מפלצת רדאר הכבישים החדשה של מל”מ-תים

הכתבה בגלובס אודות ה”גאטסו”, מצלמת המהירות שחברת מל”מ-תים (זכיינית משרד התחבורה למחלבת הכספים החדשה מן הציבור) תעמיד בכמויות סיטונאיות על כבישי הארץ נשמעת ונראית מפחידה.

מפלצת רדאר הכבישים של מלם-תים: 2 דו”חות מהירות בשנייה, הספק לא מוגבל בכל מזג אוויר ובחושך, נטרול לוחיות זוהרות ודו”ח תוך 24 שעות – גלובס
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000431886&fid=3587%A0%A0%3Cimg

ברור לכל שהחברה הזכיינית, שאמורה לפי מיטב זכרוני לקבל אחוזים מהכסף שהיא מצליחה לגבות מהנהגים, תעשה ככל שביכולתה למקסם את רווחיה. הרי מדובר במחלבת כספים שאפילו חברת הסטרט-אפ הכי יצירתית לא תוכל להמציא. השקע X כספים ברכישת Y מצלמות, החזר את השקעתך תוך ככה וככה ימים. אין ספק שמנקודת מבט של המשטרה מדובר ברווח-רווח, שכן מערך המצלמות העתיק הנמצא כיום בשירות בקושי עושה את שלו, ואילו הפעלת גורם חיצוני שלו יש אינטרס ברור בהגדלת הרווח שלו תכניס הרבה כסף קל לקופת המדינה.

החלק הבעייתי ביותר במצלמות החדשות לפי הפרסום הוא העובדה שהן מופעלות ע”י פסי דריכה על הכביש, ולא ע”י מכ”מ, וזה אומר שגלאי מכמונות כדוגמת ה- V1 לא יגלו אותן בזמן או בכלל.

בתמונה – המצלמה שהוצבה כפיילוט (אחת מבין 2 מצלמות – השנייה מוצבת כמצלמת אור אדום בצומת מורשה) על כביש 4 לכיוון צפון, מיד לאחר הגשר והיציאה לקריית אריה פ”ת.

ועכשיו השאלה המהותית היא מה עושים נגד זה. כנראה שכלום, כי במדינת ישראל, כמו במדינת ישראל, אין שום סיכוי שמחלבת כספים כל כך יעילה תורד מהמדפים רק בגלל לחץ ציבורי.

Add a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות