דוקאטי מכינה כלי נשק חדש למירוץ הפייקס פיק – סטריטפייטר V4

המירוץ לעננים – אולי מירוץ טיפוס הגבעה המפורסם ביותר בעולם – ההעפלה לפסגת הר “פייקס פיק” שנמצא בקולורדו, בסמוך לעיר קולורדו ספרינגס – יוצא השנה לדרכו בימים הקרובים (30.6). המירוץ שנוסד בשנת 1916 ע”י ספנסר פנרוז יתקיים זו הפעם ה- 97. במירוץ, ששמו הרשמי הוא Pikes Peak International Hill Climb, מתחרים נהגים ורוכבים העושים את דרכם לגובה של מעל 4 ק”מ על גבי מסלול באורך של כמעט 20 ק”מ והכולל 156 פניות.

כבר לפני מספר חודשים התגלה כי חברת דוקאטי נרשמה למירוץ עם אופנוע “מוזר”. בעוד שמאז 2012 היא מקפידה לעשות זאת עם מולטיסטרדה, לשנת 2019 היא דווקא הלכה על קטגוריית ה- Exhibition Powersport עם אופנוע מסתורי שנקרא 2019 Ducati Pikes Peak Prototypo.

בטיזר ששיחררה חברת דוקאטי לפני מספר ימים מופיע אופנוע שעליו מופיעה הספרה 5, רמז לכך שעליו ירכב לא אחר מאשר קרלין דאן שניצח בשנה שעברה ועוד פעמיים בעבר. אחרי ששברה את שיא המירוץ ב- 2012 (לראשונה מתחת ל- 10 דקות), מצפה דוקאטי לשבור שוב את השיא ולנצח את המירוץ. ביחד איתו ישתתף במירוץ גם בן קבוצתו, קודי ואשהולץ, שגם הוא מגיע עם אוסף נצחונות משלו. קודי יתחרה על מולטיסטראדה 1260 פייקס פיק ויתקוף את הקטגוריה הבכירה.

June 13: more to come. #StayTuned

June 13: more to come. #StayTuned

Posted by Ducati on Wednesday, 5 June 2019

היום, ב- 13.6 – אחרי לא מעט שנים של תקוות, תחושות בטן ומשאלות של רוכבים רבים, ואחרי שמועות שגובו לאחרונה במספר צילומי ריגול – דוקאטי משחררת תמונות ומעט מידע על אב-הטיפוס של הסטריטפייטר V4 שלה:

מדובר למעשה גרסה ללא פיירינג של הפניגאלה V4 עם כידון רגיל ורחב במקום הקליפ-אונים של הפאניגלה. בנוסף, מנוע הסטריטפייטר בנפח 1100 סמ”ק מכיל חלקים הבנויים מחומרים מעט פחות אקזוטיים מאשר ב- V4, אבל למרות זאת הוא צפוי להגיע עם ביצועי מנוע הקרובים מאוד לזה של הפאניגלה V4 (יש שמועות שהכלי שעליו ירכוב קרלין דאן מפיק לא פחות מ- 214 כ”ס!). הכלי צפוי להיות מוצג במספר גרסאות – רגילה ו- S (שמועות מדברות גם על גירסת פייקס פיק מיוחדת, בדומה לגירסה הייחודית של המולטיסטרדה).

https://www.ducati.com/ww/en/bikes/streetfighter-v4

הצביעה שבה הוצג הסטריטפייטר הינה צביעה ייחודית שמיועדת לקרלין דאן (מספר 5), וכמובן שאנחנו צפויים לראות סכימות צביעה אחרות באופנוע הסדרתי שיוצג בתערוכת מילאנו בנובמבר הקרוב.

Add a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות