התקנה רשלנית ופושעת של מצלמת מהירות ברעננה – הכל למען מסחטת הכספים

כפי שפורסם באתר רק היום, מצלמת המהירות/אור אדום חדשה הותקנה ברחוב ירושלים ברעננה, בצומת עם רחוב אחוזה. המצלמה, שברגע כתיבת שורות אלה איננה פעילה (ראו תמונות בהמשך), הותקנה ע”י קבלן ההתקנות בצורה רשלנית במיוחד. אין לי מילים אחרות לתאר את הדרך שבה היא “נשתלה” באמצע המדרכה פרט לפשע, וזאת בעיקר בגלל שרחוב זה משמש את הולכי הרגל המגיעים לשני מקומות שבהם עושים שימוש בעגלות ובכסאות גלגלים: בית לוינשטיין מצד אחד של הרחוב, ושני בתי אבות הנמצאים בצידו השני של הכביש – עמל בשרון ואחוזת בית.

כך נראית המצלמה במלוא תפארתה:

gatso-raanana-3-topelberg

(צילום – רונן טופלברג)

הנה צצה לה מצלמה באמצע המדרכה:

gatso-raanana-17

(צילום – אור גייסט)

ואם שני אנשים צריכים לעבור על המדרכה הזו, אחד מהם צריך לרדת לכביש:

gatso-raanana-5-topelberg

(צילום – רונן טופלברג)

היא בכלל לא פעילה עדיין, אבל זה רק עניין של זמן:

gatso-raanana-16

(צילום – אור גייסט)

אם מדובר במצלמת דמי (כאמור היא איינה פעילה עדיין, ולא ידוע מתי, אם בכלל, תופעל) – הרי שבשביל עמוד כתום חוסמים מדרכה שלמה לציבור שלם. ואם מדובר במצלמה שאכן תופעל בעתיד, האם אין דבר העומד בפני קברניטי פרוייקט מסחטת הכספים הנקרא “פרוייקט א-3”? האם הם לא יעצרו גם בפני זקן או אם המובילה את תינוקה בעגלה, והכל לשם סחיטת עוד כמה שקלים מהציבור?

כך נראתה המדרכה לפני התקנת המחסום:

gatso-raanana-14

(צילום – Google Earth)

בית לוינשטיין נמצא ממש מעבר לכביש:

beit-levinshtein-1

(צילום – Google Earth)

וכאן נמצאים שני בתי אבות פעילים, ומרכז קניות:

gatso-raanana-15

(צילום – Google Earth)

ביזיון. אין לי מילים אחרות לתאר את המעשה הזה.

ידידי קובי ליאני שכתב גם הוא על המחדל פנה אל אגף התנועה במשטרת ישראל וזו תגובתם:

“מצלמות האכיפה האלקטרונית האוטומאטית הנן חלק מהמאבק להצלת החיים בכבישים וב״רחובות האדומים״. בין השנים 2009-2012 אירעו ברחוב אחוזה 100 תאונות דרכים במאפיין של אי ציות לרמזור. על כן רחוב זה הוגדר כ״רחוב אדום״. המצלמה הוצבה עפ״י הייתר כפי שניתן מאת הרשות המקומית. לאור פנייתך הנושא יבדק ויבחן על ידי מהנדס תעבורה לטענות שעלו בכתבה”

יופי. אז פתרתם, לכאורה, בעיה אחת של תאונות בצומת, אבל יצרתם באותו הרגע בעיה אחרת להולכי הרגל. כולי תקווה שמילים אלה יגיעו למקומות הראויים, וכי העבריינים שביצעו את ההתקנה יענשו בהקדם. מצד שני – זו ישראל. למה אני עובד על עצמי?

6 Comments

Add a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות