התפקדות האופנוענים לליכוד – על שום מה ולמה?

במדינה דמוקרטית לאדם יש זכות (יש אומרים חובה) לפעול על מנת להשפיע על השלטון. מי ע”י השתתפות בבחירות, מי ע”י הצטרפות למפלגה, ומי ע”י פעילות פוליטית מלאה.

לאחר מאבק שנמשך למעלה מ- 10 שנים שהגיע לשיאו ב- 4 החודשים האחרונים, מאבק בו עשינו כמעט כל מה שאזרח יכול לעשות כדי למחות על עוול וגזל שנגרם לו ולקבוצה אליה הוא שייך (וזאת בהקפדה והליכה על הקו הדק שבין שמירה על החוק לבין שבירת הכלים – שלא ממש התקיימה הלכה למעשה), הגענו למצב שבו למעלה ממחצית הח”כים בכנסת תומכים בנו ובמטרתנו, וחותמים על עצומה המופנית לשר האוצר. פנינו הושבו ריקם, למרות יתרון בולט בוועדות הכספים והכלכלה, ולמרות שהנושא עלה לאג’נדה התקשורתית וזכינו לתמיכה גם מצד רוב הציבור.

למרות כל זאת, התעריפים עלו, ואם נאמין לנערי האוצר, הרי שהם ימשיכו לעלות עד לסכום בלתי נתפס של 12-14 אלף ש”ח בשנה! מדובר בסכום שיהיה בלתי אפשרי לשלם אותו, וכבר היום, לאחר ההעלאה הנוכחית, אנחנו רואים ושומעים על ירידה משמעותית במכירות דו”גים, ועשרות אנשים כבר פוטרו ממקומות עבודתם הקשורים בענף.

אנחנו חייבים לפעול, והדרך היחידה לגרום לשר האוצר להקשיב לנו היא ע”י כיפוף היד שלו מאחורי הגב. אם באמצעות הכנסת הוא לא הקשיב לנו, הרי שבאמצעות הפעלת לחץ על מנגנוני המפלגה שממנה הוא מגיע, ושבאמצעותה הוא יקבל פנסיה שמנה לכל החיים – הוא יקשיב באבו אבוה!

40731306

כדי לגרום למנגנוני המפלגה להפעיל לחץ על שר האוצר אנחנו צריכים כוח, אנחנו צריכים קבוצת לחץ, חיילים, אנשים שביום פקודה יהוו כוח פנים-מפלגתי.

כן, אפשר להתפקד לכל מפלגה, גם כאלה שהן בעלות ח”כ אחד או 10. אבל בפועל, מכיוון שאני לא רואה בעיני דימיוני כיצד מפלגת העבודה (או מה שנשאר ממנה), או מפלגת קדימה (או מה שיישאר ממנה) או אף מפלגה אחרת מעיפה את הליכוד מהשלטון בשנים הקרובות, הרי שכדי לפעול בממשלה אנחנו צריכים לפעול בליכוד. נכון, גם אם היינו מתפקדים בהמוננו לקדימה (ויש קבוצה שקוראת לעשות בדיוק את זה, לא יודע כמה מתפקדים הם הביאו בסופו של דבר) אז היינו נכנסים למשחק הפוליטי, אבל מה יעזור שתשלוט על מנגנוני מפלגה שלמה אבל בעצם מפלגה שנמצאת באופוזיציה? הרי ממילא, מפלגת אופוזיציה מתנגחת בכל הזדמנות בממשלה, אז ממילא יש לך את תמיכתם (וזה, אגב, מה שקרה בפועל, קיבלנו תמיכה מלאה וגורפת מצד מפלגת קדימה).

הפתרון טמון אך ורק במפלגת השלטון.

עד כאן. קיבלנו ייעוץ מצד אנשים בולטים במפלגה שהסבירו לנו בדיוק איך העניין עובד, ואיך קבוצה של 1000 איש, של 2000 איש, של 5000 איש – מביאה לכך ששר כמו שטייניץ שהיום הוא שר, מחר הוא יהיה במקום 17 ברשימה. וההפך. קבוצה של חיילים ממושמעים יכולה במהלך הפריימריז להביא לכך שח”כ שנמצא במקום נמוך יעלה למקום גבוה משמעותית. חיילים במפלגה מאפשרים לקבוצה להפעיל לחץ על הח”כים ובעיקר על השרים המכהנים כיוון שבפועל, ח”כים שהם היום שרים בממשלה נבחרו בפועל ע”י כמה אלפי קולות בלבד בפריימריז הקודמים. הסיבה לכך טמונה בעיקר בשיטה הפוליטית בה עובדת המפלגה, אבל זו בדיוק השיטה הזו שתאפשר לנו ליצור את הלחץ הזה.

לפני חודש הנחנו אקדח על השולחן.

אתמול הראינו שהוא יודע לירות. ירייה אחת.

עד אפריל יהיו לנו 4000 איש.

בפריימריז הבאים אנחנו נקבע, באמצעות החיילים האלה, איזה שר יפסיק להיות שר, ואיזה ח”כ יתקדם ברשימה מעלה.

זה עובד היום, זו לא המצאה. קבוצות רבות פועלות בשיטה זהה, והלחץ שהן מפעילות מביא לכך שהשרים והח”כים שנבחרו בזכות הכוח הזה ישמרו על האינטרסים של אותה קבוצה.

זו לא שחיתות, זו לא פוליטיזציה של המטה, אף אחד לא תופר פה לעצמו חליפות. אנחנו מנצלים את חוקי המשחק כדי לנצח בהם. מי שטוען שזה לא ככה הוא או אידיוט, או שקרן. ומעניין שכשזה מדובר בצרכים שלו או של המפלגה שלו זה בסדר, אבל כשמדובר במפלגת השלטון פתאום זו שחיתות וביזיון.

לא אנחנו המצאנו את חוקי המשחק. אנחנו פשוט מבינים שעד כה צעקנו מהיציע “בוז, השופט בן-זונה”. היום לבשנו תלבושת ונעלנו נעלי ספורט, ונכנסנו למגרש כדי לכסח להם את התחת. מי שלא יתן, ילך הביתה או ירד משמעותית בכוחו. פשוט מאוד.

הורד כבר עכשיו את הטופס שבקישור, מלא את פרטיך ושלח לפקס של מטה המאבק: 03-6827731

חדשות 2 – האופנוענים המוחים מצטרפים לליכוד
http://www.mako.co.il/news-channel2/Channel-2-Newscast/Article-b971681a9df8621004.htm

1,000 אופנוענים בשורות הליכוד – וואלה! רכב
http://cars.walla.co.il/?w=/4711/1638370&m=1&mid=83880

אלף אופנוענים יתפקדו היום לליכוד – פוליטי מדיני – הארץ
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1146869.html

Ynet חברי הליכוד החדשים: 1,000 רוכבי דו-גלגלי – רכב
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3843204,00.html

כלכלה – כלכלה בארץ nrg – …הקרב על הביטוח: אלף רוכבים
http://www.nrg.co.il/online/16/ART2/048/786.html

כלכליסט – בארץ – מאבק האופנועים: 1,000 רוכבים יתפקדו רשמית למפלגת הליכוד
http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3390312,00.html

Add a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות