מסע האופנועים הגדול של ישראל 2010 – מעבדות לחרות!

מחאת האופנוענים נמשכת: 500 טפסי התפקדות נוספים נמסרו בשבוע שעבר. מסע חוצה מדינה יתקיים בחול המועד. פרטים ראשונים נחשפים על הארוע הגדול של השנה.

“האופנוענים שהתפקדו לליכוד מתחילים לקצור פירות” – זו הכותרת בה פותח העיתון ‘ידיעות אחרונות’ מאמר על פני עמוד שלם (עמ’ 12) היום, 14.3.10. התיחסות המאמר היא להחלטת ועדת הכלכלה מן השבוע שעבר הפוטרת את האופנוענים מאגרת הנתיב המהיר בכביש 1, בין נתב”ג לתל אביב.

מטה המאבק החל בדצמבר 2009 מהלך של התפקדות פוליטית למפלגת השלטון כאמצעי דמוקרטי להשפעה מבפנים על מנת למנוע את הכחדת הענף הדו-גלגלי עקב מחירי הביטוח המאמירים. נאמן להחלטתו, הפקיד מטה המאבק ביום חמישי, 11.3.10, 500 טפסי התפקדות נוספים במצודת זאב. כזכור, בתחילת החודש שעבר הופקדו 1,000 הטפסים הראשונים ומטה המאבק שואף לסיים את שלב ההתפקדות הראשון עם 5,000 מתפקדים.

לצורך כך הוחלט במטה המאבק על שלושה ארועים עוקבים, כשהראשון שבהם כבר חל לפני כעשרה ימים בארוע המחאה באולמי ‘מול השדה’ אשר בהוד השרון. הארוע הבא יהיה מתגלגל והוא ייצא לדרך בפסח.

לאחר ההפגנות הגדולות בכבישים שהאחרונה שבהן היתה ב-15.11.09, היום בו עלו מחירי הביטוח בפעם האחרונה, החליט מטה המאבק להניח לאבק הרחובות לשקוע ולהשטף בגשמי החורף ולמנף בינתיים את ההישג העיקרי – אהדת חברי הכנסת – לעיבוד והגשת הצעות חוק שיקדמו את ההתנהלות בבית המחוקקים. עבודה רבה נעשתה ועדיין נעשית בשטח והיא נתמכת ע”י צוות הרשויות של מועדון האופנועים הישראלי והשדולה למען רוכבי הדו-גלגלי בכנסת בראשות ח”כ כרמל שאמה. אחת התוצאות של העבודה האינטנסיבית הזו הוא הפטור מתשלום אגרה בנתיב מהיר כמוזכר בראשית הכתבה. באותו זמן החליט מטה המאבק והחל להוציא לפועל מהלך התפקדות שיחזק את כוח נציגי הדו-גלגלי בזירת הכנסת.

עתה, עם בוא האביב, חוזרת המחאה לכבישים. מסע אופנועים גדול ייצא לדרך למחרת חג ראשון של פסח, דהיינו ביום א’ של חול המועד, 31.3.10, ויימשך שלושה ימים רצופים. רוכבי ישראל מוזמנים להצטרף למסע כולו או לחלק ממנו, לפי החלטתם.

פרוט המסע מובא בזאת בצורה ראשונית. יש להניח כי עוד יחולו בתכנית שינויים כאלה ואחרים, אך עם זאת, למתכננים להשתתף, מוגש בזה בסיס מוצק לתכנית מסע בן שלושה ימים.

לאורך כל המסע תובא בשורת ההתפקדות לכל אופנוען בדרך. בחניון הלילה נסביר, נבאר ונפקוד את אופנועני המקום. סיום המסע ביום שישי בצהריים בגני יהושע שם יחכו לחוזרים אוהלי היבואנים עם מזון ושתיה, ותערך התפקדות המונית לאופנועני גוש דן.

המסע מתוכנן לעשר שעות ביום, כשרק כחצי מהן תוקדשנה לרכיבה בפועל. עצירה לחניה של שעה אחת מתוכננת בכל עיר שאליה יכנס המסע. סוכנויות בענף הדו-גלגלי יקבלו את פני הבאים בכיבוד ושתיה, אם כי אין באפשרות המארגנים להבטיח את כשרות המזון לפסח, ולכן יש להתארגן עצמאית על מזון.

יש לדאוג ללינה באופן עצמאי. מתוכננות שתי חניות לילה, אחת בחיפה ביום רביעי 31.3 והשניה בבאר שבע ביום חמישי 1.4. המשתתפים ילונו תחת כיפת השמיים בשקי שינה, או שיתארחו אצל קרובים בערים אלו.

לאורך כל הדרך יצטרפו לטור מועדוני רכיבה. מועדונים שטרם נוצר קשר עימם ומעוניינים להצטרף לחלק מן הדרך או לכולה, מתבקשים לעשות זאת בהקדם למייל מטה המאבק: hamahavak@gmail.com

התנועה תהיה בטור מסע אך לא בגוש. כבישי הארץ יהיו מלאים במטיילי החג ואין למארגנים כל כוונה להפריע את שלוותם. תנועת הטור תהיה אחידה ועיקבית, במהירות הזרימה של התנועה, ולא תעלה על 90-100 קמ”ש. זיכרו, לא מפגינים ולא חוסמים!

אופי תנועת המסע מותאם גם לקטנועים קטני סמ”ק, אך על כל בעל כלי להביא בחשבון את מצבו המכני של הקטנוע שברשותו. יש לקרוא את תכנית המסע ופרוט הצירים בעיון רב, ולשקול האם להצטרף לקטע דרך בלבד או לכל שלושת הימים.

ניתן יהיה לקנות חולצות יחודיות במחיר של 20 שקל לחולצה.

מטה המאבק מברך את כל הרוכבים וקורא להצטרפות המונית תחת הסיסמה: “לא יורידו אותנו על ארבע!”

להתראות במסע!

מטה המאבק להורדת תעריפי הביטוח הדו גלגלי

Add a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות