אני ועצמי – טיפ פגז לשמירת מידע בוואטסאפ

במהלך הכנות לטיול מועדון דוקאטי הכנתי לעצמי את נקודות העצירה ותדלוק של המסלול, ותוך כדי כך חשבתי לשתף אתכם בטיפ נחמד שאני אישית עושה בו שימוש לטובת כל סוג מידע אחר שאני רוצה שיהיה לי נגיש בקלות בהווה או בעתיד כשאצטרך אותו.

יש מצב שחלקכם מכיר את זה, אבל אני בטוח שיש עוד המון שלא. לכן קחו לעצמכם 2 דקות לקרוא את זה, זה יכול לעזור.

קבוצת וואטסאפ שלכם עם עצמכם בלבד.

בדיוק מה ששמעתם. תבנו לעצמכם קבוצת וואטסאפ עם עצמכם בלבד בתור חבר בקבוצה.

מה? למה? איך? פשוט מאוד:

קודם כל מתחילים עם בניית קבוצה שבה יש מישהו נוסף פרט לכם (וואטסאפ לא יתן לכם להמשיך אם לא יהיו לפחות 2 חברים בקבוצה). זה יכול להיות חבר, בן/בת זוג, או מספר נוסף שלכם אם בא לכם. אתם צריכים את זה לשניה בלבד, מיד תעיפו אותו מהקבוצה.

תקראו לקבוצה איך שבא לכם, ושימו לה איזה אייקון שבא לכם. אני משתמש בשם שהוא משמעותי לתפקידה של אותה קבוצה, והאייקון שאני שם ברור וקל למציאה. חשוב שתזכרו את השם, כך תוכלו לחזור אליו בקצרה ע”י חיפוש בשורת החיפוש של וואטסאפ.

אחרי שהקבוצה נבנתה – העיפו את הבנאדם השני וכך תישארו בה לבדכם.

כעת יש לכם קבוצה שאתם החבר היחיד בה.

עכשיו אתם יכולים להתחיל להשתמש בקבוצה הזו כמעין יומן פרטי, מחסן שבו אפשר לאחסן פריטים, או מעין לוח תזכורות.

כשאני מחפש אייטמים שמתחילים ב”אני ועצמי”, אני מקבל את הקבוצות שלי:

הפטנט הזה נחמד לכל סוג של מידע שאתם רוצים לשתף עם עצמכם לעתיד. לינקים חשובים, מידע מקצועי, מידע טכני, מתכונים או כל דבר שבא לכם ואתם לא רוצים לאבד.

אגב, כדי להקל על עצמכם, אתם יכולים לנעוץ את הקבוצה הזו למעלה (וואטסאפ מגביל את מספר האייטמים הנעוצים), או לשים לה קיצור דרך בשולחן העבודה בטלפון (אפשר בדף נפרד, ככה קל למצוא).

טיפ נפרד שקשור לניווט: אני לרוב לא משתמש בתוכנת ניווט כשאני יוצא לנסיעה (בטח שבטח כשמדובר ברכיבה שמבחינתי מהווה רק הסחת דעת מיותרת). אני מחזיק בדעה (שנבדקה מדעית) שככל שאתם סומכים על-עיוור על תוכנה שתגיד לכם בקול סינתטי לאן לנסוע, ככה תהיו יותר “מטומטמים” ולא תבינו מימינכם ומשמאלכם, וככל שתעשו רק את זה ולא תסמכו על כושר הניווט שלכם, כך תאבדו את היכולת הזו עם הזמן (ותוך כדי כך גם תאבדו תאים אפורים במוח וקשרים סינפטיים). אני כן מקפיד לשנן לעצמי את סיפור הדרך, והסיבה היחידה עבורי להפעיל תוכנת ניווט כמו ווייז היא כדי לקבל התרעות על פקקים או משטרות בדרך (למרות שאני “תמיד” מקפיד לנסוע לפי החוק).

עם זאת, לפעמים אנחנו כן צריכים תוכנת ניווט כדי לעבור קטע מסובך יותר (במיוחד כשאני צריך להוביל קבוצה גדולה של רוכבים ואני רוצה את הניווט מול הפנים כדי לוודא שאני לא מפקשש) או להגיע לנקודה מדוייקת בתוך כתובת שמעולם לא הייתי בה. ולכן אני מכין לעצמי נקודות ציון ואני מקפיד לשלוח לעצמי לקבוצה את כל מה שרלוונטי לי לאותה נסיעה: את הלינק למסלול כולו (גם כדי שיהיה לי זמין לשתף עם רוכבים אחרים שמבקשים), נקודות פגישה, תדלוק, סיום, צמתים חשובים או כל דבר שבא לי. תזכרו שאפשר לשתף מיקומים מגוגל מפות (מהטלפון או ממחשב), אפשר גם מווייז למי שמעדיף. אם אתם ממש חרוצים, תקראו למיקומים האלה לפי מספר סידורי, כמו שהם מגיעים במהלך הנסיעה. 1, 2, 3 וכו’, וכך תדעו ממש בקלות מהי הנקודה הבאה שלכם.

תזכרו איפה קראתם את זה.

נגישות