בעניין העלאת תעריפי הביטוח – תגובה מעניינת שקיבלתי

רציתי לשתף אתכם בתגובה מעניינת שקיבלתי מאחד מקוראי הבלוג. התגובה מובאת כאן כלשונה, ללא עריכה, ובאישורו של הכותב (אשר פרטיו שמורים במערכת). מענין. מה דעתכם? אני נוטה דווקא להסכים עם חלק גדול מן האמור.

אז הנה:

—————

דניאל שלום

משהו שחשבתי להעלות בפורום, החלטתי להעביר ישירות אליך. ישנם כמה דברים שלא ישמעו טוב באוזני כמה מהרוכבים (כמו ביטוח דיפרנציאלי) וגם רוב באי הפורום עסוקים ב’לשמוע את עצמם’, ההווי הישראלי בשיאו, אז ככה:

“אופנועים זה לא המצאה ישראלית!”

זה המסר שצריך להוביל את הקמפיין, לא צריך להוסיף הרבה (טוב נו, אפשר להוסיף גם קטנועים למסר). אבל שיהיה ברור לכולם :האוצר, התחבורה, המשטרה, חברות הביטוח, אור ירוק ועד כמה וכמה שבאג’נדה שלהם להלחם עד חורמה, הדו”ג (והתל”ג!) ימשיכו לנסוע בכבישי הארץ!

כולם (הכווונה לרוכבי הדו”ג) עסוקים בלצעוק כמה רודפים אותנו וכמה גונבים אותנו…וברעיונות למלחמה חזרה אבל פתרונות? אין!

אין טעם לצאת להפגנות כוח אם אין הצעות לפתרון, להמשיך ולדחות את העלאת סכום הביטוח עד ליום פרישתו של ענתבי זה בהחלט לא הפתרון! הנבלה ילך ונבלה תבוא…ומי יודע אם הנבלה שתבוא לא תעלה ברשעותה?! וכמו שאומרים: עדיף השד שאנחנו כבר מכירים!

לדעתי, אין מנוס מביטוח דיפרינציאלי, אמנם זה יהיה עונש (קצוב) לכמה מאות/אלפים של רוכבים צעירים ומבוגרים אבל זו הדרך להרוג את ההידרה הזו שנקראית ‘פול’ וגם להחזיר את הביטוח לרמה שפויה, זה גם יעזור בחינוך הרוכב הצעיר וגם הלא כלכך צעיר, מה שלא עושה המוח…יעשה הארנק!

לדרוש מהאוצר ומשרד התחבורה תקציב למערכת הסברתית, תראו מה קורה במדינה כמו בריטניה. יש תשדירי בטיחות מטעם המועצה לבטיחות בדרכים, גם לרוכבים(העלאת המודעות לסיכונים בכביש) וגם לנהגי הפחיות (העלאת המודעות לקיומם של דו”ג על הכביש)

קורסים של רכיבה מתקדמת שיסובסדו על ידי האוצר, מה יש? שיתנו קצת מסכומי העתק שהם גובים בעבור ה’חובה’!

שהיבואנים יצטרפו למאמצי ההסברה, שיתנו קורס חינם לכל קונה דו”ג חדש והנחות לקורסים לאלה שקונים משומשים

שהמשטרה תקח חלק בחינוך הרוכבים ולא רק על ידי נתינת דוחות ויציאה למארבים סמויים! באנגליה ישנם קורסים לרכיבה בטוחה/מתקדמת שמועברים על ידי טובי רוכבי המשטרה (והם פאקינג יודעים לרכוב).

דרך אגב, חברות הביטוח (באנגליה) נותנות הנחה משמעותית לאלה שעברו קורסים כאלה.

להמשיך במאמצים לקידום הספורט המוטורי בארץ, לדחוף למסלולים ספורטיביים במקום שימוש בכבישים הציבוריים (למרות שגם זה לא יחסל סופית את תופעת הגרזונים בכביש הציבורי!). במקום להדליק עוד נר בפורום, לשלוח מכתב למשרד התחבורה ולספר להם על עוד מקרה שהיה יכול להמנע, אמנם דמגוגיה בגרוש אבל אחרי עשרות מכתבים כאלה, מישהו יצטרך לשים עין בעובדות

לדחוף לשקיפות בביטוח אל מדינות העולם המערבי (אירופה למשל). AIG גובה מאות אחוזים יותר על ביטוח חובה+שלישי בארץ לעומת מקביל באנגליה, רמת הסיכון באנגליה קטנה מזו שבארץ? בספק! לא אספר לך כמה אני משלם לפוליסת ביטוח מקיף+ של AIG, למה לזרות מלח?!

—————

עד כאן התגובה במלואה. אשמח לשמוע מה יש לכם לומר בעניין.

4 Comments

Add a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות