אופנוע משטרה מרחף

למשטרת דובאי יש הרבה כסף. אחרי שרכשו רכבי-על כמו למבורגיני אוונטאדור, פרארי FF, בנטלי קונטיננטל GT, אסטון מרטין וואן-77, פורשה פנאמרה, במוו i8, וכמובן בוגאטי ויירון לצי הניידות שלהם – המשטרה המקומית מחפשת איך לייצר עוד אייטמים לתקשורת, והפעם היא עושה את זה עם רחפן.

הרחפן – שמסוגל לטוס גם בצורה אוטונומית וגם להטיס עליו רוכב/טייס (במשקל מקסימלי של קצת פחות מכ- 300 ק”ג) במהירות של כ- 70 קמ”ש למשך כ- 25 דקות בין טעינות, ולגובה של כ- 5 מטר. לא מרשים במיוחד, אבל עדיין עושה כותרות בכל העולם (כמו שאוהבים במשטרת דובאי).

אין ספק שמדובר בחארטה תקשורתית נטו. הרחפן הזה – שכונה בעבר גם כ”מייצר קטועי הגפיים” על שם הקרבה המסוכנת של הרוטורים שלו לרגלי הרוכב – הוא פלטפורמה רוסית בשם Hoversurf Scorpion שכבר נצפתה בעבר:

משטרת דובאי לא באמת רכשה את האופנוע(ים) הללו, אלא רק חתמה הסכם מול היצרן Hoversurf על הסכם עקרוני, והזמינה אותם לייצר את הכלים באזור המפרץ.

הנה וידאו ששוחרר המתאר את רכיבת ההדגמה עבור משטרת דובאי:

מה ילד יום? נכון לעכשיו, הפלטפורמות המעופפות הללו הן לא בטוחות לרוכבים וגם לא לסביבתם, אבל אין ספק שבעוד מספר שנים לא רב כולנו נזכה לראות כלים מסוג זה מתעופפים סביבנו.

גם בגלובס עשו על זה סרטון:

כבר לא מדע בדיוני: אופנועי משטרה מרחפים הושקו בדובאי

 

 

Add a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות