Radardroid – אפליקציה להגנה מפני מצלמות גאטסו

הדיון על נחיצותן של מצלמות אכיפת המהירות (פרוייקט א3) מתעורר מחדש בכל פעם שעמדות חדשות מותקנות על כבישי הארץ. בין אם אנו מסכימים עם מטרתו ובין אם לא, כיוון שיותר ויותר מצלמות נפרסות מדי חודשיים שלשה (עד כה יש למעלה מ- 160 עמדות), כולנו, רוכבים ונהגים כאחד, צריכים אמצעי הגנה כלשהו בפניהן.

סקרתי כאן בעבר מספר אמצעי הגנה:

סקירת אמצעי גילוי מכמונות מהירות צ'יטה C550i

סקירת גלאי מהירות מסוג פספורט 9500ix

סקירת גלאי מצלמות גאטסו – CapriCam G8

בדיקת אמצעי גילוי מכמונות מהירות – iRoad

בדיקת אמצעי גילוי מכמונות מהירות – וולנטיין 1 + צ'יטה C50 מול פספורט 9500i

פרט לגלאי מכמונות פיזיים, ישנן גם מספר אפליקציות המטפלות בנושא ברמת יעילות/אמינות כזו או אחרת. על אפליקציית Waze הישראלית לשעבר (שנולדה כדי לתת מענה לניווט מבוסס קהילה, אבל כתוצר נלווה היא גם יודעת להרתיע בפני מצלמות ומלכודות משטרה) כבר דיברנו כאן בעבר, וכבודה במקומה מונח. אבל רציתי לבדוק אפשרויות נוספות, ולכן התקנתי את אפליקציית Radardroid.

היתרון שלה, מבחינתי, הוא העובדה שאני יודע בידיעה אישית שבסיס הנתונים שעליו היא מסתמכת אמין ב- 100% – פשוט בגלל הסיבה שאני מעורב (דרך אתר זה) ביצירתו, ניהולו ועידכונו השוטף.

בנוסף ליתרון משמעותי זה על פני כל אפליקצייה אחרת, Radardroid יודעת גם להתממשק ב- Bluetooth לדיבורית (ברכב, בקסדה), היא יודעת לעבוד במסך כבוי ולהתפרץ עם הודעות התראה כשאתם מתקרבים למצלמה (וכך לחסוך זמן סוללה יקר), והיא אפילו יודעת לעבוד במצב אוטומטי שיזהה את התחלת הנסיעה/רכיבה שלכם ויפעיל את האפליקציה באופן אוטומטי.

האפליקציה מגיעה בשתי גירסאות – אחת חינמית מבוססת פרסומות, והשניה בגירסת פרו טיפה יותר משוכללת ונטולת באנרים. רכשתי אותה בחנות האפליקציות של גוגל. כמו רוב האפליקציות, גם זו מותקנת ללא כל בעיה מיוחדת (אתם יכולים לבחור להתחיל עם הגירסה החינמית, ואם היא מוצאת חן בעיניכם אז תרכשו את גירסת הפרו). ניתן כמובן להוסיף אייקון לדף הבית הראשי של המכשיר שלכם.

הערת אחד הקוראים: "בגירסה החינמית של האפליקציה הם לא מאפשרים יותר הפעלה דרך בלוטות' ולא הפעלה אוטומטית."

מיד לאחר ההתקנה וברגע שמפעילים את היישום צריך לעבור מספר מסכי "ברוכים הבאים", ולאחר מכן להיכנס למסך ההגדרות:

screenshot_20161201-123301

אחד הדברים שנרצה לעשות ראשונה הוא לבחור את המדינה שבה אנו נמצאים, ולטעון את בסיס הנתונים של המצלמות. לאחר ההגדרה יש להוריד את קבצי הנתונים המכילים את מיקומי המצלמות.

במקרה שלנו, נכון לרגע כתיבת מאמר זה, בסיס הנתונים מכיל 165 עמדות של מצלמות.

בכל הנוגע לתצוגת ההתראות, ניתן לקבוע עמעום מסך (לחיסכון בסוללה), האם להציג את הספידומטר על המסך (גם כשהאפליקציה עצמה אינה נמצאת בפוקוס – שימושי למדי), והאם להציג חלונית דיווח (דומה לדיווחים של Waze – אני אישית לא משתמש בזה).

screenshot_20161201-123459

יש להגדיר מספר הגדרות הנוגעות לדרך שבה ההתראות נשמעות. אני כאמור בחרתי באנגלית, ושיניתי את ההגדרות כך שהתראות ישמעו דרך Bluetooth – גם ברכב, וגם בעת חיבור לדיבורית הקסדה.

screenshot_20161201-123527

בנוסף, ניתן להגדיר את ההתראות עצמן, כמה מרחק מראש הן יקפצו, האם היישום יזהה באופן אוטומטי התחלת נסיעה/רכיבה ועוד. אני בחרתי שלא לרוב האופציות האוטומטיות כיוון שאני מעדיף לשלוט ידנית על מתי האפליקציה תתחיל לעבוד.

screenshot_20161201-123547 screenshot_20161201-123614 screenshot_20161201-123628

וקדימה לנסיעה.

בדקתי את האפליקציה עם מספר עמדות גאטסו. בעת שהיישום נמצא בפוקוס, הוא מציג את המפה (עם או בלי צילום אווירי, עם או בלי מפת עומסי תנועה). ההתראה מציגה את המהירות שלך, את המהירות המותרת, ואת המרחק מהמצלמה:

screenshot_20161127-195649

אם אתה נמצא מעל למהירות המותרת, האפליקצייה תצפצף באופן קבוע עד שתרד אל מתחת לרף המהירות המותרת:

screenshot_20161127-195706

כשאתה מתקרב למצלמה במהירות הנכונה, הצפצופים יפסיקו, ולאחר המעבר על פני המצלמה, ההתראה תיעלם מיידית (בניגוד לאפליקציית Waze שממשיכה להציק על המסך במשך עוד 10 שניות תמימות).

screenshot_20161127-195422

בנתיים, לאחר שימוש של מספר ימים באפליקצייה על פני מספר צירי תנועה יומיומיים שלי, מצאתי שהיא מדוייקת להפליא ושההתראות מופיעות באופן קונסיסטנטי וקבוע.

אני ממליץ.

לינק לאתר האפליקציה:

Speedtrap warning app for Android

ההבדל בין גרסת ה- Lite לגרסת ה- Pro מסתכם במספר נקודות. למי שלא מפריע לראות פרסומות על המסך גירסת החינם תהיה לרוב מספיקה. מצד שני, אם אתם מרגישים שהאפליקציה עושה את עבודתה נאמנה שהיא אמינה, ושהיא מספקת לכם את ההגנה הנדרשת בפני מצלמות הגאטסו – אני ממליץ להשקיע את אותם 8$ על מנת לרכוש את גירסת ה- Pro, ולו בכדי לתת את תמיכתכם למפתח האפליקציה.

15 Comments

Add a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות