עוד ניסיון לייצר מכונית מעופפת – Terrafugia Transition

מהימים הראשונים שאני זוכר את עצמי כילד זו היתה ההבטחה שהמבוגרים של אז היו מספרים לנו… (כתבתי על זה בעבר).

אחרי אין ספור (באמת, ניסיתי לספור, לא הצלחתי) ניסיונות של המון יזמים כאלה ואחרים, מגיעה חברה נוספת שמבטיחה שהפעם המוצר שלהם יהיה זה שיצליח לפרוץ את הדרך מקונספט או אב-טיפוס במקרה הטוב, למוצר שהצרכן הממוצע יכול לשים עליו את הידיים. חברת טרהפוגיה (Terrafugia) האמריקנית ממסצ’וסטס – שנרכשה לא מזמן על-ידי יצרנית רכב סינית בשם “ג’ילי” אשר הזרימה כסף חדש אל החברה המדשדשת – מבטיחה לעשות זאת כמו שצריך: מכונית מעופפת שתכנס לייצור סדרתי כבר במהלך שנת 2019.

הקונספט הראשוני של הרכב הושק כבר לפני כ- 10 שנים, אבל כמו מיזמים דומים אחרים, היישום הצרכני של הרכב המעופף כמובן המריא רק בתיאוריה.

כעת, מכריזה החברה האמריקאית-סינית שפנקס ההזמנות נפתח, ושהם כבר מתחילים לייצר את הכלים הראשונים.

Transition הוא שמו של הרכב המעופף של טרהפוגיה שיכול לעבור ממצב נסיעה למצב טיסה בתוך פחות מדקה, והתהליך כולו אמור להיות פשוט למדי ולהתבצע באמצעות מספר לחיצות כפתור.

על הכביש, הרכב של טרהפוגיה יכול לנסוע על כביש ציבורי במהירות של כ- 160 קמ”ש עם שני נוסעים, כשהוא מונע באמצעות מנועים חשמליים. באוויר, הוא יכול לטוס למרחק של כ- 640 ק”מ, כשהוא מונע באמצעות מנוע בעירה פנימית מתוצרת חברת רוטקס שמפיק כ- 100 כ”ס. תצרוכת הדלק המוצהרת היא 19 ליטר דלק לשעה.

כדי להיות הבעלים הגאה של רכב מטוס כזה, הצרכן הפוטנציאלי צריך שלושה דברים: ראשית, סכום לא מבוטל של 279,000 דולר, לא פחות ולא יותר (שהיא גם העלות הממוצעת של מטוס פרטי ממש לא רע, חדש, בניילונים). שנית, הוא כמובן צריך רישיון טיס. שלישית ולא פחות חשוב – אתם צריכים תקווה, והרבה ממנה, שמוצר כזה יוכל לא רק להמריא בתיאוריה או כאב-טיפוס, אלא כמוצר מדף שכל אדם יוכל לרכוש ולעשות בו שימוש.

לצערי אני חושש שהזמן לכך טרם הגיע.

https://terrafugia.com

Add a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות