משטרת ישראל – פעם למטה ופעם למעלה

לא יכולתי להתאפק. ניסיתי, אבל לא הצלחתי. להלן שלושה סיפורים, כל אחד עם סרטון משלו. הראשון מציג את המשטרה באור שלילי ממש עם דגש מיוחד (ושלילי) על משטרת התנועה, השני באור חיובי, עם דגש מיוחד (וחיובי) על יחידת האופנועים, והשלישי? נו, תצטרכו לראות בעצמכם כדי להאמין.

שונא

הסיפור הזה מגיע מבחור בשם יורי אנטונוב, שפרט לכך שהוא נוסע (עוד מעט לצערו) בפלואנס חשמלית (עוד מעט אנדרטה יקרה בצד הדרך), ברוב עוונותיו הוא גם מצלם את נסיעתו באמצעות מצלמת דש-בורד לא רעה מדגם GS9000 (חפשו באיביי, היא נמכרת במחיר של כ- 110-120 דולר לא כולל משלוח, וניתן להשיג אותה גם ביותר זול באתרים סיניים כאלה ואחרים). יורי מספר לנו שיום אחד, בעת נסיעתו הביתה מהעבודה באזור כביש 44 בפניה שמאלה לכביש 4, עוצר אותו שוטר תנועה.

מבלי להציג תעודה מזהה ולהסביר את פשר העצירה הוא מבקש ממנו רישיון רכב ונעלם לכמה דקות, וכאשר הוא חוזר הוא משמיע בפניו תלונה על כך שלכאורה הוא חתך את כל הרכבים מהנתיב מרכזי לצורך פניה שמאלה. בעת צפייה בסרטון ברור לכל שהנהג שלנו נהג כחוק, לא חתך אף נתיב, ואף נתן בלית ברירה לאחרים להידחף לפניו (בכל זאת, רכב חשמלי…).

עד כאן טעות אפשרית של שוטר, שהרי גם הוא בן אדם. הבעיה התחילה כשהנהג שלנו התחיל להסביר, יש לציין בנימוס ובאדיבות, לשוטר על טעותו. השוטר לא רק שאינו מקשיב, אלא אומר לו שאם הוא לא יפסיק להתלונן, הוא ייתן לו דו”ח פיקטיבי על עבירה פיקטיבית, שיעלה לו יקר יותר מאשר הדו”ח שהוא מתכוון לתת לו – 500 ₪ עם 6 נקודות. להזכירכם, גם הדו”ח על העבירה המקורית, לכאורה, אינו נכון.

מקומם? מזעזע? האם ראוי לתלונה במח”ש כנגד השוטר? בוודאי. מה שבטוח הוא שמי שמנהל את דף הפייסבוק של משטרת התנועה דואג למחוק מיד כל זכר לסרטון הזה מיד כשהוא מועלה.

רצ”ב הסרטון כפי שהוא הועלה ע”י הנהג ליוטיוב (בתקווה שהוא לא ימחק משם בצורה מסתורית):

אוהב

האירוע הבא, בניגוד מוחלט לקודם, התרחש במהלך פעילות שגרתית של צוות 80 של סיירת האופנועים של אגף התנועה מדימונה, והובא ל- YNET ביחד עם הסרטון ע”י רענן בן צור. אביא את הטקסט לכאן כלשונו.

“שוטרי התנועה אבי עמר ועמית סופר הבחינו באופנוע הנוסע בעיר ועליו צעיר בן 28. מאחוריו ישבה צעירה, חברתו, שלא חבשה קסדה כחוק. השוטרים שמו לב כי הרוכב הבחין בהם, מנסה להתחמק ממפגש איתם ונמלט מהם, מה שעורר את חשדם והם החלו לנהל מרדף אחריו.”

“במהלך המרדף נכנס הרוכב לסמטה ובעוד שוטר אחד רודף אחריו איגף אותו השוטר השני. כשהשוטר הגיע לכיכר הוא הבחין ברוכב האופנוע יוצא מתוך סמטה ועולה על המדרכה בדרכו לכביש, כשמאחוריו עדיין הצעירה ללא קסדה.

השוטר קרא לרוכב המופתע לעצור, אך הוא היסס ואז זרק את אופנועו על המדרכה כשחברתו עדיין יושבת על האופנוע. השוטרים החלו במרדף רגלי אחרי החשוד, עד שבמהלך מנוסתו הוא נפל והם תפסו אותו. במהלך מעצרו לא הפסיק החשוד לקלל. הוא נחקר, ואז התברר כי כנראה נמלט מהשוטרים משום שאין לו רישיון ומשום שהאופנוע עצמו גנוב. הוא נשאר במעצר להמשך חקירה.”

כל הכבוד, כשמגיע – מגיע, ובמיוחד לשוטרי יחידת האופנועים שהתברכו לאחרונה באופנועי ימאהה סופר טנרה בנפח 1200 סמ”ק. אחד מהאופנועים הללו נראה לשניה בסרטון, אך משום מה מטושטש ע”י העורך.

לינק לכתבה ולסרטון ב- YNET:

ynet – ברח משוטרים, וזרק האופנוע כשחברתו עליו

מאוד שונא

וואו, זה פשוט הזוי. שוטר עצר נהג ונתן לו דו”ח על כך שהחזיק ודיבר בטלפון סלולרי. בעקבות דין ודברים, נתן לו השוטר גם דו”ח על הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו.

בסרטון, כפי שתראו מיד, מיד איך שנפרד האזרח מן השוטר ופנה ללכת, עם הדו”ח ביד לכיוון הרכב שלו, הסתובב אליו השוטר וריסס אותו בפניו באמצעות גז מדמיע.

גם כאן, המזל הוא שמישהו צילם את האירוע, כי כפי שאתם יודעים, במבחן בית המשפט, מילה של שוטר שווה הרבה יותר ממילה של אזרח רגיל (וזאת משום שהשופטים רואים באזרח כבעל אינטרס, ואילו השוטר, לכאורה, אמור להיות חף מאינטרסים).

הסרטון לשיפוטכם, כולל עדותו של הנהג.

 

One Comment

Add a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות