התופעה מתרחבת – עוד נהגים מנצלים לרעה את מערכות העזר לנהג

כתבתי על זה לא מזמן כאן: נהג חוטף עונש ושלילה ארוכה עקב שימוש לרעה במערכות נהיגה מתקדמות, ו- גם בישראל זה מתחיל – נהגים מנצלים לרעה את מערכות העזר לנהג:

לדעתי, התופעה הזו רק תלך ותתגבר ככל שיותר ויותר רכבים יצויידו במערכות האלה, שכן ככל שהנהגים ירגישו בטוחים יותר מאחורי אותן מערכות, כך הם יעזו לעשות מעשים שאחרת לא היו עושים – למשל לקרוא ספרים/עיתונים, להתעסק בסלולרי, לאכול, או לבצע פעולות אחרות.

בינגו. הנה סרטון שמסתובב בימים האחרונים בקבוצות וואטסאפ:

 

כמו בשאר העולם, כנראה שהנהגים בישראל רק מתחילים לגלות את האפשרויות הטמונות ברכבים בעלי מערכות סיוע נהיגה. מדובר אמנם לא במערכת לנהיגה אוטונומית (עצמונית) מלאה, אבל אוסף התכונות אלה שמשולבות ברבים מהרכבים החדשים שנמכרים על כבישי הארץ מטרתן להקל על פעולת הנהיגה המונוטוניות של הנהגים כמו זחילה בפקקים או שיוט במהירות חוקית על פני כביש ארוך ומשעמם.

ועכשיו, כל מה שנותר לעשות הוא לחכות לתאונה מרובת הנפגעים הבאה. ואל תתבלבלו, זה יקרה. ועד שזה יקרה ועד שזה יקבל תפוצה נרחבת בתקשורת, לצערי, יותר ויותר נהגים יתרגלו לנצל כך לרעה את מערכות הרכב.

רוצים לראות את האבסורד? תסתכלו ותראו מה כתוב בשלט הפלסטיק האדום שנמצא על החלון של הרכב המסחרי המצולם:

מה דעתכם? תקין? לא תקין?

הפתרון – אכיפה בלתי מתפשרת וחסרת רחמים, עד כדי החרמה וחילוט מוחלט של הרכב, ושלילה לצמיתות של רישיון הנהיגה של הנהג הפושע, שכן נכון לעכשיו דינו צריך להיות כדין נהג שיצא לנהיגה בעודו שיכור, מסומם, ובמטרה לדרוס עוברי אורח.

2 Comments

Add a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *