חוק “האח הגדול” ורוכבי האופנוע הטרוריסטים, הפושעים, הקרימינלים הגדולים המעמידים את ביטחון המדינה בסכנה

אני כותב את הפוסט הזה בעקבות אירוע שתואר במאמר הבא ב- NRG:

“האח הגדול של המשטרה הצליח אתמול (ג’) לשמור על האח הגדול של הטלוויזיה, ולמנוע ברגע האחרון מקבוצת מפגינים לשבש את שידורי התוכנית. רוכבי הדו-גלגלי, הנאבקים נגד ייקור תעריפי הביטוח לאופנועים ולקטנועים, החליטו לנצל את אחוזי הרייטינג הגבוהים שלהם זוכה תוכנית הטלוויזיה “האח הגדול”, ולרתום אותם למאבקם.

כ-50 מפעילי המאבק התכוונו להגיע אל אתר הצילומים של “האח הגדול” ולהשתתף כקהל במקום, כשבשלב מסוים הם התכוונו לפשוט חלק מבגדיהם העליונים ולחשוף חולצות מחאה שלבשו מתחת לבגדיהם העליונים. במסגרת ההתארגנות של חברי הקבוצה הם העבירו הודעות ביניהם באתרי האינטרנט. אלא שאנשי מערך המודיעין של משטרת ירושלים הצליחו לחשוף חלק מן ההודעות, במסגרת החוק המכונה “חוק האח הגדול”, המאפשר למשטרה לחדור לתקשורת באינטרנט כדי לסכל מעשי פשע או הפרות סדר.

כדי לא לעורר חשד הגיעו המפגינים למקום בכלי רכב פרטיים, אלא שבלשי המשטרה הצליחו לזהות את כל חברי הקבוצה ועדכנו את מפיקי התוכנית על הכוונות של חברי קבוצת האופנוענים לשבש את השידור. מפיקי התכנית ביקשו מחברי הקבוצה לעזוב את המקום עוד לפני שהחל השידור. “ברגע שהם הבינו שעלינו על התוכנית שלהם הם עזבו את המקום בשקט”, אמר קצין במשטרת ירושלים.”

אתם מבינים? המדינה שולחת את המשטרה, שירות הביטחון הכללי, המוסד ומי יודע כמה גופי ביון ובטחון סודיים אחרים כדי לתפוס על חם את האופנוענים שרצו להביע בצורה לגיטימית את מחאתם כנגד הגזל של פקידי האוצר. אל תתבלבלו, אני לא מדבר על בוגדים, מרגלים, ארכי-פושעים, סוכני ביון של מדינות אויבות, או אנשים שמתכננים פיגועי טרור.אני מדבר על אנשים שרוצים לנצל את זכותם הדמוקרטית והמוסרית להביע מחאה לא אלימה כנגד עוול שנגרם להם.

אז אם לא ידעתם, עכשיו זה הזמן לדעת.

– מיילים שלנו מנוטרים בקביעות. שלחת מייל לאנשים אחרים ב- TO או CC? דע לך שעכשיו יש להם את רשימת כל האנשים האלה, וגם הם מצטרפים לרשימת המנוטרים. מיילים שולחים לקבוצה רק ב- BCC.

– יש לך סלולרי? ולמי אין? בקליק של עכבר הם מקבלים מידע בזמן אמת לגבי המיקום שלך (של הסלולרי שלך). צו של בית משפט? הצחקת אותי. יש קבוצה של אנשים שנמצאים על הכוונת? במקרה כולם נראים במקום אחד? הופה.

– אתה חשוד במשהו? בעוד קליק של עכבר הם מקבלים פלט שיחות שלך + איכון ומיקום. לא צריך להאזין, למרות שגם לזה כל מה שצריך זה עוד קליק של עכבר. החברות הסלולריות פשוט מנתבות אליהם את ה- SMSים שלך וגם את הפלט הקולי. בחברות הסלולר יש מחלקה שלמה של אנשים שכל תפקידם זה לספק את המידע הזה.

– כתבת בפורום ציבורי? אין בעיה, יש רישום של כל ההודעות שלך. אחד ועוד אחד, והופה, אתה מואשם בגרימת נזק ציבורי או כל משהו אחר קיקיוני.

– אתה חושב שאתה כותב בפורום סגור/קומונה? בטח. לא לשכוח, מפעילי האתר גם הם מופעלים ע”י איומים וצוים במקרה שאיומים לא עובדים, והופה, גם הפורום הסגור פתאום לא כל כך סגור.

– תוכנות מסרים? פייסבוק? אחלה מודיעין, ולא צריך שום צו בשביל זה. וגם אם כן, שופט תורן ישמח לתת צו גורף בלי לקרוא אפילו את הבקשה.

– חושדים בך ספציפית? אין בעיה, ספקי האינטרנט הם הכלי לקבל עליך הכל, כולל הכל.

חברים, מדינת משטרה זה לא 1984 של ג’ורג’ אורוול. זה פה, כשהמשטרה בתואנה של בטחון הציבור יכולה לעשות הכל, הכל כולל הכל בלי למצמץ. זה בבריטניה (שם מצלמים אותך גם בשירותים). זה בארה”ב שבה אפשר להחשיד כל אחד בחשד לתכנון מעשה טרור והופה, אתה בגוואנטאנאמו למשך 4 שנים ללא עו”ד כשהשומרים והחברות שלהם מצטלמים כשהם חוגגים לך על הישבן.

או כמו שכותב משה הלוי (לינק למאמרו נמצא בתחתית הדף):

“בספרו של ג’ורג’ אורוול “1984”, גיבור העלילה וינסטון מעולם לא הורשע בעבירה. הוא רק נחקר בצורה אגרסיבית על פשעי מחשבה כשנתפס חולק אותם עם חברתו מול מסך טלסקרין מוסתר היטב בקיר. בעידן האינטרנט, מסך הטלסקין מוסתר היטב במרחבי הסייברספייס על ידי מפלג צנזורה. אם חלילה המחשב שלכם ייתפס על ידי המשטר, קחו בחשבון שבתי המשפט בישראל יתנו מעמד למחשבות אסורות אחרות שלכם גם אם אין להם קשר לעבירה הראשונה. אם אתם חושבים שכל השוטרים הם מנייקים, היזהרו מלהקליד את זה במעבד תמלילים.”

נכון, אנחנו לא קרימינלים, אנחנו לא עבריינים, אנחנו לא פושעים, ולכן המוח של רובנו אינו מסוגל לעכל פגיעה שכזו בפרטיות מצד אחד, ומצד שני אינו “מתוכנן” לפעילות חשאית. הרי אחרי כל פעולה רצים עשרות טלפונים בין כל הפעילים ובין המנהיגים. מה הבעיה, אחד ועוד אחד ויש רשימה יפה מאוד של מי עושה מה.

המסר של המאבק הזה, המסר של מה שקורה עכשיו הוא פשוט. לא רחוק היום, למעשה הוא כבר הגיע, בו פקיד ממשלה אחד עם אינטרס מסויים, בו שר בממשלה עם קצת יותר מדי כוח, בו ראש ממשלה שטיפה חושש, בו שופט או דמות בכירה אחרת – פשוט יפעיל את המשטרה וזרועות הביטחון לטובת האינטרס שלו, יפגע בזכויות האדם הבסיסיות, ישלח שוטרים לאיים על אנשים באמצע הלילה, ולמעשה ימנע או יפגע אנושות ביכולת של אותם אנשים להביע מחאתם. ושוב, אני לא מדבר על עבריינים או ארכי-פושעים. אני מדבר עלי, עליך, על כולנו. אז היום זה מאבק בתעריפי הביטוח, אבל מחר? מחר לאן זה יגיע?

לא יודע למה עוד מאזינה אבל קח בחשבון שהיא כן. מסרים? מה גורם לך לחשוב שהם לא יכולים להסתכל לי ולך במסרים מתי שבא להם? טלפון אחד לתפוז והופה, המסרים שלי ושלך הם גם של פקד בז’רנו. בדיוק כמו שבטלפון אחד הוא מקבל למחשב שלו את כל ה- SMSים שאתה שולח.

עכשיו, הבעיה הגדולה בזה היא לא יכולת או חוסר יכולת שלהם לעשות מזהו. צא מנקודת הנחה שכן, הם יכולים, וכן, הם עושים.

הבעיה היא לקחת את המידע ולנתח אותו, להצליב אותו במידעים אחרים, ולייצר מתוך זה מודיעין אמיתי. זו בעיה מספר 1 של כל עולם המודיעין, לא של המשטרה בלבד.

אילו היינו גוף טרור, או איזה משפחת פשע, סביר להניח שהיו מושיבים על המידע הזה מספיק חוקרים שהיו מנתחים הכל ועושים הצלבות עם מקורות מודיעין נוספים. אבל מכיוון שרמת הסיכון שלנו לבטחון המדינה היא אפסית, שהרי ברור לכל אחד שמטרתנו היא לא הפיכה פוליטית או טרור, אלא רק לשנות מהלך כלכלי שהאוצר העביר, הרי שכמות המשאבים האנושיים שיושיבו על זה נמוכה יחסית. לא אתפלא אם זה רק בחור אחד או שניים במתנ”א שעושים את זה, שהרי הפעילות שלנו משפיעה על מתנ”א ולא על חקירות כלכליות או משהו אחר. רק מתנ”א. סביר להניח, ממקורות שלי, שמדובר בבחור אחד או שניים שמתפעלים איזה כמה חבר’ה, חלקם אולי כותבים פה, כי לקרוא הם בטוח קוראים, חלקם אולי אפילו הסתנן לכל מיני רשימות (ולא ארחיב בעניין). הם עושים אחד ועוד אחד. תכל’ס, אין להם הרבה עבודה היום, בכל זאת, מתנ”א. ג’יבלי כבר גמר לביים תאונות דרכים, אז תכל’ס מה נשאר להם. אותנו.

לאכן סלולרי בדיוק של מטרים זה לא מדע בידיוני. לקבל SMSים מיד כשאתה שולח או מקבל הוא עניין טכני פשוט ביותר, למי שיש לו את הכלים לכך, ולחברות הסלולר יש כאמור מחלקה מיוחדת שמתעסקת רק בזה ורק במסירת המידע למשטרה.

חלקכם שכח, אבל לא רק המשטרה מקבלת נתונים מחברות הסלולר. גם גופים פרטיים, אינטרסנטים, כמו “אור ירוק”. לפני כשנתיים חב’ אורנג’ החליטה לשתף פעולה עם אור ירוק ולתת לה מידע סטטיסטי לגבי מיקומם של מנויים שנסעו על קטעי כביש מסויימים. כך השיגה אור ירוק את המהירות הממוצעת של אותם נהגים על אותם קטעים. המרחק בין זה לבין לעבור למתן דו”חות על סמך המידע הזה הוא אמנם רחוק משפטית, אבל קצר מאוד מעשית.

מספיק שהמשטרה, בסיוע חוקים פשיסטיים (ע”ע חוק “האח הגדול”) שמתיימרים להגן על “בטחון המדינה” (צירוף מילים קדוש שאמור לעורר יראת כבוד באוזני מי ששומע אותו), יכולה בקליק של עכבר ובשרבוט חתימה עצלה של שופט תורן, לקבל מידע על מיקומו של כל אדם במדינה וכל מה שהיא צריכה זה קצת חשד. זה הכל. אנחנו חושדים בך שעשית ככה וככה, בבקשה, תחתום פה ופה, והופה, יש לנו אחלה שירות איכון שיכול, נסיבתית, לקשר אדם לפשע. ואגב, אם שופט לא מוכן לתת או לא זמין לתת, כבר היה מקרה מתוקשר אחד שבו המשטרה (או קצין אחד חרוץ בה) החליט באמצעות פוטושופ לארגן לעצמו את הצווים הנדרשים.

האח הגדול הוא לא פנטזיה, הוא נמצא כבר פה, בינינו, היום.

עידכון

והנה התגובה של משטרת ישראל, כפי שנשלחה לאחד מהגולשים בפורום האופנועים בתפוז. פרטי האיש טושטשו במקור. קראו ושיפטו בעצמכם. אני מחפש מקלט להתחבא בו.

1_137171156

One Comment

Add a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות