חוק תיקון פקודת ביטוח רכב מנועי עבר בכנסת בקריאה שניה ושלישית

בשעת לילה מאוחרת עלה ח”כ כרמל שאמה הכהן על דוכן הכנסת והחל במלאכת הקראת פרטי החוק שנועד, כדבריו, לתקן עוול היסטורי ואת ה”השתוללות של פקידי האוצר”, ואשר מטרתו העיקרית היא הפחתה בתעריפי פוליסות ביטוח החובה לאופנועים וקטנועים. לאחר הקראה ארוכה ומורטת עצבים שזכתה גם להתייחסות מצד יו”ר הכנסת ח”כ רובי ריבלין, הועלה החוק להצבעה בקריאה שניה ושלישית. התוצאה היא הצבעה פה אחד של כלל הח”כים שנכחו באולם המליאה בעד החוק, כך שהחוק עבר ונרשם בספר החוקים של מדינת ישראל.

ח”כ כרמל שאמה הכהן ציין כי בעוד כחודשיים יתקבלו פרטים מאת חברות הביטוח שיצביעו על השינויים בתעריפי הביטוח, ובהתאם לשירוי ההוזלה תיבחן אפשרות לבצע שינוי נוסף בחוק, במידה ותעריפים אלה לא ירדו בצורה משביעת רצון.

בנוסף לדברים אלה, התייחס יו”ר הכנסת לעניין ההתפקדות של רוכבי האופנוע בישראל למפלגת השלטון, וציין בבדיחות הדעת שלמרות ש- 30 ח”כים חתמו בעד החוק, יהיה ניתן להצביע בפריימריז רק עבור 13 מהם… יו”ר הכנסת ציין לשבח את ההתגייסות הפוליטית של הרוכבים והציע גם לגורמים אחרים להשתתף במערך הפוליטי כדי להביא לכך שמטרותיהם יושגו. ח”כ כרמל שאמה הכהן ציין גם הוא את הדרך הארוכה שעשינו יחד, שיבח את ניסים בנימין וציין שלאורך כל הדרך המידע שקיבלו היה נכון ולא מוטעה, וכי שיתוף הפעולה שנוצר עזר להעביר את החוק בצורה טובה.

כל הכבוד לידידנו כרמל שאמה הכהן, וכמובן גם לניסים בנימין, אליקו אלג’ם, חברי צוות הרשויות, מטה המאבק ולכל הפועלים בעבר, בהווה ובעתיד לטובת מטרותינו! כמובן שחשוב לציין לשבח גם את ח”כ פאינה קירשנבאום, את 30 חברי הכנסת מכל הסיעות שחתמו על הצעת החוק, את ח”כ יואל חסון שצירף קולו וח”כ איתן כבל שהצטרף למברכים בשעת הבוקר המוקדמת הזאת.

3 Comments

Add a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות