אין לנבזיות גבול – מצלמה מרושעת במיוחד על כביש 5 מערבה לפני גלילות

שימו לב להתקנה המרושעת. המצלמה החדשה הותקנה כך שהיא נמצאת ממש מאחורי שלט דרכים עצום. אין סיכוי להבחין בה בזמן.

המצלמה נמצאת על כביש 5, ממזרח למערב, בקטע שבין מחלף הכפר הירוק למחלף גלילות.

gatso-kvish-5-glilot-1

gatso-kvish-5-glilot-2

gatso-kvish-5-glilot-3

(תודות לתומרקה ו-מור על התמונות)

עריכה: מצלמה זו הוסרה כשבוע לאחר התקנתה בעקבות הלחץ הציבורי שהופעל על המפכ"ל.

כרגיל אסיים בתזכורת:

מפת מצלמות גאטסו בישראל

רשימת מיקומי מצלמות גאטסו

פוסט זה פורסם בקטגוריה גאטסו, מכמונות מהירות, משטרה, עם התגיות , , , מאת Mitsu. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

אודות Mitsu

מיצו הוא שם העט בו אני מוכר בקהילת רוכבי הדו"ג, אבל שמי האמיתי הוא דניאל פטרי. אופנועים הם התשוקה שלי, ואם זה היה תלוי בי, הייתי מתעסק רק בהם. למזלי (או שלא) יש לי בחיים הרבה עניינים אחרים שדורשים את תשומת ליבי, בעיקר עבודה ומשפחה, כך שאני לא מצליח להתעסק עם מה שאני באמת אוהב כל היום. היתרון בכך הוא בעובדה שבכל פעם שאני עולה על אופנוע, אני חוזר ומתלהב. אתם יכולים למצוא אותי פה, אבל מכיוון שאני אוהב לכתוב כשעולה בי המוזה (בעיקר כשמעצבנים אותי, אבל לא רק), אז יוצא שאני גם כותב המון במקומות נוספים כמו פורום 8 של תפוז, פולגז, דוג"רי וכמובן פייסבוק. כתבות שאני כתבתי פורסמו בעבר במגוון מדיות כמו YNET, גלובס, מוטו, אוטו ועוד. בכל הקשור לנושאים המופיעים באתר זה ניתן ליצור איתי קשר דרך הקישור המופיע בראש כל דף.

11 תגובות בנושא “אין לנבזיות גבול – מצלמה מרושעת במיוחד על כביש 5 מערבה לפני גלילות

 1. נבזיות? הדבר היחיד שיהיה נבזה זה אתה ב150 קמ"ש דורס ילד במקום הזה. המצלמות האלה הם הדרך היחידה לאפס את כל החבר'ה שלא אכפת להם לסכן אחרים בגלל דחף ילדותי של לנסוע מהר ולחתוך אחרים בכביש.

 2. כן, כבר הבנו שכל זה רק בשביל כסף, ולכן הם לא רוצים שנהגים יהיו מודעים למיקום של המצלמות.
  כל הדיבורים על "יצירת התראה" הם עלה תאנה למטרה האמיתית.

  תודה על העדכון,
  ירון

 3. המצלמות מהירות לא אמורות להיות שם כדי שתסע לאט 50 מטר ואז תחזור לשים גז כמו משוגע.
  זה נועד למצות דין עם אנשים שעוברים על החוק ומסכנים את החיים שלהם, וגם של אחרים (כן, גם את שלי, ולא מרצוני).
  אז מה לעזעזל נבזי במצלמה שאתה לא אמור לראות?
  זה נבזי כי הם לא נותנים לך "לדפוק את המערכת" בזה שתשחק אותה נוסע לאט 50 מטר ואז אחרי המצלמה תתן גז?
  זה לא נבזי… זה חכם ונכון למקם ככה את המצלמות אם זאת הגישה שלך…
  הנה רעיון לאיך המצלמות לא יהיו בעיה! –
  אל תנסע כמו משוגע במהירות מופרזת ותסכן אותי על הכביש שגם אני נוסע עליו כמו אגוטיסט ילדותי שלא יכול לשלוט על היצרים שלו, אם אתה רוצה להרוג את עצמך במהירות על כביש, תעשה את זה לבד, על כביש מבודד ונטוש איפשהו, ותחסוך ממני לקבור את הילדים שלי בגללך.
  יום טוב.

 4. אמיר – מי שנוסע ברחוב עירוני בו מותרת נסיעה ב- 30 קמ"ש – ב- 150 – שיחטוף דו"ח. מי שנוסע באיילון או בכביש 5 או בכביש 6 או בכביש 2 או בכביש 7 או בכביש 431 במהירות 150 – נו, מה אני אגיד לך. אם מישהו יחצה שם כביש – אז הוא אידיוט.

  אגב, למען הסר ספק ולמען אידיוטים מסויימים – אין בכל האמור משום להסית לדבר עבירה. יש לנסוע אך ורק כחוק. יחד עם זאת, כשאתה תחטוף את הדו"ח הבא שלך על 116 קמ"ש במקום שמותר בו 90 – נגיד על כביש 5 לפני קסם – רק בגלל שמישהו החליט ששם זה מקום מעולה לגבות ממך מס – אל תבוא אלינו עם דמעות של תנין.

 5. ד"ר דוליטל – ראה תשובתי לאמיר. בנוסף, קח בחשבון שהיחידים שיחטפו שם דו"חות הם ההמונים שלא מודעים לקיומה של המצלמה ויתפסו בה כשהם נוסעים במהירות העצומה של 116 קמ"ש. בפעם הבאה כשאדוני נוסע במזדה 3 שלו בנתיב השמאלי ומעכב את כל התנועה, יביט נא אדוני על הספידומטר וידווח לנו על איזו מהירות כבודו נמצא. ולא, גם אם תוציא לנו תצהיר בשבועה שאתה לעולם אינך נוסע במהירות מטורפת ואסטרונומית של 116 בכביש שמותר בו 100, לא נאמין לך. אתה יודע למה לא נאמין לך? פשוט מהסיבה שבמהירות של 100 קמ"ש בכביש שמותר בו 100 – כל העולם ואחותו יעקפו אותך כאילו אתה עומד. יחד עם זאת, אין ספק שישנם מקומות שבהם ראוי ורצוי להעמיד מצלמות מהירות – כבישים עירוניים מסוכנים, כבישים בקרבת גני ילדים ובתי ספר, כבישים אדומים. יספור נא אדוני כמה מהמצלמות החביבות עליך הותקנו בכבישים כאלה, ויחזור נא אלינו עם מספרים. אני אקל עליך. התשובה היא 0. ולמה? פשוט מאוד, כי שם מצלמות לא מייצרות מספיק הכנסות למדינה. כשתפנים את זה, תבין מה המטרה של כל הדף הזה.

 6. לאמיר – החבר'ה… "שלא אכפת להם לסכן אחרים בגלל דחף ילדותי של לנסוע מהר ולחתוך אחרים בכביש" מצויידים לבטח באפליקציות התראה על מיקום המצלמות (כמו רבים אחרים שנוהגים בסדר אך לא כ"כ שואפים להיתפס אקראית ומיקרית, חד-פעמית ושגגתית אפילו על דו"ח אומלל אחד ונגיד על 117 קמ"ש).
  כך ש… ה"חבר'ה" האלה לא ייתפסו וימשיכו לסכן אותך ואותנו.
  לכן, המיקום האכן ניבזי הוא, לצוד דווקא את הנהג הסביר, הזורם, המשתלב וההגיוני.
  אם אתה רוצה לתרום במקום להתחסד… התקן מצלמת רכב ותתעד עבירות של "החבר'ה" בכביש. שלח ללישכת התנועה הקרובה למקום מגוריך והראייה המצולמת תהא גם ראייה משפטית נגד אותו נהג.

 7. אמירוס,
  תפנים כבר שזו לא המהירות שהורגת…
  אפילו שר התחבורה הודה בפומבי, עובדה שהעלה את המהירות ב 10 קמ״ש בהרבה כבישים….
  לעומת זאת, סטיות נתיב ללא איתות, סימוס, איפור, גילוח, מעקות גליוטינה וכל שאר מרעין בישין תוך כדי נהיגה….תורמים גם תורמים לסטטיסטיקה….
  שיגמרו קודם לאכוף את כל הרשימה הנ״ל, אח״כ שיטפלו ב״שאריות הפושעים״ שנוסעים 116 קמ״ש בכביש מהיר של 4 מסלולים…..

 8. אני נוסע בכביש 431 שנים רבות.

  המהירות המותרת היתה 90 קמ"ש ובד"כ עמד שם שוטר עם רדאר שקנס אנשים שנסעו ב 100 קמ"ש.

  יום אחד בהחלטה מינהלית החליטו לשנות שם את המהירות המותרת ל 110 קמ"ש.

  הכביש אותו כביש, הרכב אותו הרכב רק החלטה מנהלית השתנתה.

  האם הנהגים שנסעו קודם ב 100 קמ"ש (וחטפו דו"ח) יותר מסוכנים מאלו שנוסעים היום 110 קמ"ש (כחוק – ולא מקבלים דו"ח)?

  מקוה שעכשיו אמיר הליצן וד"ר דוליטל הצדקן מבינים את האבסורד שבטענתם.

 9. מיצו, לתחושתי, הרבה מן הצדקנים שמעודדים את פריסת מצלמות המהירות ומגיבים בבלוג שלך הם מה שנקרא "מגיבים מטעם" (שנקראים לעיתים גם "טוקבקיסטים בתשלום", אלא שאין לי דרך לדעת אם משלמים להם או לא).

  שהרי רוב האנשים שחשופים לבלוג שלך הם רוכבי דו"ג או מקורבים להם (אני מניח שיש גם אחרים, אבל הרבה פחות), ואותם אלו, גם הצדקנים שבהם, לא נוטים להגיב באופן כזה ובלשון כזו.

  התגובה של 'כץ' מסבירה די בפשטות את התרמית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *