גם בישראל זה מתחיל – נהגים מנצלים לרעה את מערכות העזר לנהג

אייטם שעלה אצלי באתר לא מזמן מתאר מצב שבו נהג בבריטניה חוטף עונש ושלילה ארוכה עקב שימוש לרעה במערכות נהיגה מתקדמות. כבר אז (ועוד לפני זה) תיארתי מצב שבו יותר ויותר נהגים ינצלו לרעה מערכות אלה, שכל תכליתן הוא לסייע לנהג בפעולת הנהיגה המונוטוניות של הנהגים כמו זחילה בפקקים או שיוט במהירות חוקית על פני כביש ארוך ומשעמם.

והנה, גם בישראל, בבונים ממוצעים מתחילים לנצל לרעה את המערכות הללו. כמובן שבהתחלה נראה את זה יותר ברכבים חדשים (ויתכן גם יוקרתיים, כמו המרצדס הנראית כאן), אבל עם הזמן נראה את התופעה גם ברכבים עממיים יותר ככל שמערכות אלה יכנסו יותר ויותר לשימוש.

מתי נראה ערימת ערסים ממוצעת שיושבים כולם במושב האחורי, רוקדים לצלילי איזה זוועתון, ומצטלמים בחדווה גדולה בשעה שהרכב שלהם משייט בעצמוניות מופלאה על פני כביש החוף? אני מאמין שממש בקרוב.

מה שיותר גרוע הוא התאונות שיתרחשו כתוצאה מזה, ובעיקר צקצוקי השפתיים והלשון שהתקשורת תתעסק בעניין למשך 18 דקות התהילה של המקרה.

עד לפעם הבאה.

הפתרון – אכיפה בלתי מתפשרת וחסרת רחמים, עד כדי החרמה וחילוט מוחלט של הרכב, ושלילה לצמיתות של רישיון הנהיגה של הנהג הפושע, שכן נכון לעכשיו דינו צריך להיות כדין נהג שיצא לנהיגה בעודו שיכור, מסומם, ובמטרה לדרוס עוברי אורח.

צפו בעצמכם. מה דעתכם?

Add a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *