כבישים כבישים כבישים 3 – כביש 358 להב – שקף/אמציה בואכה בית-גוברין

בהמשך לסידרה (פוסט ראשון, פוסט שני) אני רוצה לכתוב לכם על כביש "סודי", חשאי, שאין הרבה, בנתיים, שמכירים.

אני מתכבד להציג בפניכם את כביש 358 החדש והמחודש, שנפתח לתנועה בחלקו הצפוני אך לפני מספר שבועות (קיץ 2009). הכביש בחלקו הצפוני היה אמור להפתח לתנועה רק בנובמבר 2009, אבל הקבלן כנראה עבד מהר והעבודות הסתיימו מוקדם מהמתוכנן.

DSCF8910

הכביש מחבר למעשה בין כביש 31 המוביל מכביש ת"א – באר-שבע (40) אל צומת שוקת והלאה לעבר ערד – לבין הישובים שקף ואמציה, ומשם מוביל הישר לסיבובים המגניבים של בית-גוברין. המשמעות של זה היא שניתן לנסוע באחלה כביש מאזור בית-גוברין היישר לבאר-שבע וזאת מבלי לעלות על כביש 6 או כביש 40. אני בטוח שתושבי האזור המעטים יהנו מזה.

גם אנחנו נהנים.

DSCF8918

הכניסה לכביש יכולה להתבצע מ- 3 כיוונים. מדרום, עולים מצומת שוקת על כביש 31, ופונים ל- 358 בפניה הראשונה האפשרית ימינה.

358-darom

בצומת קיימת תחנת דלק ואלונית לריענון. הקטע הזה של הכביש היה קיים גם קודם והוא אכן מופיע במפות. הקטע הזה של הכביש הוא יחסית ישן ואיכות האספלט בינונית. לפעמים פוגשים מעין "גלים" על הכביש, אבל לא כאלה שיכולים להפריע לרכיבה בקצב רגיל. אבל מיד לאחר הפניה ימינה (כשנוסעים צפונה) לישוב אשכולות, הכביש החדש מתחיל.

המגרזנים שבינינו יכולים לתת בגזיה ללא חשש משטרה, אבל קיימת תנועה ערה של מג"ב בגלל הקירבה לגדר המערכת מצד מזרח.

הכניסה השניה לכביש האמור יכולה להיעשות מכיוון צומת דבירה על כביש 3255 עליו כתבתי בפוסט הקודם. בצומת ה- T פונים שמאלה, צפונה.

358-merkaz1

הכניסה השלישית לכביש יכולה להתבצע כמובן מכיוון צפון. רוכבים על כביש 35 (מוביל מקרית-גת דרך הסיבובים של בית גוברין אל עבר צומת נחושה ומזרחה). כשמגיעים לסוף הסיבובים המגורזנים של בית-גוברין בצומת לכיש, פונים פנימה על כביש 3415 (שיזכה לפוסט משל עצמו בעתיד ורק בגלל שהוא כל כך מגניב).

DSCF8920

beit-guvrin

עוברים את הכניסה לישוב לכיש, ומגיעים לצומת של הישוב אמציה. שם פונים שמאלה (אם ממשיכים ישר נכנסים לישוב), וממשיכים על הכביש. בשלב מסויים עוברים כיכר יפה וחדשה שבמרכזה עץ זית עתיק. שם מתחברים ל- 358 דרומה.

shekef-amazia

המפה לא מכירה את הכביש, ולכן העליתי תרשים משלי במקומו.

358-merkaz3

מסלולים רחבים מאוד, תנועה אפסית תרתי משמע, אין שם כלב פרט לכם, לאופנוע שלכם, ולעוף השמים וחית השדה.

DSCF8917

DSCF8919

כרגיל, אשמח מאוד לשמוע על כבישים נוספים שאתם מכירים ואותם אתם רוצים לחלוק. מבטיח לעשות פוסט נחמד על כל כביש וליצור סידרה נחמדה של פוסטים בהם נוכל להשתמש בעתיד.

18 Comments

Add a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות