עוד אופנוע מעופף – Lazareth LMV496

חברת Lazareth הצרפתית היא לא סתם עוד חברה עם אשליות של אופנועים מעופפים. המייסד והבעלים של החברה שהוקמה ב- 1998 – לודוביק לזרת’ – אוהב אתגרים מסובכים במיוחד, ובזכותו החברה כבר הוכיחה את עצמה עם אופנוע מפלצתי, אולי הכי מטורף שהומצא (או לפחות אחד מהפסיכיים ביותר) – הוא ה- LM847 האימתני שמונע באמצעות מנוע V8 מתוצרת מזראטי. לא בטוח שהוא יכול להיקרא “אופנוע”, שהרי יש לו 4 גלגלים, אבל אני זורם, בסה”כ הקונספט מגניב כיוון שהוא עושה שימוש בטכנולוגית רכיבה מקבילית.

כעת, החברה יוצאת עם האופנוע המעופף שלה שנקרא LMV496, שנראה ויזואלית דומה מאוד ל- LM847, אבל עם כמה טוויסטים.

על הכביש, מנגנון ההיגוי המקבילי הייחודי שפותח על ידי החברה מאפשר לרכיבה הדומה מאוד לזו שאנחנו רגילים בכלים דו-גלגליים, אבל עושה זאת על ידי שימוש ב- 4 גלגלים בסה”כ – שניים בכל “חצי” אופנוע, והמחוברים ביניהם בצורה שמאפשרת להם לנוע בנפרד כשהאופנוע נוטה על צידו כדי לספק תחושת היגוי “אופנוענית” לכל דבר, אבל עם אחיזה הרבה יותר משמעותית כתוצאה משטח הפנים הגדול יותר של הצמיגים עם הכביש.

בעת רכיבה על הכביש על 4 גלגליו, האופנוע מונע באמצעות מנוע חשמלי עם מצברים המספיקים לטווח צנוע למדי של כ- 100 ק”מ.

באוויר, הלזרת’ מונע באמצעות טורבינות המספקות עצמה של כ- 1200 כ”ס, בעוד שמתחת למעטה החומרים המרוכבים העשויים מקרבון-קוולר מסתתר מיכל דלק שמספר טווח/זמן טיסה של כ- 10 דקות. המעבר בין מצב רכיבה למצב טיסה מתבצע באמצעות הזזה של מתג בקונסולת המכשירים, שגם מספקים את המידע הנחוץ לרוכב/טייס, ולוקח רק כ- 60 שניות לעבור ממצב למצב.

אביזרי האופנוע מיוצרים במיוחד ע”י ריזומה.

הנה וידאו נחמד ששווה לצפות בו:

אז הטווח בכביש מספיק בקושי לרכיבה קצרה, הטווח באוויר מוגבל מאוד, הסיכונים בעת התעופה הקצרה גם הם לא קטנים, ומן הסתם קבלת אישורי טיסה למכונה כזו יהיו מורכבים מאוד. מה לגבי המחיר? צנוע כמובן, סביב כ- 500,000 ליש”ט.

רוצים כזה? גם אני. אבל צריך למהר… החברה תייצר רק 5 אופנועים (ממוספרים מ- 001 ועד 005 – כשהראשון כבר נמכר).

האם הגיעה העת לאופנועים/מכוניות מעופפים? כנראה שנצטרך לחכות עוד כמה שנים טובות…

https://www.lazareth.fr/project/lmv496

Add a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות