מטה המאבק מודיע: המאבק שלנו הגיע לנקודה קריטית

חודש וחצי עבר מאז שהחלה פעילותו של מטה המאבק למלחמה במחירי ביטוח החובה. בתקופה זו ציבור הרוכבים התאחד ושידר מארוע לארוע עוצמה גוברת, עוצמה שהבהירה לכל כי המאבק הזה שונה ממאבקים אחרים. המאבק הזה, דינו אחד – להצליח ולהוריד את מחירי ביטוח החובה.

מי שעקב אחר השתלשלות העיניינים, יודע כי לגודל הברכה גלש בשבוע שעבר מאבק הרוכבים ממושב האופנוע אל תוך הכנסת בירושלים, וקנה לו אוהדים רבים בתוך בית המחוקקים. חברי כנסת רבים נרתמו לקדם את האינטרסים שלנו מתוך הבנה כי המצוקה היא חברתית אמיתית וכי היא נוגעת בסדרי שלטון תקינים.

המאבק שלנו הגיע לנקודה קריטית – קול הזעקה שעלה מן הרחוב התגלגל כרעם לתוך בית המחוקקים ונפל שם על אזניים קשובות. התופעה התבטאה במהלכים שהדהימו גם אנשי ציבור משופשפים וותיקים: חברי כנסת מכל סיעות הבית, ימנים ושמאלנים, ערבים ויהודים, דתיים וחילונים, נשים וגברים, כולם כאחד הרימו קול עבורנו ודרשו לדעת מדוע נתפס המפקח על הביטוח לפעולת ייקור חד צדדית מבלי שנשקלו אלטרנטיבות הגיוניות אחרות ומבלי שהשוק הדו-גלגלי יקרוס.

ברור ונהיר כי בלימת התנהלות יהירה ומנותקת כפי שבאה לידי ביטוי בפעולותיהם של פקידי האוצר, יכולה לבוא רק מידי שולחיהם ומידי אלו שנתנו בידיהם את המנדט ממנו הם שואבים את כוחם – הפוליטיקאים. לצורך זה פועל בימים אלו מטה המאבק בקדחתנות במסדרונות הכנסת במסע הסברה מאסיבי בין כל 120 חברי הבית, כדי לגייס תומכים רבים ככל האפשר לשלוש פעולות חשובות שמתגבשות ונרקמות בכנסת כתשובה למהלכי המפקח על הביטוח:

מהלך ראשון: הקמת ועדה משותפת לועדות הכספים והכלכלה והמפקח על הביטוח, לגיבוש מתווה לביטוח הוגן לסקטור הדו-גלגלי.

מהלך שני: הגשת הצעת חוק בה ייקבע כי מהלכי המפקח על הביטוח יהיו כפופים לאישור ועדת הכספים, ולא עוד מצב של שלטון פקידים דיקטטורי ללא עוררין כפי שהוא כעת.

מהלך שלישי: הגשת הצעת חוק בה יקבע תעריף מירבי לביטוח דו-גלגלי.

מאבקנו מוערך ומהולל בפי כל דוקא משום שאינו אלים. אם אין צורך ברור ומיידי לא יוציא מטה המאבק אנשים לרחובות רק למען הפגן כוח. מאידך, כל הפעילות הפרלמנטרית המתבצעת בימים אלו בחדרים ובמסדרונות הכנסת אינה משדרת כי תפקידינו הסתיים וכי אחרים יעשו את העבודה בשבילנו. כל אותם חברי כנסת העומלים למען הצדק שלנו מאחורי הקלעים צריכים לדעת ולהרגיש בבטחון מלא כי כולנו מגובשים ומאוחדים ועומדים מאחוריהם ותומכים ללא סייג.

לפיכך החליט מטה המאבק כי השבוע תנתן לרוכבים הפוגה קצרה לטעינת מצברים וחידוש כוחות, ולמען השגת הבנה במקומות העבודה כי המאבק שלנו עוד רחוק מסיומו וכי נצטרך לשוב ולצאת ולהיעדר לשעות ארוכות מבתי העסק שבהם תלויה פרנסתנו, ובשבוע הבא, עם התכנסות ועדת הכלכלה בראשות חבר הכנסת אופיר אקוניס לדיון בעניינינו, נצא אל הרחוב לתמוך, לעודד, להפגין עוצמה, ולשדר לנציגינו בכנסת כי אנו נחושים בדעתנו להמשיך את המאבק עד שימולאו כל דרישותינו לצדק ביטוחי-חברתי אמיתי ונכון.

מטה המאבק שב ומודה לכל אלפי הרוכבים שהתייצבו ללא לאות בכל אחד ממפגני העוצמה שהופגנו עד כה.עשינו צעד משמעותי לתיקון העוול במחירי הביטוח לדו-גלגלי, אבל מכאן ועד להשגת המטרה הדרך עוד ארוכה (וקשה). בשבועות הקרובים נזדקק שוב להתגייסות של כל אחד ואחד מהרוכבים להמשך המאבק. נציגי הציבור זקוקים לתמיכה ולתזכורת שלכם כי זהו מאבק של ציבור רחב הנאבק לתיקון עוולה בלתי מוצדקת של פקידות אטומה.

בשבועות הקרובים נצטרך לחזור ולמלא את הרחובות והמדיה, להזכיר לנציגי הציבור כי לא ניתן לפגוע בציבור רחב כל כך באופן קשה כל כך. אנו לא נשתיק ולא נחביא את מחאתנו עד למציאת פתרון הוגן – אתם תהיו שם איתנו עד להורדת מחירי ביטוח החובה!

לא ניתן להוריד אותנו על ארבע!

מטה המאבק למלחמה במחירי ביטוח החובה

Add a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות