כבישים כבישים כבישים 1 – סנסנה

כמה פעמים יוצא לנו להסתכל על תמונות שצולמו בחו”ל ולרייר חזק על הנופים שנשקפים שם מן הקסדות של הרוכבים (המסוקסים, יש לציין)? ויותר מזה, הכבישים עליהם הם רוכבים נראים לנו, הלבנטינים, כפסגת השאיפות של כל רוכב אופנוע באשר הוא שם.

סביר להניח שחלק מזה נכון.

אבל סביר להניח גם שכמו אצלנו, מה שרואים מבעד לרפרוף הנקודתי של צמצם המצלמה, הוא רק חלק מהפאזל.

מצד שני, אינעל דינו, תראה איזה פאקין כביש!

טוב. אז כדי להרגיע אותנו קצת, אני פותח בזאת את סידרת ה”כבישים כבישים כבישים” שלי, ובה אתאר בצורה הטובה ביותר שאני יכול את מיטב הכבישים שאני וחברי מכירים. לא כולם כבישים בליגה עולמית, לא כולם מובילים ממקום חשוב אחד למקום חשוב אחר, ולפעמים הם אפילו מצויירים בקו הדק ביותר שאפשר על המפה. אבל מה שמשותף לכולם הוא הפאן שמקבלים כשרוכבים שם על אופנוע.

לכל כביש שכזה אשתדל להעלות גם תמונה או שתיים, וכן מפה המתארת את כיוון הנסיעה.

אז בואו נתחיל.

כביש הגישה ליישוב סנסנה (אין מספר), צפון הנגב המזרחי

כביש צר, ללא קו הפרדה לבן ברובו. אורכו, 6 ק”מ. הכביש עובר דרך הגבעות המיוערות של אזור מערב הר חברון, בצידה הנכון של גדר המערכת. כביש צר, מתאים לכל סוגי האופנועים כולל ספורט (אבל ספורט ב- Mode רכיבה רגועה, כן? זה לא כביש לגירזונים!). הכביש ריק לחלוטין כמעט מתנועה.

sansana

אל הכביש מגיעים מכביש ת”א – ב”ש – פניה שמאלה בצומת דבירה על כביש 3255 (כביש שיזכה לפוסט משלו בקרוב).

ממשיכים עד צומת ה- T עם כביש 358, ועוברים את הפניה שמאלה ליישוב אשכולות. מיד לאחר מכן תראו שלט פרטיזני-משהו שמודיע על פניה שמאלה ליישוב עם השם האקזוטי – סנסנה.

DSCF8904

הכביש מתחיל שם, אבל שימו לב לפניה פתאומית שמאלה כמה מאות מטרים מעטים מיד לאחר הפניה – לא להמשיך ישר.הכביש מתפתל לו בנחמדות בין יערות צפון הנגב, כשמדי פעם אנחנו קולטים את גדר המערכת מצידנו המזרחי.

DSCF8903

בסיומו, נכון ליולי 2009, קטע של כ- 20 מטר לא סלולים המחברים את הכביש עם כביש 60 (חברון – ב”ש).

DSCF8907

נפגש בהמשך הסידרה.

רוצים להמליץ על כביש משלכם? קדימה, הגיבו ואשמח להעלות את תגובתכם.

7 Comments

Add a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות