שטויות שרצות ברשת – מצלמות מהירות על כביש 6? טייק 4

אמל"ק: פייק מארץ הפייקים…

זה לא מאתמול, אלה לא מצלמות מהירות, הן לא אוטומטיות והן לא על כביש 6… מדובר בטקסט מומצא מהעכוז שרץ ברשת בפורמט זהה כבר משנת 2006 וב- 2010, רק שאז במקור שלחו אותו במייל. ב- 2014 כבר עברו לאיומים בפייסבוק, ועכשיו זה בוואטסאפ…(ראו לינקים פה מתחת לפסקה הזו). גם היום, כמו אז, הכל חארטה בפיתה, ולדעתי גם הלוגו של החברה הזו שם גם הוא מושתל בפייק.

לא מאמינים? הנה תראו בעצמכם:

ב- 2006: מצלמות מהירות על כביש 6 (אתר "לא רלוונטי")

ב- 2010: שטויות שרצות ברשת – מצלמות מהירות על כביש 6? טייק 1

ב- 2014: שטויות שרצות ברשת – מצלמות מהירות על כביש 6? טייק 2

ב- 2018: שטויות שרצות ברשת – מצלמות מהירות על כביש 6? טייק 3

לפי הקצב הזה בפעם הבאה שנקבל את הפייק הזה זו תהיה שנת 2027…

הנה ההודעה כפי שנשלחה גם אלי:

כבר אז בדקתי מול כביש 6, ואין שם אפילו לא מצלמת מהירות אחת, לא אוטומטית ולא נעליים. כן יש מעת לעת מבצעי אכיפה של משטרת התנועה, אבל זה באמצעות מכשירי ממל"ז ודבורה, ולא כפי שצויין בהודעה הטפשית הזו. מה שהיה נכון לאז נכון גם להיום. אין אף לא מצלמת מהירות אחת על כביש 6.

שנית – לטובת הנהגים שעדיין לא מכירים את חוקי התנועה בישראל – המהירות המותרת בכביש 6 היא לא "רק" 110 כפי שכתוב אלא יש בו קטע ארוך מאוד שבו המהירות המותרת היא 120 קמ"ש.

שלישית – לגבי אותן 300 מצלמות – נו, עוד שטות והפעם בלאפה. נכון, יש מצלמות של מערכת א'3 כפי שהאתר הזה עוקב אחריהן כבר מעל 15 שנה, אבל הן לא חדשות ובטח לא מהשבוע…

ורביעית – נו, הודעת שרשרת. תיכף יבקשו מכם להעביר אותה ל- 10 חברים אחרת תיפול קללה על ראשכם…

הדבר היחיד שלגביו ההודעה צודקת היא שאם תופסים אתכם במהירות של 41 קמ"ש מעל המותר תזכו לקבל זימון לבית משפט מה שכמובן עלול לגרור אחריו שלילת רישיון, וזה ללא קשר לפסילה מנהלתית שהשוטר במקום רשאי לפסול לפי שיקול דעתו.

שלחו לכם את הודעת הוואטסאפ המטופשת הזו? שלחו להם את הלינק לדף הזה בחזרה. ולהבא, כשאתם מקבלים הודעה כזו בקבוצות ולפני שאתם רצים להעביר הלאה תבדקו את אמיתות ההודעה ותפעילו שיקול דעת.

ראיתם מישהו ששיתף שטות? שלחו לי.

אין בכל האמור לעיל משום המלצה לעבור על החוק תמיד יש לנסוע בצורה אחראית וזהירה, ועל פי החוק.

נגישות