שטויות שרצות ברשת – מצלמה ניידת על מעקה הפרדה

הנה עוד סרטון הזוי שקיבלתי בוואטסאפ. כמו במקרים רבים אחרים שבהם מופץ סרטון או תמונה ברשתות החברתיות ובוואטסאפ, גם לסרטון הזה יש מקור לא ידוע, עם טקסט מקומי הזוי:

אלי הגיע הסרטון עם הטקסט המצורף הבא (קרדיט על הבאת המלל הזה לתשומת ליבי מגיע ל-שלמה מנשה):

🚨זהירות‼‼

שיטה חדשה של משטרת התנועה הארצית לתפוס נהגים שעוקפים מהשוליים, או לא חגורים ועוד עבירות מהסוג הזה‼
בנוסף המצלמה סורקת מספרי רכב ומעבירה מידע בזמן אמת איפה כל רכב נמצא והאם הוא עם טסט וביטוח‼
השיטה הזאת תתחיל לפעול בכל רחבי הארץ‼
שתפו בקבוצות, ראו הוזהרתם ‼

כמובן שכל הסימנים ל”חארטה” נמצאים כבר בגוף ההודעה: המון סימני קריאה, טקסט עילג ברמות קשות, אזהרה כאילו כל זה כבר מבצעי בארץ, וכמובן – הבקשה/דרישה לשתף ולהעביר כמה שיותר בכל הקבוצות האפשריות. חסר רק שיהיה כתוב ש- CNN ו- YAHOO הודיעו על זה כדי להשלים את רמת האמינות של הטקסט ל”תומר שמש” (בדיחה פנימית, המבין יבין).

ברור לכל שהסרטון לא צולם בישראל (ניתן לראות סימנים בצידי הדרך ובצמחייה), אבל זה לא הפריע לקשקשנים להדביק לזה את תווית הפאניקה הישראלית.

ואז התגלה המקור, מספטמבר 27:

New breed of speed camera hits Dubai roads

מישהו כנראה קלט שלמשטרת דובאי יש הרבה מאוד כסף (ואכן, יש להם הרבה מאוד כסף. כל כך הרבה כסף שהם באמת לא יודעים מה לעשות איתו) – והחליט למכור להם לוקש רציני.

הנה עוד סרטון

בין אם מדובר במוצר אמיתי שאשכרה מישהו (בדובאי, כך מסתבר) חושב שהוא יועיל במשהו – ובין אם מדובר בידיעה מהסוג הזה, ימים יגידו. אבל בסופו של דבר כדאי שתדעו שלא דובים ולא יער, ואין שום סיבה להאמין לקשקושים כאלה.

תזכרו: אם זה נראה הזוי, זה באמת הזוי, וככלל – כל הודעת וואטסאפ וכו’ שמבקשת מכם לשתף ולהעביר אותה לכמה שיותר אנשים/קבוצות – היא חארטה ביסודה.

Add a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות