מה הייתם עושים אם מסוק משטרתי היה עוקב אחריכם‬?

לפני כחודש וחצי כתבתי על כך בפורום האופנועים בתפוז, אבל כעת זה יותר רלוונטי מתמיד. קחו מצב היפוטתי: נגיד שהייתם קמים בבוקר בעיר X, מצחצחים שיניים, עולים על ציוד, עולים על אופנוע ויוצאים לדרך. ונגיד שאחרי Y ק”מ פתאום הייתם מבחינים במסוק משטרתי באוויר. ונגיד שאחרי Y+20 ק”מ עדיין המסוק פחות או יותר מעל הראש שלכם, במעגלים. ונניח שאפילו אחרי Y+30 ק”מ המסוק עדיין פחות או יותר מעל הראש שלכם, עושה סיבובים. ונניח שאחרי שהחניתם את האופנוע בנקודת היעד שלכם, נניח שהמסוק פתאום היה עושה פרסה והולך למקום אחר? מה הייתם עושים או חושבים?

אתם מבינים, כשעליתי על האופנוע שמעתי את הטרטור בשמיים. אני מרים את הראש ורואה אותו, מסוק משטרתי שעושה סיבוב קטן מעל הראש. אני, לתומי, אומר לעצמי “נו טוב, לא בטוח שזה דווקא עלי, יכול להיות שזה איזה אחד ממגוון הצ’וחים בעלי ה- X5 או Q7 או טוארג שגרים באזור”. אז נסעתי לי בעדינות. מדי פעם אני מגניב מבט מעל לכתף. המסוק שם.

קרדיט לצילום - עיתון הארץ

כביש 4 צפונה, תנועה סואנת, מהירות רכיבה חוקית לגמרי. ואז נכנס לאיילון, פקק אחושרמוטה. אני בשול הימני, אח”כ קצת בין מכוניות, פה ושם משתלב בין מכוניות, כולה 50-60 קמ”ש.המסוק שם. אמנם הוא עושה סיבובים גדולים, אבל במגמה כללית של “מעלי”.

ואז אני נכנס לצפון/מזרח ת”א. אני עובר ליד גני התערוכה, מתקרב לרמזור בו שורצות כדרך קבע שתי שוטרות חביבות שעומדות עם הניידת שלהן על אי התנועה שליד הפנייה ימינה לרחוב שטרית. אני עומד באדום, שוטרת אחת מסתכלת עלי, באה להרים יד (לא ברור למה, לא עברתי שום עבירה, עמדתי באדום…), השוטרת השניה אומרת לה משהו שלא שמעתי בגלל רעש המנוע והמכוניות לידי, ואז האור מתחלף ואני יוצא בביטחה להמשך דרכי. רוכב בסבבה, בטח בלי לעבור עבירות. מגיע למקום שאליו הייתי צריך להגיע, עושה סיבוב כדי להיכנס לחניה, יורד מהאופנוע. המסוק עדיין שם.

מוריד קסדה, המסוק טס דרומה ונעלם אי שם מעל ר”ג.

אז כן, זה יכול להיות צירוף מקרים, אבל זה שאני פרנואידי לא אומר שלא רודפים אחרי. וחוץ מזה, אף ערס ממוצע על Q7 לא יכול היה להשתחל בפקקים כמו אופנוע. אז אולי רדפו אחרי אופנוע/טימקס? אולי. לא יודע. אבל זה לא היה מרדף, זה היה “מעקב”. אולי הם אוספים מל”מ, אולי סתם מעקב מונע, אולי סייר האוויר אמר לעצמו “הנה אופנוע שאפשר לקלוט מלמעלה, בוא נלך עליו נתפוס אותו בעבירה איכותית…”.

אולי.

הכל בגדר קונספירציה של מוחי הקודח. עד שלאחרונה התברר לי שהמציאות עולה על כל דימיון. כשהפרטים יאושרו לפרסום, גם אתם תגידו “ואוו”. באחריות.

אגב, בקרוב – “כיצד להתחמק ממעקב משטרתי באמצעות מסוק, או, סטינגר בשירות משפחות הפשע – חוקי או לא?”.

(למען הסר ספק, אין בשום דבר מן הכתוב לעיל משום המלצה לבצע כל עבירה שהיא, וכל קשר בין האמור לעיל לבין המציאות הוא מקרי בהחלט. חוץ מה”ואוו” שתגידו כשתשמעו מה קרה. באחריות כבר אמרתי?)

7 Comments

Add a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות