עוד תאונה “שגרתית” מסוג חזית-אחור… האמנם?

היום קיבלתי לינק לתיעוד של תאונת דרכים בין שתי משאיות. התאונה היא מסוג חזית-אחור, בה הרכב מאחור אינו מצליח, לרוב, לבלום בזמן, וכך הוא נכנס באחורי הרכב שמקדימה. במקרה זה מדובר בשתי משאיות כבדות, אחת נושאת קונטיינר חום של ZIM, והשניה גוררת שתי עגלות ירוקות.

עד כאן, עוד אחת מאותן תאונות שהציבור לא ישמע עליהן, ועוד שורה בסטטיסטיקה המשטרתית על אותו קטע כביש – כביש 22 ליד מחלף אתא דרום – אחד הכבישים הבטוחים במדינה (ובוודאי אחד החדשים בה שכן סלילתו הסתיימה רק לפני כשנה).

הנה הלינק לדיווח באתר HHN:

http://hnn.co.il/gallery26011.html

והנה כמה תמונות מאותה תאונה (קרדיט לתמונות: דוברות והסברה – כב”א מחוז חוף):

955084734_2044299415

מהתמונות נראה כאילו המשאית עם העגלות הירוקות נכנסה במשאית שהובילה את הקונטיינר מצידה הימני האחורי, ולמעשה גילחה לעצמה את הקבינה. לא ידוע לי אם הנהגים נפגעו או לא, אבל התמונות בוודאי מראות מהומה לא קטנה שהיתה שם.

1291507428_1818375171

אני אינני בוחן תנועה וכמובן שלא הייתי במקום, אבל נדמה כאילו המשאית הקדמית, זו שנושאת את הקונטיינר החום של ZIM, קיבלה מכה בעצמה גדולה מאחור, עד כדי כך שהעגלה שלה נדחפה קדימה ובעצם סובבה את ה”סוס” של המשאית בזווית לא הגיונית.

1633491001_1808543368

מוזר. למה שמשאית אחת תהיה בבלימה על כביש מהיר, והמשאית שמאחוריה תכנס בה בעצמה? מה יש שם על הכביש שגרם לבלימה הפתאומית הזו?

ואז ראיתי אותה.

87138897_738437306

תשפטו בעצמכם.

יש לציין שוב, למען הסר ספק, מדובר בפרשנות שלי לאירוע, אני אינני בוחן תנועה ובוודאי שלא הייתי במקום ההתרחשות. אבל משום מה התסריט הזה של בלימות פתע (שכולנו רואים מדי יום) כתוצאה מגילוי מאוחר של מצלמת גאטסו ע”י נהגים לא רק שעלול להביא לתאונות קטלניות כפי שכתבתי פה בעבר אינספור פעמים, אלא אכן מביא לכאלה תאונות.

והכל בשם “הבטיחות” על הכבישים. מדובר בקטע כביש ישר, בטוח, עם אמצעי הגנה, עם תשתיות סלחניות, שבו מותר לנסוע במהירות נמוכה מאוד ביחס לאופי התשתיות המודרני, ובו בחרה המשטרה להציב 3 עמדות גאטסו. אין להן כל קיום שם, פרט, אולי, לשימוש כמסחטת כספים מהציבור.

לו היו כל עמדות הגאטסו מוצבות בכבישים בהם באמת למהירות יש משמעות מעשית לבטיחותם של הנהגים, לו היו מוצבות בצמתים מסוכנים, לו היו מוצבות באזורים עירוניים בהם המהירות באמת הורגת – דיינו. אך לא כך הוא הדבר, וכפי שאתם רואים, התוצאות לא מאחרות לבוא.

3 Comments

Add a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות