חוק ההעמסה עבר בועדת השרים לענייני חקיקה

מטה המאבק למען ביטוח חובה הוגן לדו-גלגלי מודיע כי היום, ראשון 13.6.10, עבר בועדת השרים לענייני חקיקה חוק ההעמסה שנודע בציבור האופנוענים כחוק ה-8%. כזכור, מטרת החוק היא לתקן את העיוות שחל בפרשנות משרד המפקח לגבי החוק הקודם בו נכתב כי אפשר להחיל העמסה של "עד 8%" מסך ביטוח החובה הכללי של כלי הרכב במדינה על מנת למחוק את הפסדי הפול.

המפקח על הביטוח נתן לחוק הקודם פרשנות משלו ובו טען כי "עד" 8% יכול להיות גם 4% או 0% וכי לטעמו צריכים האופנוענים לשאת בכל טווח "הסיכון הטהור" כהגדרתו. החוק שעבר היום מתקן עיוות זה וקובע כי לא פחות משמונה אחוז.

ביום רביעי יעלה החוק לאישור המליאה בקריאה טרומית ואחר כך יעבור לבדיקת ועדה מקצועית בראשות שר המשפטים יעקב נאמן שתגיש את המלצותיה תוך 3 חודשים.

הדרך עוד לא תמה, אך משוכה אחת גבוהה מאד כבר מאחורינו.

קהילת רוכבי הדו גלגלי כולה מודה לשרים בועדה שהצביעו בעד וכן לחברי הכנסת החתומים על החוק: פאינה קירשנבוים, כרמל שאמה, מירי רגב, זאב בוים, איתן כבל, יואל חסון, יוליה שמאלוב, רוברט טיבייב, אמנון כהן, רוברט אילטוב, משה מטלון, אנסטסיה מיכאלי, דוד רותם, זבולון אורלב, יעקב אדרי, חיים אמסלם, זאב בילסקי, חאמד עמאר, אלכס מילר, שלמה מולה, ליה שמטוב, אלי אפללו, חיים אורן, אופיר אקוניס, נחמן שי, ציון פיניאן, חנה סוויד, דב חנין, משה גפני וחיים כץ.

One Comment

Add a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות