטט חזק (רוכב על ביואל).

– שיהיה בעל כמה שיותר כיוונונים ואם אפשר גם עוד אפליקציות.

– שיהיה ניתן לפרק ולהרכיב את המתקן בקלות כשאני לא משתמש במתקן כדי שהאופנוע יראה יותר “נקי”.

הערה (מיצו): את המוצר והאביזרים השונים ניתן לרכוש ממוכרים רבים באיביי, אבל רצוי קודם לכן לוודא בדיוק אילו חלקים אתם צריכים ובאיזו צורה תחברו אותו לאופנוע שלכם. בנוסף, למרות המחירים הלא-זולים, מדובר במוצר איכותי מאוד שיספק לכם שעות רבות של שימוש ללא הפרעות או תקלות.

לאחר קצת חיפושים ברחבי האינטרנט, נתקלתי במוצרים של חברת RAM. על הנייר, המוצר ענה על כל הפרמטרים שקבעתי, והוזמנו החלקים הבאים:

1. Ram 1″ Ball with U-Ring

הכדור (או הבסיס – מיצו) הזה מגיע עם שתי “פרסות” לגדלים שונים של הכידון. יתרונותיו: התקנה פשוטה ומהירה, והתאמה למגוון רחב של כידונים. מצד שני, חסרונותיו הם שלא ניתן לחברו לחלק מעוקל של הכידון, והוא מתאים רק לכידונים, לא לקליפאונים או לקטנועים.

הערה (מיצו): הכדור עצמו מצופה שכבה דקה של גומי איכותי. בעת שמחברים אליו את הזרוע, הגומי עוזר לספוג חלק גדול מהזעזועים שמפיק האופנוע.

הערה (מיצו): אני משתמש בהיאבוסה בהתקן RAM אשר מתלבש לתוך ה”חור” בבסיס צוואר ההיגוי של האופנוע כפי שהוא נראה בתמונה הזו:

2. Ram Mount “medium” size arm for 1″ Ball

בחרתי ספציפית בזרוע הבינונית (ישנה זרוע מאוד קצרה, ואחת ארוכה) כי רציתי שתהיה לי אפשרות להזיז את המסך לגובה ולצדדים. רוב המתקנים האחרים בשוק מציבים את הפלאפון בגובה הכידון, ככה שאתה צריך להסיט מבט מטה לאורך זמן (לוקח יותר זמן לקרוא מפה מאשר מהירות, לא?) הזרוע נתפסת על הכדור (הבסיס) על ידי הידוק בורג באמצע הזרוע. הבורג הנ”ל מהדק את האחיזה של הזרוע גם בבסיס וגם בעריסה. חשוב לציין שהעיצוב של הזרוע גורם לכך שצד אחד של הזרוע תמיד יותר מהודק מהשני על מנת שתוכלו להסיר/להרכיב את הזרוע כשהעריסה מחוברת לצד השני ללא חשש שהיא תתפרק או תיפול מן הזרוע במהלך ההרכבה.

יתרונות הזרוע הבינונית הם שהיא מציבה את המסך גבוה מעל גובה לוח השעונים. דבר שמקל על קריאת המפה ותורם לבטיחות. בנוסף היא נותנת הרבה משחק מבחינת זוויות, אך עדיין לא תופסת הרבה מקום בזווית של העין, או בתיק. לבסוף מדובר בעיצוב חכם שתורם לפשטות בעבודה עם מערכת שכוללת שלושה חלקים.

לזרוע גם כמה חסרונות: מצאתי שאם מהדקים את הבורג יותר מדי הוא ממש נתקע. זה בטבע שלנו לרצות להדק ברגים שמחזיקים דברים יקרי ערך על מנת שנרגיש בטחון בשימושם, אך פה זה עלול ממש להרוס את הזרוע, ומספיק הידוק עד למצב שבו הבורג נעצר עם קצת לחץ.

3. Ram Mounts X- Grip Smartphone cradle

בתחילה קצת חששתי מהמראה של העריסה הזו. היא הרבה יותר פשוטה במראה מכל שאר העריסות אשר מוצעות בשוק וללא אף תמיכה בבסיס במכשיר. במקום, ישנם 4 זרועות שמתהדקות על הפלאפון ע”י קפיץ (חזק מאוד) ומחזיקות אותו בצורה מאוד יציבה. כמה יציבה? לפני שהפקרתי את הפלאפון שלי למבחן ב”חיים האמיתיים” בחנתי את העריסה ושמתי בה מכשיר סמארטפון ישן, ניסיתי לנער, להפוך ואפילו לזרוק, אך המכשיר לא נע ולא זז אפילו מילימטר בתוך העריסה. ולאחר שימוש אמיתי, אני יכול לדווח שהיא הצליחה לעמוד במבחן בתנאים אמיתיים. גם במהירויות גבוהות, וגם כאשר הזרוע ממוקמת גבוה, הפלאפון נשאר יציב במקומו.

העריסה יציבה במיוחד היכולה להכיל מכשירים בגדלים שונים (אפילו מכשירי אנדרואיד גדולים). היא מספקת גישה לכל פתחי המכשיר (אוזניות, כניסת כבל סינכרון וטעינה), וכן גישה נוחה לכל לחצני הצד של המכשיר.

כך נראה הבסיס (הכדור) כשהוא מותקן על הכידון מצידו השמאלי:

כך נראת הזרוע בחיבור לכדור:

הנה עוד כמה זויות של מתקן החיבור לפלאפון עצמו:

לסיכום:

המערכת הנ”ל של RAM בהחלט עושה את העבודה בצורה יוצאת מן הכלל, לפחות בהשוואה לשאר המוצרים שהיה לי איתם נסיון בעבר. חיבור הזרוע עם העריסה לכדור מתבצע בקלות, שינויים בזווית ובגובה יכולים להתבצע במהירות וכל זה אפילו עם הכפפות על הידיים. המערכת יציבה, בנויה היטב ומצליחה לעמוד במהירויות גבוהות על אופנוע ללא מיגון רוח. בנוסף המערכת מבודדת אחוז גבוה מהויברציות של המנוע ובכך המסך נשאר קריא בכל עת. ולבסוף, כשתסירו את המתקן מהאופנוע, הכדור הקטן הזה לא פוגע יותר מדי במראה הנקי של סביבת הרוכב.

מצורף בזאת לינק לאתר החברה, בתוך האתר ישנה אפשרות חיפוש שתעזור לכם לבנות מערכת שתתאים לאופנוע שלכם:

RAM Mounting Systems, Inc
http://www.rammount.com

הערה (מיצו): כך נראית באתר הבחירה שלי להתקנים הדרושים לחיבור עבור האופנוע שלי:

7 Comments

Add a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות